Safetica získala další investici ve výši 1,5 milionu dolarů

Safetica získala další investici ve výši 1,5 milionu dolarů

Brněnská společnost Safetica Technologies, která se specializuje na softwarovou ochranu proti únikům citlivých dat, získala v novém kole financování pod vedením podnikatele Ondřeje Tomka kombinovanou investici v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Zcela novým investorem, který se zúčastnil tohoto kola investování, je Ondrej Smolár, spoluzakladatel a předseda představenstva etablované slovenské IT společnosti Soitron. Nové investice mají za cíl především posílit výzkum a vývoj v oblasti IT bezpečnosti a urychlit expanzi na další zahraniční trhy.

Firma v současné době poskytuje bezpečnostní řešení více než 250 klientům z oblasti finančnictví, automobilového průmyslu, subjektům státní správy, ale i špičkových strojírenských firem nebo společností zabývající se petrochemickým průmyslem a logistikou. Safetica se na českém trhu během loňského roku stala jedničkou na poli bezpečnostních řešení a právě získanou investicí chce kromě vývoje produktů podpořit také svou expanzi do role středoevropského leadera v oblasti Data Loss Prevention software.

Ondřej Tomek, který do firmy Safetica od roku 2012 investoval již dvakrát, vedl i současné kolo financování. Tomek je český podnikatel, zakladatel portálu Centrum.cz a nyní investor. Zaměřuje se na investice do rychle rostoucích, zejména technologických společností, v České republice a v Polsku. Investoval do firem jako je Mall.cz, nově pak do polské společnosti Audioteka, dále Shoptet, Skypicker nebo také Exclusive Tours, Coober investment a dalších.

Novým investorem do společnosti Safetica se stal slovenský podnikatel a manažer Ondrej Smolár, ředitel společnosti Soitron, která se specializuje na zavádění nových technologií a inovativních řešení v oblasti IT infrastruktur. „Ondrej Safetice poskytne kromě jiného také cenné know-how letitého manažera a podnikatele z oblasti IT byznysu,“ dodal Petr Žikeš, ředitel Safetica Technologies.

Uplynulý rok byl pro rozvoj Safeticy velmi významný. V květnu oficiálně uvedla nejnovější softwarovou verzi své vlajkové lodi, software Safetica 6. Už předchozí verze se setkala s úspěchem na mezinárodní scéně. Dostala se například do finále prestižní soutěže SC Magazine Awards v kategorii ochrany dat před ztrátou nebo například získala čestné uznání v soutěži Computer Weekly Awards, čímž se stala jedinou českou společností, která uspěla v mezinárodní konkurenci. Safetica 6 přinesla novou generaci zabezpečení podnikových dat a o kvalitě řešení také vypovídá samotná zákaznická spokojenost převyšující 95%. V neposlední řadě byla Safetica také identifikována v analýze společnosti Gartner jako firma nabízející řešení ochrany dat pro každý typ podniku.

Raspberry Pi 3 je na světě, poprvé nabízí integrovanou Wi-Fi

Témata článku: Automobilový průmysl, Mall, Expanze, Nový únik

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší