S kamerou Sony DCR-HC1000 dostanete záznam ve vysílací kvalitě a v prostorovém zvuku

Mimořádná kvalita videokamer, které používají zpravodajské týmy po celém světě, je nyní k dispozici každému, kdo si pořídí novou kameru Sony DCR-HC1000 s tříčipovým CCD prvkem.
S kamerou Sony DCR-HC1000 dostanete záznam ve vysílací kvalitě a v prostorovém zvuku

Vysoký výkon této „poloprofesionální“ videokamery umožňují tři klíčové faktory: tři CCD čipy zajišťující maximální citlivost na světlo a věrnou reprodukci barev, optimálně vyladěná soustava objektivu Carl Zeiss Vario-Sonnar T* a konečně technologie Active Lens Image Stabilizer zajišťující klidný a zaostřený záběr při filmování z ruky. Kromě toho, je Sony DCR-HC1000 vůbec první videokamerou vybavenou čtyřkanálovým mikrofonem, který je schopen sejmout zvuk v prostorové podobě.

 

Nicolas Barendson, generální ředitel divize Personal Video, Sony Digital Imaging Europe k tomu dodává: „DCR-HC1000 s tříčipovým CCD prvkem je nabita profesionálními funkcemi, ale je stále ještě natolik kompaktní, aby dobře padla do ruky, čemuž pomáhá i jedinečný úchyt Multi-Angle Grip. Stylové řešení se díky maximálně jednoduchému ovládání a profesionálnímu černému designu přizpůsobilo špičkovému spotřebitelskému trhu. Díky záznamu prostorového čtyřkanálového audia budou mít filmy z této kamery stejně vynikající zvuk, jako obraz.”

 

Tři CCD čipy o rozměru 1/4,7“ umožnily skok v kvalitě obrazu. Výsledkem je vysoké rozlišení obrazového signálu 3x 1,07 megapixelů, snížení šumu i v podmínkách velmi špatného osvětlení a realisticky přesná reprodukce barev. Výhodou objektivu Carl Zeiss Vario-Sonnar T* je pak ověřená vysoká kvalita optiky a speciální povrchová úprava snižující odrazy v objektivu a zkreslení ve snímaném obraze.

 

Díky technologii Active Lens Image Stabilizer je eliminován jakýkoliv pohyb způsobený filmováním z ruky nebo otřesem kamery ještě před zachycením obrazu v tříčipovém CCD a DCR-HC1000 tak poskytuje výrazně ostřejší obraz, než kamery bez této technologie.

 

Mezi další profesionální vlastnosti patří AE Shift sloužící k posuvu úrovně automatické expozice a zobrazení typu zebra v hledáčku, nebo na 2,5palcovém hybridním LCD monitoru, které varuje před přeexponováním scény. Videokamera také využívá přínosů skutečného širokoúhlého záznamu 16:9, manuálního zaostřovacího prstence a 12násobného optického zoomu.

 

Poprvé v historii, mají uživatelé možnost začlenit do svých nahrávek další dimenzi – čtyřkanálový prostorový zvuk, k čemuž je zapotřebí volitelného mikrofonu ECM-CQP1 speciálně konstruovaného pro DCR-HC1000. Záznam lze s pomocí softwaru Click to DVD, který je součástí dodávky, snadno přenést do počítače (např. Sony VAIO). Audio můžete následně převést na úplný prostorový zvuk typu 5.1, který je dobře znám z domácích kin, jakým je například systém Sony WEGA Theatre.

Mikrofon ECM-CQP1, který je k dispozici odděleně, může také využít u kterékoliv kamery Handycam, jež je vybavena konektorem pro stereofonní mikrofon. Výsledkem je opravdu široký stereozáznam při věrném zachycení hlasu.

 

Sony dobře ví, jak si uživatelé cení jednoduchého ovládání. Právě proto DCR-HC1000 vybavilo dotykovým LCD, na kterém se zobrazuje aktivní nabídka v podobě grafického uživatelského rozhraní, na obrubě displeje pak najdete druhé tlačítko nahrávání (Record). Soubor přitažlivých vlastností videokamery dále rozšiřuje vestavěný blesk, inteligentní botička pro příslušenství a mechanika paměťové karty Sony Memory Stick Duo.

 

Pro rozšíření palety příslušenství přináší Sony měkké černé pouzdro LCS-HC1000, které chrání kameru před prachem a poškozením. Poslouží nejen jako taška přes rameno, ale i jako ledvinka k pasu. Pouzdro je z luxusní černé kůže s dvojitým zipem maximálně usnadňujícím přístup ke kameře a vnitřní kapsičkou na ukládání akumulátorů.

 

Sony DCR-HC1000 bude k dispozici v celé Evropě v září 2004, předpokládaná cena v ČR je 59 990 CZK .

KONEC

 

Máte-li zájem o další informace, kontaktujte, prosím:

Vladimír Kostlán, Trade Marketing Manager Digital Imaging, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 152, vladimir.kostlan@eu.sony.com

Slávka Vancáková, Ad&PR Specialist, Sony Czech s.r.o.

+420 222 864 104, slavka.vancakova@eu.sony.com

 

 


 

 

 

 DCR-HC1000

 

 

MiniDV

Positioning

Compact 3CCD

Concept

High end consumer product

Image quality

19

 Number of Pixels Gross (K)

1070K x 3

 14bit DXP    

 Advanced HAD technology    

 SteadyShot

Optical

 Lens

Carl Zeiss Vario-Sonnar T*

 Zoom Ratio (Optical)    

12X / 150X

 16:9 Wide (Full)    

High quality

 Audio System

PCM (12 bit / 16 bit)

Ease of use

 

Handycam Station

Easy Handycam

Personalizable menu

 Fader

Black, White, Mosaic, Overlap, Wipe, Monotone, Random Dot

 Program AE

Portrait / Beach & Ski / Sports Lesson / Landscape / Spotlight / Sunset & Moon

Hybrid LCD Screen

 LCD: Size (inch)    

2.5`

 Touch Panel    

 Spot Focus (Touch Panel)    

 Spot Meter    

 Battery Info    

 Digital Picture Effects

Still, Flash Motion, Luminance Key, Trail, Old Movie

 Picture Effects

Mosaic, Solarisation, Monotone, Sepia, Negative Art

 Viewfinder

Colour

Compactness

 

Size reference

 

 Weight without Tape/Battery (g)    

780

Connectivity

 

 i.LINK Out / In 

• / •

 S-Video, Video Out / In    

• / •

 USB Streaming    

 Software

Picture Package

DSC Function

 

 Automatic Pop Up    

 Night Framing    

 Burst Record

Normal Speed

 Image Size: Max

1152x864

 Max. Number of Recording Pictures (Supplied Memory Stick)  

120

 MPEG Movie

EX

Others

 

 Built in Light    

 Interval Rec.    

Yes

 Nightshot

No

 Accessory Shoe    

Max. Continuous Recording Time with Supplied Accessory: Viewfinder (min)    

150

 Dubbing and Editing

Digital Program Editing

 Hi8/Video8 Playback    

 Wireless Remote Comander

 

 

*****

 

 

Se značkou Sony to dokážete!

Produkty Sony přinášejí do života digitální technologii, nabízejí širokou paletu možností v oblasti zábavy a propojování systémů do sítě. Bez ohledu na to, zda jste nováček nebo nadšený fanda, můžete natáčet své vlastní filmy na digitální páskový formát DV, provádět jejich sestřih na počítači (např. Sony VAIO) a sdílet je s přáteli a celou rodinou na DVD přehrávači či rekordéru. Můžete kdykoliv pořizovat dokonalé statické snímky snadno ovladatelnými kamerami, jaké například představuje řada Cyber-shot, vytisknout kvalitní pozitivy, prohlédnout si je bez použití kabelů na televizi WEGA nebo jednoduše své album uložit do počítače. Se síťovými zvukovými zařízeními Sony můžete vytvářet své vlastní kompilace hudby z internetových zdrojů a vychutnat si je ve vysoké kvalitě buď doma nebo na cestách. To jsou jen některé z možností, které ukazují, jak vám společnost Sony pomáhá ve využití vašeho digitálního prostředí, které vám umožňuje vychutnat si cokoliv, kdekoliv a kdykoliv.

 

O společnosti Sony

Společnost Sony vyrábí produkty audia, videa, komunikačních a informačních technologií jak pro spotřebitelské, tak profesionální globální trhy. Díky podnikatelským aktivitám v oboru hudby, práce s obrazy, hrách a on-line činnostech má Sony jedinečné postavení, aby se stala vedoucí světovou společností na poli širokopásmové osobní zábavy pro 21. století. V Evropě společnost zaznamenala ve finančním roce, který skončil 31. března 2004, konsolidovaný roční obrat 13,47 miliardy € (1.765 miliard jenů) podle průměrného tržního směnného kurzu v témže období 131 jenů = 1 €. Sony Europe, jehož ředitelství se nachází v Sony Center na náměstí Potsdamer Platz Berlíně, zaregistrovala konsolidovaný obrat v Evropě v oboru elektroniky 8,71 miliardy € ve finančním roce, který skončil 31. března 2004.

 

Máte-li zájem o další informace o společnosti Sony Europe, navštivte prosím http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/presscenter

Váš názor Další článek: Toshiba zahájila prodej dosud největšího mikro-disku s kapacitou 60 GB

Témata článku: Video, Sony, Stylus, Top 5, Trans, Family, Line, Zeiss, Stylusy, Centrum, CS, ASCII, Center, Vario, Geneva, Centra, Style, Carl Zeiss


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 116

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu