Ruckus Wireless vítězem dalšího nezávislého testu

Ruckus Wireless vítězem dalšího nezávislého testu

Americká univerzita SYRACUSE UNIVERSITY se rozhodla ověřit tvrzení výrobců o kvalitě jejich přístupových bodů s 3-streamovými rádii standardu 802.11n. Test byl nezávislý, probíhal v prostorách univerzity, které se denně používají, proto jej lze považovat za opravdu věrohodný v ohledu reálného využítí testovaných přístupových bodů. Testovalo se spektrum vlajkových lodí od předních Enterprise Wi-Fi výrobců:

·Aerohive AP330 řízený pomocí HiveManager Online

·Aruba Networks AP-135 s Aruba 3200 kontrolérem

·Cisco 3602i s Cisco 5500 WLAN kontrolérem

·Meraki MR24 řízený pomocí Enterprise Cloud kontroléru

·Ruckus Wireless ZoneFlex 7982 s Ruckus ZoneDirector 3000

Samotné testování probíhalo ve třech odlišných variantách:

1.Jeden přístupový bod a jeden klient

2.Jeden přístupový bod a více klientů (90) v různých prostorách

3.6 přístupových bodů v MESH topologii a více klientů (120) v různých prostorách

Test nebyl proveden pro každou variantu pouze jednou, ale pro vyšší celkovou objektivitu byl násobně opakován. V první variantě testu se zkoušelo zatížit přístupové body jedním klientem na různé vzdálenosti se zohledněním módu přístupových bodů – režim ve 2,4GHz, v 5GHz a v dvoupásmovém režimu. Celkem se test provedl 135 krát. Ve variantě druhé byly přístupové body podrobeny náporu celkem 90 klientských zařízení s tím, že klienti byli umístěni v různě vzdálených místnostech v počtu 30 klientů na jednu místnost, test se též opakoval a byly zohledněny různé módy přístupových bodů (2,4, 5GHz a dvoupásmový režim). Varianta třetí představovala simulaci nejčastějšího využití podnikových přístupových bodů – v rámci testu byla vybudována bezdrátová MESH topologie 6 přístupových bodů od každého výrobce s tím, že síť byla řízena kontrolérem či vzdáleným managementem. Síť byla zatížena celkem 120 klienty ve 4 místnostech – při tomto testu byl kladen důraz zejména na správný výběr kanálu, rovnoměrné rozložení kapacity sítě mezi všechny klienty a tzv. band steering (přístupový bod se snaží přinutit klientská zařízení vysílat na kapacitně efektivnějším pásmu5GHz). Pro simulaci reálného prostředí byl do testu zahrnut i případ rádiového rušení cizím přístupovým bodem.

Výsledky

Nedá se jednoznačně tvrdit, že Ruckus Wireless vyhrál ve všech provedených testech, ale napříč všem testům si vedly nejlépe přístupové body právě Ruckus Wireless, o čemž hovoří i procentuální vyčíslení počtu vyhraných testů vzhledem k výrobci.V testování varianty první vyhrál Ruckus Wireless s celkem 66% vyhranými testy, na druhé pozici se umístila Aruba Networks s 14% úspěšností, dále Cisco s 12%, Meraki s 6% a Aerohive Networks s 2%. Ve variantě druhé, tedy v zatížení přístupového bodu 90 klienty, získal prvenství Ruckus Wireless s 83% vyhranými testy následovaný Aruba Networks se ziskem 17%. Zbylé tři přístupové body testy nedokončili. Nejkomplexnější varianta třetí byla opět z 58% vyhrávána přístupovými body Ruckus Wireless, nadruhém místě následuje Cisco s 32%. Aerohive, Meraki a Aruba získaly shodně po 3% prvenství.

Výsledky jednoznačně ukazují, že přenosové rychlosti nemusí v reálném nasazení přístupových bodů souhlasit s výrobci proklamovanými hodnotami. Přesné hodnoty a postupy jednotlivých testů se můžete dočíst v přiložené zprávě vypracované SYRACUSE UNIVERSITY.

Další článek: Slovenský web zpřístupnil katalog Windows 8 Store

Témata článku: Variant, Varianta, Wireless, Přesná hodnota, Klient, Zbylý prostor, Druhá varianta, Test, Body, Band, Místnost, Různí výrobci, Přesná pozice, Různá móda, Univerzita


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch