Rozdělení holdingu UNICORN

Praha, 27.února 2007 - Management holdingu UNICORN oznámil, že na základě dřívějšího rozhodnutí akcionářů připravil a na konci roku 2006 realizoval rozdělení holdingu na tři skupiny – UNICORN, Vigour a VigPlus.
Rozdělení holdingu UNICORN

Skupina UNICORN se bude nadále soustředit na poskytování ICT služeb s vysokou přidanou hodnotou, zejména na vývoj softwaru a související oblasti. Cílem skupiny je udržet a dále upevnit současnou vedoucí pozici na místním trhu, ale zejména expandovat na evropské trhy – primárně do Velké Británie a Skandinávie. Skupina dosáhla v roce 2006 před rozdělením konsolidovaný obrat 1 mld. 1 mil. 100 tis. Kč a nyní má 170 zaměstnanců.

Skupina Vigour se soustředí na budování rozsáhlého týmu ICT specialistů a komplexní zabezpečení jejich kariérního růstu. Společnost Vigour všechny své zaměstnance již dvanáct let pronajímá na základě exkluzivní smlouvy skupině UNICORN. V současnosti se jedná o 760 ICT specialistů.

Skupina VigPlus vznikla oddělením části společností, které nabízejí své služby zejména zaměstnancům  a společnostem holdingu UNICORN. Společnosti sdružené v holdingu VigPlus dosáhly v roce 2006 obratu 159 mil. Kč. Více jak 40 % tržeb přitom pocházelo od subjektů nepatřících do skupiny UNICORN. Skupina VigPlus má nyní 80 zaměstnanců.

„Věřím, že rozhodnutí o rozdělení skupiny přinese všem jejím původním částem nové možnosti a výrazně urychlí jejich růst. Současně předpokládám, že VigPlus bude nadále plus pro zaměstnance všech tří skupin, “ uvedl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti UNICORN.

Témata článku: Holding, Unicorn, Původní zaměstnanec, Zaměstnanci

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí