S pomocí RSA Security zvyšuje Banca Popolare di Sondrio (Suisse) své konkurenční výhody

RSA Security, vedoucí společnost v oblasti e-security, a švýcarská Banca Popolare di Sondrio (Suisse), která poskytuje kompletní sortiment bankovních služeb a provozuje pobočky po celém území Švýcarska, oznamují, že instalací dvoufaktorového autentizačního softwaru RSA Mobile zvyšují uživatelský komfort internetových služeb „Go Banking“ pro klienty této banky.
S pomocí RSA Security zvyšuje Banca Popolare di Sondrio (Suisse) své konkurenční výhody

Praha, 5. května 2003 —Toto novátorské řešení usnadní bankovním klientům provádění bankovních operací prostřednictvím webu podle jejich potřeb a při dostatečném zabezpečení.

 

RSA Mobile umožňuje zákazníkům banky využívat mobilní telefon majitele účtu jako zařízení pro bezpečnostní autentizaci, čímž zajistí, že všechny osoby, které chtějí získat přístup k citlivým informacím z účtu a k bankovním službám, jsou nejprve jednoznačně identifikovány. Přihlašování do aplikace Go Banking začíná tím, že uživatel zadá své identifikační čísl a PIN. Poté software RSA Mobile vygeneruje jednorázový přístupový kód, který vzápětí doručí na uživatelův mobilní telefon. Přihlášení dokončí uživatel tak, že zadá přístupový kód, čímž se ověří jeho totožnost. Poté už může přistupovat k informacím o svém účtu, převádět prostředky mezi účty, provádět elektronické platby a nakupovat či prodávat akcie. Kromě toho mohou účty klientů banky Banca Popolare di Sondrio (Suisse) spravovat i jejich finanční poradci.

 

Jelikož v Evropě, kde tato banka působí, je otázka zabezpečení osobních údajů velmi citlivá, Banca Popolare di Sondrio (Suisse) se již dříve rozhodla pro zajištění bezpečné autentizace využít produkty RSA Security. „Od roku 2001 používají naši zákazníci v rámci elektronického bankovnictví jako autentizační zařízení hardwarové tokeny RSA SecurID,“ uvedl Paolo Camponovo, provozní ředitel banky. „RSA SecurID nás zaujalo svou bezpečností, uživatelskou jednoduchostí a spolehlivostí. Nyní, když máme k dispozici RSA Mobile, můžeme zákazníkům nabídnout dva velmi bezpečné způsoby autentizace. Ačkoli někteří zákazníci dávají nadále přednost hardwarové autentizaci, stále rostoucí počet klientů preferuje autentizaci prostřednictvím mobilního telefonu, neboť jim skýtá větší pohodlí. Možnost volby a pohodlná autentizace představují další prvky, kterými se můžeme odlišit od konkurence.“

 

Podle Paola Campanovy je rovněž zajímavý ekonomický přínos autentizace prostřednictvím mobilních telefonů. RSA Mobile představuje řešení, které je nenáročné na implementaci a které je určeno pro podniky, jenž chtějí zajistit zákazníkům bezpečný přístup k on-line službám, aniž by s sebou museli nosit zvláštní autentizační zařízení. Poněvadž technologie RSA Mobile využívá stávající mobilní infrastrukturu, nemusela Banca Popolare di Sondrio (Suisse) svým koncovým uživatelům dodávat žádným zvláštním hardware či software, což zavádění tohoto řešení značně zjednodušuje. Kromě toho lze tento software škálovat až pro miliony uživatelů, aniž by však obdobným způsobem musel stoupat počet administrátorů.

 

Paolo Camponovo je přesvědčen, že RSA Mobile své pověsti jednoduché integrace a implementace dostál. Sobaco Software SA, jež zajišťovala základní aplikace pro službu Go Banking, dokázala začlenit RSA Mobile do svého vlastního softwaru IBServices a poté implementovat nové mobilní autentizační funkce u Banca Popolare di Sondrio (Suisse) během pouhých šesti týdnů.

 

John Worrall, viceprezident RSA Security řekl: „Mají-li podniky účinně implementovat aplikace pro elektronické podnikání, které mají širokým dosahem působnosti, musí prostřednictvím silné autentizace uživatelů vybudovat důvěryhodné identity. RSA Mobile jim pomáhá dosáhnout tohoto cíle, jelikož nákladově efektivním způsobem zajišťuje vysoce bezpečnou dvoufaktorovou autentizaci geograficky rozptýlené uživatelské základny.“

 

O bance Banca Popolare di Sondrio (Suisse)

Banca Popolare di Sondrio (Suisse) sídlí ve švýcarském Luganu. Jde o univerzální banku, která poskytuje své služby maloobchodním klientům, klientům privátního bankovnictví a malým a středně velkým obchodním společnostem. Banca Popolare di Sondrio (Suisse) se v posledních letech těší stálému růstu jak v počtu svých klientů, tak ve výši svých aktiv. Tato banka provozuje 12 poboček ve Švýcarsku a jednu v Monte Carlu a zaměstnává více než 180 zaměstnanců. Ti svým zákazníkům poskytují rychlé a profesionální služby, přičemž kladou důraz především na osobní vztah mezi bankou a klienty. Banka je nezávislou stoprocentně vlastněnou dceřinou společnostní banky Banca Popolare di Sondrio, která byla založena v roce 1871 a působí zejména v severní Itálii a v Římě.

 

O společnosti Sobaco Software SA

Společnost Sobaco Software SA, prodejce produktů společnosti RSA Security, vyvíjí a uvádí na trh softwarové, finanční a bankovní aplikace. Její software IBServices je balíček pro elektronické bankovnictví, určený soukromým bankám. IBServices je založen na otevřené architektuře a umožňuje bankám začlenit internetové bankovnictví do hlavních bankovních aplikací. Více informací naleznete na stránkách www.ibservices.com.

 

O společnosti RSA Security

S více než devíti tisíci zákazníky na světě je RSA Security známa jako strategický partner v oblasti e-security pro úspěšné společnosti, využívající pro svůj růst možnosti Internetu. Komplexní portfolio řešení pro elektronickou bezpečnost, které zahrnuje autentizaci, správu přístupu na Web a sadu nástrojů pro vývojáře, pomáhá organizacím naplno realizovat obchodní příležitosti, přičemž chrání jejich klíčová data proti neoprávněnému přístupu a napadení. Silná reputace RSA Security je založená na dlouhodobém vedoucím postavení, inovačních technologiích, kvalitních řešeních a konečně také na dlouhotrvajících vztazích s více než tisícovkou technologických partnerů. Informace o RSA Security najdete na www.rsasecurity.com.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

Matthew Buckley                                                        Barbora Spěváková

RSA Security                                                            Herald Communications

MBuckley@rsasecurity.com                                        spevakova@herald-pr.cz

Tel.: +44 1344 781 000                                                   Tel.: 224 232 650

 

Váš názor Další článek: Microsoft Passport bude bezpečnější

Témata článku: Software, Matthew, Carlo, Monte, Monty, Monte Carlo, CS Go


Určitě si přečtěte

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu