RSA Sign-On Manager

RSA Sign-On Manager spojuje řešení jednoduchého podnikového přihlašování s autentizací RSA
RSA Sign-On Manager

Praha, 9. června 2004 – Společnost RSA Security ohlásila uvedení nového produktu  RSA Sign-On Manager. Jedná se o nové řešení bezpečného přístupu do podnikové sítě (Secure Enterprise Access), které kombinuje autentizaci RSA Security s produktem Enterprise Single Sign-On (SSO) – jednotným přihlášením do podnikové sítě. Řešení RSA Sign-On Manager poskytuje široký výběr ověřovacích možností, celopodnikovou správu hesel a technologii IntelliAccess – novou moderní službu pro nouzový přístup k síti s možností změny hesla.

 

Řešení RSA Sign-On Manager spravuje vícenásobné přístupy k aplikacím po jediném ověření uživatele, čímž umožňuje ochranu soukromých, důvěrných a důležitých informací. Díky začlenění autentizačních řešení RSA Security pomáhá RSA Sign-On Manager zákazníkům zvýšit bezpečnost a zároveň vyhovět předpisům týkajícím se utajení informací. K dalším výhodám nesporně patří široká škála funkcí bezpečného přístupu k podnikové síti Enterprise SSO od jediného dodavatele. Silná autentizace se stala naprostou nutností pro organizace, jež musí vyhovět právním normám, jako jsou zákony známé pod názvy Sarbanes-Oxley, Health Insurance Portability and Accountability Act (HIPAA) a Gramm-Leach-Bliley.

 

Řešení RSA Sign-On Manager poskytuje následující možnosti:

·           Funkce Enterprise SSO. Řešení RSA Sign-On Manager umožňuje přístup k libovolnému počtu aplikací prostředí  MS Windows, aplikací typu client/server či webovým a mainframovým aplikacím, aniž by se uživatelé museli přihlašovat ke každé aplikaci zvlášť. To vede k vyšší bezpečnosti a uživatelé si nemusí pamatovat různá hesla a uživatelská jména. Společnost RSA Security získala oprávnění používat technologii Passlogix v-GO SSO jako součást řešení RSA Sign-On Manager a tedy i systému Enterprise SSO.

 

·           Metody vícenásobné autentizace. RSA Security nabízí široké spektrum možností ověření přístupových práv včetně hesel, tokenu RSA SecurID, karty RSA Smart Card, tokenu RSA USB, digitálního certifikátu RSA Keon (nebo kteréhokoliv certifikátu X.509) a biometrické technologie založené na otiscích prstů. Řešení RSA Sign-On Manager rovněž zajišťuje zákazníkům výběr úrovně autentizace, která je pro ně nejvhodnější, jakož i možnost používat kombinaci různých autentizačních metod v rámci jednoho podniku. Toto řešení je vhodné pro podniky, které poprvé zavádějí inteligentní karty nebo které nahrazují stávající fyzické průkazy pro vstup víceúčelovými kartami RSA Smart Card.

 

·           Technologie Innovative IntelliAccess . Žádosti o změnu hesla a problémy s uživatelskými jmény se podle agentury Gartner mohou podílet 15 až 35 procenty na celkovém počtu žádostí o technickou podporu. Technologie IntelliAccess dovoluje uživatelům, kteří z nějakého důvodu ztratili nebo založili heslo či přístupový token, získat dočasný přístup k potřebným aplikacím, aniž by museli volat technickou podporu. Technologie IntelliAccess zavádí jedinečnou a bezpečnou metodu ověření uživatele, která je založená na zodpovězení několika již dříve položených otázek. Odpovědi jsou porovnávány důmyslným kryptografickým systémem, který je přihlášen k patentovému řízení, a po splnění vstupních kritérií dostává uživatel nouzový přístupový klíč. Dílčí odpovědi se nikdy neukládají v nezašifrované podobě, avšak nouzový přístupový klíč lze kdykoli v případě potřeby obnovit. Přitom je respektována důvěrná povaha informací o uživateli.

 

·           Podniková správa a škálovatelnost. Řešení RSA Sign-On Manager přináší díky centrální správě  a možnosti škálování až na desetitisíce uživatelů rychlou návratnost investic. Program obsahuje centralizované rozhraní pro správu, jež poskytuje  velkým podnikům dostatečnou výkonnost a flexibilitu. Řešení poskytuje zálohování a obnovení identifikačních údajů z centralizovaného serveru a nabízí automatizovanou změnu hesel, a tak může být zdokonalena ochrana aplikací, aniž by to negativně ovlivnilo produktivitu uživatele. Správci mohou nastavovat, rozdělovat a spravovat přístupová práva všech uživatelů z libovolného stolního či přenosného počítače.

 

·           Vyšší hodnota investice zákazníka do bezpečnosti. Zákazníci používající token RSA SecurID budou moci díky řešení RSA Sign-On Manager rozšířit používání dvoufaktorové autentizace  SecurID a bezpečně se přihlašovat do více podnikových aplikací. Zákazníci využívající řešení RSA ClearTrust mohou rozšířit prostředí Web SSO pro aplikace z prostředí mainframe, client/server a dalších. Zákazníci s tokenem RSA Keon mohou chránit soukromé klíče tak, že je budou generovat pomocí karty RSA Smart Card nebo autentizátoru RSA a zároveň je na nich i ukládat, přičemž jejich správu zajistí RSA Sign-On Manager.

 

Řešení bezpečného přístupu k podnikovým datům je nedílnou součástí strategie RSA správy identit a přístupů k síti. Řešení RSA Sign-On Manager je založeno na architektuře NEXUS RSA Security. Tato na standardu založená platforma slouží jako základ pro budoucí řešení správy identit a přístupu. RSA Sign-On Manager dále rozšiřuje současné inteligentní karty a USB autentizační řešení, jelikož navíc obsahuje klíčové funkce potřebné pro využití ve větším rozsahu. RSA Security navíc plánuje integraci příští verze řešení RSA Sign-On Manager se systémem SecurID for MS Windows . Podniky tak budou moci využívat kvalitní autentizaci i v prostředí Windows, ať již je uživatel připojen k síti, nebo ne. Zákazníci si budou moci zvolit takové řešení, jaké jim vyhovuje v současnosti a přitom v budoucnu infrastrukturu pro správu identit rozšiřovat o další řešení RSA Security.

 

Dostupnost

Řešení RSA Sign-On Manager se na trhu objeví v září 2004. Více informací získáte na internetové adrese http://www.rsasecurity.com/products/som/.

 

O společnosti RSA Security

RSA Security pomáhá organizacím chránit soukromé informace a spravovat identity lidí a zařízení, která k ním mají přistup a využívají jich. Portfolio řešení RSA Security, které zahrnuje správu identit a přístupu na Web, bezpečný mobilní a dálkový přístup, bezpečný přístup v rámci podniků a bezpečné transakce, je navrženo tak, aby poskytovalo nejlepší na trhu dojmy pro uživatele. Silná reputace RSA Security je založená na inovačních technologiích, vedoucím postavení, kvalitních řešeních a více než 14.000 zákaznících po celým světě. Spolu s více než tisícovkou technologických partnerů a integrátorů povzbuzuje RSA Security odvahu k vyzkoušení síly a možnosti Internetu. Více informací najdete na www.rsasecurity.com.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

Matthew Buckley                                                       Barbora Spěváková

RSA Security                                                            Herald Communications

MBuckley@rsasecurity.com                                      spevakova@herald-pr.cz

Tel.: +44 1344 781 000                                              Tel.: 224 232 650

Váš názor Další článek: Mozek.cz - anarchie místo neuronové sítě

Témata článku: Windows, Bezpečná aplikace, Dílčí dodavatel, Patentové portfolio, Black List, CS Go, Token, Manager


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF