Samsung představil novou generaci SSD disků

Samsung představil novou generaci SSD disků

Samsung Electronics Co., Ltd., přední světový výrobce pokročilých paměťových technologií, uspořádal v Soulu celosvětový SSD Samsung summit, na kterém slavnostně představil nový SSD disk Samsung 840 EVO. Kromě uvedení nejnovější generace SSD disků, které se neslo v duchu hesla „SSD pro každého“, se summit zaměřil také na budoucnost celosvětového trhu s SSD disky, které rychle nahrazují tradiční pevné disky.

„Poté, co jsme v loňském roce uvedením vysoce výkonných SSD disků základní kategorie urychlili růst trhu v tomto segmentu, představujeme nyní rychlejší SSD disky s kapacitou až 1 TB, které spotřebitelům poskytnou mnohem větší možnosti využití,“ uvedl Young-Hyun Jun, výkonný viceprezident divize prodeje a marketingu paměťových zařízení společnosti Samsung Electronics. „Společnost Samsung posiluje image svých SSD disků, a to především nabídkou řešení, které se vyznačují nejvyšší kvalitou, a neustále zvyšuje tržní podíl SSD disků díky stále častějšímu použití rychlých vysokokapacitních SSD disků v segmentu klientských PC,“ dodal Jun.

Na letošním setkání představil Samsung nové velkokapacitní SSD disky s prostorem více než 1 TB. Jedním z hlavních představených produktů byl model 840 EVO, vysoce výkonný SSD disk s rozhraním SATA, určený pro běžné spotřebitele, s kapacitou až 1 TB a model XS1715, ultrarychlý SSD disk s rozhraním NVMe*, určený pro nasazení v podnikových datových úložištích, s kapacitou až 1,6 TB.

V rámci své nové strategie, zaměřené na posílení běžného spotřebitelského trhu a větší rozšíření SSD disků, plánuje Samsung zahájit distribuci prodejcům SSD 840 EVO na hlavních globálních trzích, včetně České republiky a Slovenska, začátkem srpna. Disk s kapacitou 1 TB si tak koncoví zákazníci budou moci zakoupit v průběhu srpna, doporučená maloobchodní cena bude činit 15 990 Kč s DPH.

Samsung vyvinul vůbec první SSD disky s rozhraním SATA v oboru, které jsou určené pro ultratenké notebooky a firemní servery. Samsung nyní na tyto úspěchy dále navazuje a nabízí řadu SSD disků podporujících rozhraní SATA, SAS, PCIe a NVMe, které celkově představují nejrozsáhlejší produktovou řadu SSD disků a řešení určených pro nasazení v podnicích.

Na letošní celosvětový SSD summit společnosti Samsung bylo přizváno přibližně 150 zástupců tisku, médií zaměřených na spotřebitele a vlivných bloggerů z celkem dvanácti zemí celého světa, což společnosti Samsung umožnilo představit novinky spotřebitelům na celém světě a účastníci setkání měli příležitost přesvědčit se o tom, jak snadné je instalovat a používat SSD disky ve svých noteboocích.

SSD disk 840 EVO pro běžné spotřebitele (s kapacitou až 1 TB)

SSD disky Samsung 840 EVO využívají nejkompaktnější, vysoce výkonné paměťové čipy typu NAND o velikosti 128 GB, vyrobené 10nm technologií. Rovněž řadič, vyvinutý společností Samsung a vyrovnávací paměť Turbo Write, se mohou pochlubit vynikajícím výkonem. SSD disky Samsung 840 EVO se také dodávají s různými paměťovými kapacitami, díky čemuž se na současném trhu řadí mezi nejkonkurenceschopnější zařízení.

Ve srovnání s 250GB modelem, který je co do kapacity nejprodávanějším SSD diskem řady 840, nabízí nyní nový 250GB model 840 EVO sekvenční rychlost zápisu 520 MB/s, a je tak více než dvakrát rychlejší než disky předchozí generace. V případě 120GB modelu dosahuje disk 840 EVO sekvenční rychlosti zápisu 410 MB/s, takže je přibližně třikrát rychlejší než 120GB SSD disk předchozí řady 840.

U 1TB SSD disku 840 EVO dosahuje rychlost sekvenčního čtení a zápisu 540 MB/s, resp. 520 MB/s. Rychlost náhodného čtení i zápisu dosahuje nejvyšších úrovní – 98 000 IOPS (operací za sekundu), resp. 90 000 IOPS. To výrazně zefektivňuje každodenní práci uživatele s počítačem, zejména pokud se jedná o zpracování velmi velkých datových souborů.

SSD disky Samsung 840 EVO jsou k dispozici v pěti variantách lišících se úložnou kapacitou: 120 GB, 250 GB, 500 GB, 750 GB a 1 TB. Podporují širokou škálu využití a také výrazně stírají rozdíly ve výkonnosti závislé na kapacitě, takže spotřebitelé mohou vybírat z širšího spektra zařízení.

První 2,5palcový SSD disk NVMe XS1715 pro podnikové paměťové systémy nové generace

Samsung vyvinul vůbec první 2,5palcový SSD disk s rozhraním NVM Express (NVMe) PCIe (SFF-8639), a otevřel tak trh pro podnikové paměťové systémy vyšší třídy.

Nově vyvinutý vysokorychlostní SSD disk s rozhraním NVMe a kapacitou 1,6 TB nabízí sekvenční rychlost čtení na úrovni 3 000 MB/s, což umožňuje zpracovat 500 GB dat (tj. 100 filmů ve Full HD rozlišení, každý o velikosti 5 GB) za méně než 3 minuty. Ve srovnání s jinými produkty s podobnými parametry je tento nový SSD disk čtrnáctkrát rychlejší než špičkové podnikové HDD disky pro serverové použití a šestkrát rychlejší než dřívější špičková podniková SSD úložiště Samsung.

Rychlost náhodného čtení dosahuje u XS1715 až 740 000 IOPS (operací za sekundu), a je tak více než desetkrát rychlejší než stávající špičkové SSD disky.

Nový SSD disk NVMe XS1715 se dodává ve verzích 400 GB, 800 GB a 1,6 TB. Nalézt ho lze také na seznamu integrátorů NVMe (IL)**, jedná se tedy o snadno udržovatelné a vysoce spolehlivé řešení pro zákazníky provozující datová centra a serverová úložiště. Upgradem z 2,5palcového HDD nebo 2,5palcového SATA SSD disku na SSD disk NVMe XS1715 lze významně zvýšit výkon celého systému.

Samsung předpokládá, že i v příštích několika letech bude vyvíjet nejrůznější NVMe SSD produkty se stále vyšším výkonem.

Výrobou „zelených“ NVMe SSD disků (s nízkou spotřebou energie) posiluje Samsung svou ekologickou spolupráci s globálními firemními zákazníky a snaží se zákazníkům, kteří využívají jeho servery a úložiště, pomoci maximalizovat efektivitu jejich investic do IT.

Více informací o paměťových zařízeních a SSD produktech společnosti Samsung najdete na internetových stránkách www.samsung.com/GreenMemory a www.samsung.com/SSD .

Další článek: Dnes slavíme svátek administrátorů IT. Zaslouží si sušenky a zmrzlinu

Témata článku: Soul, Nejvyšší úroveň, Spotřebitel, Disk, June, Běžný zákazník, Young, Podnikové nasazení, Výkonný model, Podniková řada, Kapacita, Samsung.com, Nové úložiště, Sekvenční zápis, Samsung SSD, Paměťový produkt, Sekvenční čtení, Nejvyšší výkon, Nové rozhraní, Výkonný SSD, Nový notebook levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky