Sada aplikací Oracle E-Business Suite vítězí nad konkurenčními produkty ve třech srovnávacích studiích

Oracle získal nejvyšší známky za finanční aplikaci a aplikaci pro řízení skladu, byl označen za nejlepší řešení pro obchod a velkoobchod
Sada aplikací Oracle E-Business Suite vítězí nad konkurenčními produkty ve třech srovnávacích studiích

Praha, Česká republika, 15. března 2004. Společnost Oracle Corporation porazila širokou řadu svých konkurentů ve třech nezávislých studiích, které byly provedeny v Nizozemí. Z první studie, provedené firmou IPL Consultants, vyšla sada aplikací Oracle E-Business Suite jako nejúplnější balík pro sektor obchodu a velkoobchodu s velkým náskokem před produkty Movex Intentia a iBaan SSA Global.

 

Sada Oracle E-Business Suite také získala vysoké hodnocení ve srovnávací studii 21 finančních softwarových produktů na holandském trhu, kterou provedla společnost PricewaterhouseCoopers.

Na prvním místě se dle výzkumu organizace Warehouse Logistics umístila i aplikace Oracle Warehouse Management, přičemž hodnoceno bylo celkem 59 produktů pro řízení dodavatelského řetězce.

 

Výzkum IPL vycházel z více než 850 otázek, které se týkaly prodeje, nákupu, řízení skladu, služeb, kvality, financí, vedení objednávek mezi několika firmami nebo provozovnami, inventarizace, řízení pracovního toku, e-byznysu a informací pro management. Všechny softwarové produkty byly také posuzovány v praktických ukázkách.

 

Ve studii PwC získala sada Oracle E-Business Suite 644 body z možných 654, čímž pohodlně předstihla konkurenty jako SAP, PeopleSoft Enterprise One (dříve JD Edwards) a Sage. Proti 644 bodům softwaru Oracle získal SAP 613 bodů, PeopleSoft Enterprise One (dříve JD Edwards) 609, CODA 597, Microsoft Business Solutions Axapta 441 a Microsoft Business Solutions Navision 393 body.

Průzkum vycházel z odpovědí na 654 otázek týkajících se hlavních funkcí finančního software v následujících oblastech: obecné, technologie a zabezpečení, obecná funkčnost, účetnictví managementu, hlavní účetní kniha, pohledávky, závazky, řízení hotovosti, fixní aktiva, souhrny a konsolidace.

 

V porovnání systémů pro řízení skladů, které provedla organizace Warehouse Logistics, se aplikace Oracle Warehouse Management umístila na prvním místě s 92 procenty celkové funkčnosti. Řešení mySAP skončilo na druhém místě s 85 procenty, Movex byl osmý se 78 procenty, Navision dvanáctý se 76 procenty a PeopleSoft Enterprise One SCM se umístil na patnáctém místě se 73 procenty.

 

„Tyto jednoznačné výsledky nás těší,“ řekl Francis Veldeman, viceprezident společnosti Oracle EMEA pro aplikace a internetová řešení. „Vítězné řešení Oracle je nejlepší nejen v kategorii financí a řízení skladu, ale také v celé řadě dalších řešení e-byznysu, na kterých v sektoru obchodu a velkoobchodu záleží.“

„Tato tři vítězství nejsou nijak ojedinělá. Sada aplikací Oracle E-Business Suite se také umístila na prvních příčkách srovnávacích studií aplikací pro správu vztahů se zákazníky (CRM)[1], softwaru a profesionálních služeb[2], řešení pro výrobu[3] a pro nezávislou logistiku[4].“

 

O společnosti IPL

            Informace o společnosti IPL naleznete na http://www.ipl.nl/

 

O organizaci Warehouse Logistics

Tým Warehouse Logistics (http://www.warehouse-logistics.com) byl založen v únoru 2000, tvoří jej inženýři a počítačoví vědci z Fraunhoferova institutu pro tok materiálu a logistiku a konzultanti firmy IPL.

 

O společnosti PwC

Společnost PricewaterhouseCoopers (http://www.pwc.com/) poskytuje auditorské, daňové a poradenské služby veřejným i soukromým organizacím v různých průmyslových odvětvích. Spojení znalostí, zkušeností a nápadů více než 120 000 pracovníků ve 139 zemích  umožňuje společnosti získávat důvěru veřejnosti a zvyšovat hodnotu podnikání pro klienty a jejich vlastníky.

Celá studie je k dispozici na adrese:

 http://www.pwc.com/extweb/ncsurvres.nsf/(ViewAgentByKeyDisplay)/all_all_nl_dut

 


O společnosti Oracle

Oracle je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na http://www.oracle.com.[1] IPL – listopad 2003

[2] PSOPRO – červenec 2003

[3] IPL – červenec 2003

[4] Jeroen vd Berg – únor 2003

Váš názor Další článek: MSI bude prodávat část produkce pod novou značkou

Témata článku: Microsoft, Element, Coda, Celkové vítězství, Berg, Trans, PeopleSoft, Edwards


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu