S notebooky Lenovo se odcizení dat už nemusíte bát

S notebooky Lenovo se odcizení dat už nemusíte bát

Den ochrany osobních údajů, který připadá na 28. ledna, má zvýšit povědomí o zabezpečení osobních dat nejen na internetu, ale i mimo něj. Jsou to právě technologie, které vstupují dennodenně do našeho soukromí, a které ho mohou díky jejich špatnému zabezpečení snadno narušit. Řada společností navíc uchovává citlivé informace týkající se obchodních partnerů nebo klientů ve firemních počítačích, a proto je pro ně klíčové, aby tato data byla dostatečně chráněna. Notebooky ThinkPad díky svým zabezpečovacím prvkům umožňují uživatelům snadno a efektivně předcházet ztrátě a zcizení elektronických dat.

Pravidelné zálohování dat

Zamezit úplné ztrátě dat se dá jejich pravidelným zálohováním. Komplexní nástroj ThinkVantage Rescue and Recovery data nejen zálohuje, ale i obnoví. Umožňuje zálohování dat například na firemní servery, dokáže také obnovit nefunkční nebo virem napadený počítač bez přístupu do operačního systému. Obnovit lze přitom celý disk, pouze operační systém a jeho aplikace nebo jednotlivé sobory.

Špičkový systém zabezpečení

Jednotlivé notebooky ThinkPad disponují špičkovými systémy zabezpečení. Jsou vybaveny vestavěnou čtečkou otisků prstů, která zajišťuje bezpečné zapínání a přihlašování do systému a aplikací. Její data včetně hesel jsou bezpečně uložena přes vyhrazený bezpečnostní čip uvnitř přístroje. Aplikace ThinkVantage Password Manager zaznamenává hesla v aplikacích a na internetových stránkách, která ukládá do své databáze a zpřístupňuje je pouze po ověření otiskem prstu nebo heslem Windows.

Klepněte pro větší obrázek

Odolná konstrukce

Profesionálové si oblíbili notebooky ThinkPad mimo jiné díky jejich legendární výjimečné odolnosti. Jedinečná konstrukce skrývá pod plasty vyztuženými uhlíkovými a optickými vlákny vnitřní ochranný rám, tzv. RollCage. Tím je zajištěna extrémní odolnost notebooku proti mechanickému poškození. Obavy nemusí mít uživatelé ani z možného polití klávesnice. Klávesnice notebooků ThinkPad je prakticky nepromokavá, disponuje totiž odtokovými kanálky, které rozlitou tekutinu odvedou bezpečně pryč.

Systém aktivní ochrany

Odolnost notebooku dále zvyšují kovové panty, kterými je připevněno víko k základně, nebo systém aktivní ochrany Active Protection System, který chrání pevný disk před poškozením podobně jako airbag v autě. Vestavěné senzory neustále monitorují polohu notebooku, a jakmile zaznamenají nebezpečí pádu nebo náhlých otřesů, zaparkují čtecí hlavičky pevného disku, aby jej ochránily před poškozením.

Intel® Anti Theft a ochrana proti poškození

Při odcizení notebooku se mnohem častěji řeší problémy související se ztrátou důležitých či citlivých dat než ztráta samotného notebooku. Před nesnázemi spojenými s krádeží chrání technologie Intel® Anti Theft, jejíž podstatou je možnost uzamčení notebooku na dálku právě v případě ztráty či odcizení. Technologie je vestavěná do samotného hardware počítače a vzdáleně umožňuje vymazání operačního systému nebo dat. U notebooků ThinkPad lze navíc rozšířit záruku o ochranu proti náhodnému poškození, která kryje i poškození nad rámec běžné záruky. Další možnosti rozšíření záruky zahrnují odezvu následující pracovní den či opravu zařízení u zákazníka doma.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

BitTorrent představil Sync, Dropbox bez úložiště

Témata článku: Notebooky, Nefunkční klávesnice u notebooku, Rescue, Vnitřní hardware, Špatný klíč, Lenovo Thinkpad, Klávesnice Lenovo, Extrémní systém, Mechanická klávesnice, Osobní klíč, Panty, Uhlíkové vlákno, Airbag, Thinkpad, Legendární počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší