RSA Security představuje zařízení silné autentizace pro malé a středně velké firmy

Zařízení RSA SecurID Appliance zjednodušuje zavádění silné autentizace a snižuje celkové náklady na vlastnictví
RSA Security představuje zařízení silné autentizace pro malé a středně velké firmy

Praha, 15. únor 2005 Společnost RSA Security uvedla nový produkt RSA SecurID Appliance – řešení silné autentizace pro malé a střední firmy (SMB) s výhodnou cenou a jednoduchou integrací. Toto řešení pro organizace s méně než 1 000 zaměstnanci zahrnuje software a hardware, které jim umožní dosažení vysokého stupně bezpečnosti IT, dříve dostupného pouze velkým podnikům. Prodejci nyní mohou díky zařízení RSA SecurID Appliance plošně nabízet dvoufaktorovou autorizaci, která nahrazuje ne příliš bezpečná statická hesla. RSA Security představuje nové řešení RSA SecurID Appliance během RSA Conference 2005 v San Francisku, USA (15. – 18. února; stánek 612).

 

Zařízení RSA SecurID Appliance se montuje do racku, přičemž celá instalace zabere zhruba 15 minut. Jeho rozsáhlé dokumentační schopnosti firmám pomohou k zajištění shody s celou řadou regulačních předpisů. Celé řešení – prodávané pro 10, 25, 50, 100, 150 a 250 uživatelů – zahrnuje RSA SecurID Appliance, RSA SecurID tokeny, software RSA Authentication Manager 6.0 a hardwarovou a softwarovou podporu. Operační systém Microsoft Windows Server 2003 byl zdokonalen na základě doporučení společností Microsoft a NSA tak, aby zajistil vysoký stupeň bezpečnosti. Veškerou zákaznickou podporu k tomuto řešení poskytuje přímo RSA Security.

 

„RSA Security již dlouho nabízí inovativní řešení silné autentizace, která jsou bezpečná a přitom snadno použitelná,“ řekl Charles Kolodgy, research director IDC.  „IDC očekává, že do roku 2008 bude 80 % bezpečnostních řešení zajišťováno samostatným zařízením. Díky novému RSA SecurID Appliance může RSA Security tohoto trendu dobře využít, prvořadě na rostoucím SMB trhu. Distributoři mohou nové řešení nabídnout všem zákazníkům se zájmem o silnou autentizaci.“

 

V samotných Spojených státech je podle IDC více než osm milionů malých a středních firem.* Vedle toho Forrester Research udává, že 71 % IT manažerů z tohoto segmentu již řešení vzdáleného přístupu má nebo jej právě implementuje.** Stále širší on-line přístup k důležitým interním informacím však zvyšuje riziko neautorizovaného přístupu k tomuto firemnímu majetku. Silná dvoufaktorová autentizacee umožňuje přístup do sítě pouze autorizovaným uživatelům – systém vyššího zajištění kombinuje něco, co uživatel ví – například osobní identifikační číslo – s něčím, co uživatel vlastní – jako je RSA SecurID token, který generuje unikátní jednorázový kód každých 60 sekund. RSA SecurID Appliance je ideální řešení pro malé a středně velké firmy, které podle průzkumů preferují bezpečnostní řešení založené na samostatném zařízení.

 

„S nástupem technologií vzdáleného přístupu do malých a středních firmy tyto organizace přirozeně přechází na vyšší stupeň zabezpečení prostřednictvím dvoufaktorové autentizace,“ řekl Jason Lewis, viceprezident RSA Security. 

 

Ceny a dostupnost
RSA Security plánuje první dodávky RSA SecurID Appliance prostřednictvím distribuční sítě v USA na duben 2005. Celosvětově bude zařízení uvedeno ve druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku. Přesně ceny budou poskytnuty prostřednictvím distribuční sítě partnerů RSA SecurWorld.

 

* Zdroj: IDC, Where Do SMBs with Full-Time IT Staff Find Out About PC Hardware and Software, Where Do They Prefer to Purchase?, IDC #32387, prosinec 2004.

 

** Zdroj:  Forrester Research, The State of IT In the SMB Market, duben 2004

 

O společnosti RSA Security

RSA Security pomáhá organizacím chránit soukromé informace a spravovat identity lidí a zařízení, které mají k těmto informacím přístup a využívají jich. Společnost zabezpečuje více než 15 miliónů uživatelských identit, hlídá trilióny obchodních transakcí ročně a zajišťuje utajení dat pro desítky tisíc aplikací na celém světě. Portfolio řešení RSA Security, které zahrnuje správu identit a přístupu na Web, bezpečný mobilní a dálkový přístup, bezpečný přístup v rámci podniků, bezpečné transakce a ochranu identity spotřebitele, udává standardy v oboru. Silná reputace RSA Security je založená na dvacetileté historii vynalézavosti, vedoucím postavení, osvědčených technologiích a více než 17.000 zákaznících po celém světě. Spolu s více než tisícovkou technologických partnerů a integrátorů dodává RSA Security odvahu k vyzkoušení síly a možnosti Internetu. Více informací najdete na www.rsasecurity.com.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

 

Natasha Staley                                                             Bára Spěváková

RSA Security                                                            Fleishman-Hillard

nstaley@rsasecurity.com                                           spevakova@fleishman.com

Tel.: +44 1344 781 000                                             Tel.: 224 232 650

Váš názor Další článek: Microsoft opravil dvě chyby DRM v Media Playeru

Témata článku: Microsoft, Purchase, Token, Lewis, Staff, Jason


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu