Samsung představil na veletrhu CES 2010 blízkou i vzdálenou budoucnost domácí zábavy

Samsung představil na veletrhu CES 2010 blízkou i vzdálenou budoucnost domácí zábavy

Představením své nové kolekce 3D zařízení, obchodu s aplikacemi pro HDTV a inovativních čteček elektronických knih společnost Samsung na tiskové konferenci na Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky (International Consumer Electronics Show, CES) hrdě odhalila svoje nejmodernější technologie.

Jako uznání za dosažené inovace udělila letos Asociace spotřební elektroniky společnosti Samsung 23 prestižních cen CES 2010 Innovation Awards, včetně tří cen za nejlepší inovace „Best of Innovations“: tři čestná uznání za ekologický design, ceny pro tři LED HDTV, jednu plazmovou HDTV, tři Blu-ray přehrávače, jeden systém domácího kina, dva digitální audio přehrávače, dva digitální fotoaparáty, jednu ledničku, šest mobilních telefonů a jedno multipanelové zobrazovací zařízení.

Stávající síla společnosti Samsung napříč všemi výrobkovými řadami, o které svědčí například vedoucí pozice na trhu s televizory a mobilními telefony, společnost předurčuje ke strmému růstu. Společnost Samsung také oznámila své plány na dosažení obratu ve výši 400 mld. USD do roku 2020, přičemž k silnému ekonomickému oživení povedou nezpochybnitelné inovace.

Společnost Samsung si je vědoma toho, že její globální prvenství s sebou přináší moc a vliv, a proto bude i nadále prosazovat postupy řízení zohledňující ochranu životního prostředí. Společnost Samsung je odhodlána uplatňovat ekologický přístup ve všech článcích dodavatelského řetězce, počínaje výběrem dodavatelů a partnerů, přes design výrobků, logistiku, likvidaci až po recyklaci. Díky této iniciativě ušetří v roce 2013 energii, jejíž množství odpovídá 6 % celkově vyrobené elektrické energie v USA v roce 2008.

„Na letošním Mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky jsme ve skutečnosti představili budoucnost domácí zábavy, počínaje naším inovativním přístupem k aplikacím až po 3D,“ uvedl Boo-Keun Yoon, prezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Kromě toho naše průkopnické výrobky v dalších kategoriích, jako jsou například mobilní telefony, MP3 přehrávače a notebooky, budou i nadále přispívat ke globálnímu růstu společnosti Samsung napříč všemi segmenty trhu,“ dodal Yoon.

Budoucnost domácí zábavy

3D je technologie pro domácí zábavu, která v roce 2010 mění pravidla hry. Samsung bude tuto oblast podporovat svojí rozsáhlou řadou výrobků pro domácí zábavu, která je na 3D zobrazování připravena. Samsung nabídne kompletní 3D řešení pro domácí zábavu zahrnující pokročilý 3D televizor, propracovaný 3D Blu-ray přehrávač a stylové aktivní 3D brýle se zabudovanou závěrkou LCD krystalů.

Kompletní kolekce 3D výrobků zahrnuje televizory LED 9000, LED 8000 a LED 7000. Dále také LCD a plazmové televizory a Blu-ray přehrávač. Všechna tato zařízení jsou kompatibilní s 3D standardy, včetně formátů polovičního a plného HD rozlišení a standardu Blu-ray 3D schváleného Asociací pro Blu-ray disky. Zákazníci si tedy mohou být jisti, že všechna jejich 3D zařízení budou spolu dobře fungovat. Díky 3D čipu vyvinutému vlastní divizí polovodičů nabídne společnost Samsung nejlepší kvalitu 3D obrazu ve svém odvětví.

Vlajková loď společnosti Samsung, řada 9000, představuje dnes nejpozoruhodnější HD televizor – bezkonkurenčně tenký LED televizor s prvotřídním dotekovým dálkovým ovládáním a zabudovanou 3D technologií – svojí překvapující kvalitou obrazu, která nastavuje nový standard domácích kin a možnostmi připojení. Nejtenčí a plně integrovaný LED televizor na světě Série 9000 byl zkonstruován tak, aby ukončil veškeré soupeření o hloubku obrazu.

Ve snaze posunout trh domácí zábavy o něco dále společnost Samsung představila svoji modernizovanou službu Internet@TV – Content Service, obsahující i funkci Samsung Apps, která je první obchodem s aplikacemi pro HDTV na světě. Zde si zákazníci mohou z vybraných HDTV, Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina, které společnost Samsung uvádí na trh v roce 2010, stahovat a nakupovat nejrůznější aplikace. Samsung Apps zákazníkům nabízí rozšířený a přehledný výběr obsahu a aplikací od předních poskytovatelů služeb, jakými jsou Accedo Broadband, AccuWeather.com, The Associated Press, Blockbuster, Fashion TV, Netflix, Picasa, Pandora, Rovi, Travel Channel, Twitter, USA TODAY a Vudu. Aplikace lze stahovat a prohlížet při sledování televize. První sada televizních aplikací bude bezplatně spuštěna na jaře, zatímco prémiové aplikace bude možno zakoupit prostřednictvím řešení umožňujícího peněžní transakce v létě 2010.

Veřejná sada pro vývoj veřejného softwaru je na cestě. Samsung Apps nezůstane jen doma, podporuje také vybrané mobilní telefony po celém světě. Služba Samsung Apps Mobile již byla spuštěna v Anglii, Francii a Itálii a v roce 2010 se rozšíří přibližně do 50 zemí světa.

S odkazem na populární křišťálové koncepce z minulých let, jakými byly „Bordeaux“ a „Crystal TV design“ (nebo „Touch of Colour“ v USA) společnost Samsung představila, jakým směrem se bude ubírat v oblasti designu. Tématem je inspirace přírodou, kde dochází k odrazu světla a změně barvy v závislosti na úhlu pohledu. Toto nové téma v designu se letos bude týkat LED televizorů, Blu-ray přehrávačů a domácích kin.

Společnost Samsung oznámila svůj celosvětový cíl prodat v roce 2010 celkem 10 milionů LED televizorů. V této oblasti pokračuje s inovacemi a představila novinky ve svém již tak bohatém portfoliu se zabudovaným 3D procesorem, interaktivními funkcemi a špičkovým designem.

Samsung bude i nadále prostřednictvím své široké nabídky LCD a plazmových HD televizorů dávat zákazníkům možnost volby. Nově uvedené Série LCD televizorů s označením 750 a 650 nabízejí zlepšenou kvalitu obrazu a pokročilé možnosti připojení. Díky konektivitě DLNA a novému Crystal TV designu zvedají tyto HD televizory ve svých kategoriích laťku dokonalosti zase o něco výš. Série 750 má zabudovanou 3D technologii, díky níž obraz doslova vystupuje z obrazovky.

Nové portfolio ultratenkých plazmových HDTV přichází v sériích 8000, 7000 a 6500. Všechny televizory jsou vybaveny technologiemi, které poskytují prvotřídní kvalitu obrazu, pokročilé možnosti připojení k modernizované službě Internet@TV – Content Service a splňují revidovanou normu EnergyStar 4.0 – to vše v tenkém provedení; jsou totiž jen něco málo přes jeden palec silné.

Na veletrhu CES se také představila poslední kolekce Blu-ray přehrávačů Samsung. Mezi nimi je i model BD-C6900, který získal na veletrhu CES cenu „Best of Innovations pro rok 2010“. Je již z výroby vybaven funkcí 3D přehrávání, a podporuje tak nový standard 3D Blu-ray. Model BD-C7500 představuje dosud nejtenčí Blu-ray přehrávač s moderním tvarovým řešením inspirovaným přírodou. U modelu BD-C6500 se snoubí výkon s rychlostí, zatímco model BD‑C5500 určený začínajícím uživatelům přináší ekologický design. Všechny přehrávače počínaje modelem BD-C6500 a výše v kolekci pro rok 2010 vůbec poprvé podporují službu Internet@TV – Content Service. Kromě toho společnost Samsung představila novou generaci Blu-ray systémů domácího kina: model HT-C6730W, který také získal cenu „Best of Innovations 2010”, a modely HT-C7530W a HT-C6500. Všechny tři modely přicházejí s novým retro designem reproduktorů bez mřížky a podmanivou novou technologií Crystal Amplifier Pro společnosti Samsung, která zajišťuje přesnou reprodukci zvuku a minimální rušení.

Společnost Samsung v rámci CES také přestavila svoji Sérii samostatných AV receiverů pro rok 2010, kterými dále dokládá svůj závazek poskytovat zákazníkům vynikající kvalitu zvuku. Oba modely receiverů – 7.1 kanálový HW-C700 a 5.1 kanálový HW-C500 – jsou vybaveny novou technologií Crystal Amplifier Pro vyvinutou společností Samsung, která do pohodlí domova přináší audio zážitky, jaké zákazníci obvykle očekávají od kina.

Samsung v čele rozvoje mobilních technologií

Společnost Samsung neukázala pouze budoucnost domácí zábavy, ale také mobilních technologií. Představila první komerční mobilní telefon na světě vybavený jednočipovou technologií ATSC Mobile DTV, která umožňuje uživatelům bezdrátově přijímat živě vysílané digitální programy. Tento přístroj vychází z modelu Samsung Moment vybaveného jasným AMOLED displejem a obsahuje zcela nový čip vyvinutý společností Samsung. Telefon bude uveden na trh na jaře v rámci pilotního projektu probíhajícího ve Washingtonu DC.

Společnost Samsung potvrdila svoji podporu Olympijským hrám a při této příležitosti vydala speciální verzi „olympijského“ telefonu spolu s veřejnou aplikací, které budou dostupné celosvětově. Ve Spojených státech bude olympijský widget k dispozici na telefonu Samsung Mythic™ prodávaném společností AT&T.

Na veletrhu CES byl v letošním roce poprvé představen hudební přehrávač vybavený průhledným AMOLED displejem – Samsung IceTouch. Přehrávač s elegantním designem nabízí dvoupalcový plně barevný průhledný displej. Za zmínku také stojí, že tento avantgardní dotykový displej uživatelům umožňuje vybrat požadovanou skladbu poklepem na zadní stranu přístroje, aniž by přitom museli zakrývat obraz na displeji.

Společnost Samsung představila také Samsung NX10 – inovativní digitální fotoaparát, který ve svém elegantním a kompaktním těle nabízí uživatelům možnost pořizovat fotografie v optimální kvalitě. NX10 obsahuje rychlou a spolehlivou funkci automatického ostření (AF), obrazový snímač CMOS formátu APS-C s rozlišením 14,6 megapixelů a jedinečný 3,0” AMOLED displej, na kterém si uživatelé mohou snadno prohlížet fotografie i na plném slunci. Kromě toho přístroj podporuje také nahrávání videosekvencí v HD rozlišení.

Společnost Samsung představila také svoji videokameru S16, která poskytuje křišťálově čistý obraz filmové kvality, podporuje rozlišení 1080i při nahrávání a 1080p při přehráván. Je vybavena inteligentní stabilizací obrazu a obrazovým snímačem CMOS s technologií BSI s rozlišením 10 megapixelů. Zabudovaný SSD disk od společnosti Samsung poskytuje začínajícím filmařům extrémně velkou paměťovou kapacitu, která postačuje na hodiny kvalitního záznamu. O rozšířený pohled na svět se stará dotykový LCD displej o velikosti 3,5”. Díky podpoře technologie DLNA a přelomovému pokroku v oblasti konektivity mají uživatelé videokamery S16 jako první příležitost streamovat prostřednictvím Wi-Fi videozáznam v plném HD rozlišení přímo do svého HDTV televizoru značky Samsung.

Společnost Samsung na veletrhu CES také představila svůj digitální fotoaparát CL80, který za svůj ergonomický a elegantní design vděčí technologii hydroformování. CL80 podporuje celou řadu možností připojení včetně technologií Bluetooth 2.0, Wi-Fi a DLNA. Umožňuje tak uživatelům osvobodit se od svých laptopů nebo domácích PC a sdílet pořízené videozáznamy i fotografie skutečně kdykoli a kdekoli; je také vybaven extrémně velkým 3,7” WVGA AMOLED displejem, který je dotykový a plně interaktivní.

Inovace společnosti Samsung v oblasti zobrazovacích zařízení a informačních technologií

Společnost Samsung představila také průlomové produkty určené pro použití v kanceláři i doma.

Společnost Samsung představila svůj nejnovější model LED monitoru se zadním podsvícením – 23” model Samsung SyncMaster PX2370 zasazený do elegantně jednoduchého a promyšleného rámu kombinujícího černou barvu s průhlednými materiály. Tento monitor přichází s celou řadou inovací a je jedním z energeticky nejúspornějších LED monitorů, který zároveň díky špičkové kvalitě obrazu poskytuje nepřekonatelný uživatelský zážitek.

Společnost Samsung i nadále zůstává v čele vývoje LED technologie a na veletrhu CES poprvé představila své komerční LED monitory patřící do série Samsung SyncMaster, konkrétně modely 460EX, 460EXn, 550EX a 550EXn. Jedná se o první komerčně dostupné monitory, které používají technologii zadního LED podsvícení (BLU), která umožňuje ve srovnání s tradičními komerčními monitory snížit energetickou spotřebu přístroje až o 40 % a zároveň umožňuje nabídnout lehčí, tenčí a snadněji instalovatelný monitor.

Samsung dále přestavil svůj první datový projektor používající technologii LED se světelným tokem 1 000 ANSI lumenů. Projektor F10M používá jako světelný zdroj LED diody, a neobsahuje tedy žádnou lampu, kterou by bylo nutné vyměňovat. LED světelný zdroj slibuje dobu životnosti přesahující 30 000 hodin, a výrazně tak zjednodušuje používání přístroje, zmenšuje jeho dopad na životní prostředí a snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Společnost Samsung, které se na veletrhu CES dostalo ocenění také za ekologický design jejích výrobků, také představila svůj 7” digitální fotorámeček 700Z, který je nejtenčím rámečkem na světě a zobrazuje fotografie ve vysoké kvalitě. Fotorámeček je vybaven autoluminiscenčním AMOLED displejem, který je schopen zobrazit jasný, vysoce kontrastní obraz v rozlišení 1024 x 600, jenž je dobře viditelný i při jasném osvětlení, a dále podporuje připojení prostřednictvím technologie Bluetooth, takže je schopen s jinými zařízeními bezdrátově sdílet multimediální obsah.

Multipanelové zobrazovací zařízení MD230 vybavené revoluční technologií ATI Eyefinity od společnosti AMD ocení jak počítačoví hráči, kterým poskytne náskok ve hře díky širšímu zornému poli, tak i burzovní obchodníci, kteří potřebují sledovat informace na několika monitorech současně. Zobrazovací zařízení MD230 je k dispozici v konfiguraci se třemi nebo šesti panely a poskytuje dokonale jasný obraz ve vysokém rozlišení s extrémně tenkými rámečky panelů.

Samsung také rozšířil svoji kolekci notebooků Série R a uvedl na trh pět stylových nových přístrojů – výkonné modely R780, R580 a R480 a cenově dostupné modely R530 a R430.

R780, R580 a R480 jsou ideálním řešením pro sledování filmů doma i na cestách. Netbooky Série R80 používají procesory Intel® a grafické karty nVIDIA GeForce. Bez ohledu na to, zda je uživatel používá ke sledování videa ve vysokém rozlišení (HD), spravování své hudební sbírky, úpravě fotografii nebo hraní nejnovějších počítačových her, podporují současné zpracovávání více úloh s doposud nebývalou snadností a produktivitou.

Všech pět modelů nabízí nový design Touch of Color společnosti Samsung a jsou k dispozici v různých provedeních a barvách. Ergonomický design – např. číselná klávesnice modelů R780 a R580 – je pro uživatele zárukou příjemnější a produktivnější práce s přístrojem. R580 se může také pochlubit „neviditelným“ touchpadem, který hladce přechází v opěrku pro dlaň.

Společnost Samsung také v rámci CES uvedla nové přírůstky ke své oceňované Sérii netbooků – modely Samsung N210, N150 a NB30. N210 je navržen tak, aby uživatelům poskytl maximální svobodu, a dosahuje až 12-ti hodinové výdrže, zatímco modely N150 a NB30 na jedno nabití baterie vydrží až 8,5 hodiny. Nový antireflexní LED displej s úhlopříčkou 10,1" a se zadním podsvícením, kterým jsou netbooky vybaveny, dokáže zobrazit filmy i statický obraz v nejostřejších detailech a nejjasnějších barvách, přičemž v ostrém osvětlení nebo na přímém slunečním světle netrpí rušivými zrcadlovými odrazy. NB30 nabízí zvýšenou odolnost díky čidlu volného pádu, které zabraňuje poškození pevného disku, a díky speciálně navrženému odolnému pouzdru přístroje.

Společnost Samsung předvedla i své první čtečky elektronických knih, které slouží nejen ke čtení, ale také k psaní poznámek a sdílení elektronických knih. Modely Samsung E6 a E101 umožňují psaní poznámek rukou, takže uživatelé mohou s pomocí vestavěného stylusu fungujícího na základě elektromagnetické rezonance (EMR) komentovat úryvky textu, ukládat poznámky do kalendáře nebo vytvářet další poznámky.

amsung také představil svoji novou černobílou laserovou tiskárnu M1610, která je nejmenší kompaktní tiskárnou na světě, a umožňuje tak tisknout na cestách snadněji než kdykoli dříve. Tlačítko pro snadný tisk obsahu obrazovky, kterým je tiskárna vybavena, překvapí uživatele tím, jak snadno lze provést něco, co dříve bylo tak komplikované. Společnost Samsung také v rámci své řady CLP325 představila nejmenší barevnou laserovou tiskárnu na světě, která podporuje i bezdrátový tisk prostřednictvím technologie DLNA.

Portfolio výrobků společnosti Samsung bude k vidění ve dnech 7. až 10. ledna na stánku č. 11026 v centrální hale Convention Center v Las Vegas. Podrobné informace, videoukázky a fotografie výrobků jsou k dispozici na www.samsung.com/newsroom.

Témata článku: Blu Ray, Blu-Ray, Crystal, DLNA, Kino, LED Monitor, LED TV, 3d televizory, Domácí kina, Led televizory, Nové televizory 2016, Televizory, Televizory 32, Televizory Samsung, Kvalita obrazu, Obraz, Nový model, Zábava, Model, Model S, Domácí kino, Mobilní telefony Samsung

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí