Roland Mouret a Intel proměňují notebook na jedinečný módní doplněk

27. října 2004
CDMA je na jihu Moravy
Vzniká omezená edice luxusních povrchů pro novou generaci chytrých, stylových a komunikujících notebooků
Roland Mouret a Intel proměňují notebook na jedinečný módní doplněk

22. října 2004 - Mezinárodní módní návrhář Roland Mouret a společnost Intel představují limitovanou sérii tři luxusních povrchů (skins), které mění běžně vypadající notebook na stylový módní doplněk. Sada Roland Mouret Laptop Skins for Intel je určena pro rostoucí skupinu lidí, kteří vnímají notebooky jako zcela základní výbavu pro práci i zábavu, a hledají proto techniku, která by vypadala víc přírodně, stylově či osobně.

 

Povrchy? Roland Mouret Laptop Skins for Intel lze snadno připevnit na většinu notebooků, nejlépe se však hodí k nejnovějším tenkým a lehkým strojům s mobilní technologií Intel® Centrino™.

 

Tři variace vychází ze vzorů, které dominují nejnovější kolekci Rolanda Moureta „Cruise collection“ (inspirované luxusním cestováním), která přichází do obchodů 4. listopadu. V rámci „Cruise collection“ se objevuje elegantní a lehké cestovní oblečení, což se ideálně hodí k notebookům s mobilní technologií Intel Centrino, které zajišťují přístup k důležitým kontaktům, informacím a zábavě mimo jiné i na cestách.

 

„Chtěl jsem vytvořit osobnější notebooky, vhodné i pro mé klienty. Umožnit lidem vybudovat si k notebooku nový vztah, přizpůsobit jej obrazu svému. Moje nejnovější kolekce obsahuje úplně poprvé i tištěné prvky. Bylo to skutečně zajímavé, využít tisk na dalším médiu a přenést na notebook luxus.“ říká Roland Mouret.

 

Při tvorbě povrchů si Roland jako základní materiál zvolil varianty, které ladí s typickým vzhledem notebooků – černou a bílou barvu a chrom.

 

Povrchy pro notebooky byly vytvořeny ve třech variacích a řadě velikostí, aby je bylo možné použít téměř na všech noteboocích:

 

- Swarovski* crystal: jednobarevná variace překrytá tenkou vrstvou křišťálu Swarovski; vytváří třpytivý efekt luxusních šperků.

- Red: výrazná červená variace tištěná na metalickém materiálu a překrytá ochranou průhlednou vrstvou

- Stone: jemnější verze stejného vzoru v metalické zelené a šedé

 

„Zákazníci, pro které navrhuji, využívají nejmodernější nástroje, například právě notebooky. Je to součást jejich identity, technika je pro ně velmi důležitá. Moje návrhy jsou silně ovlivněny dvacátými lety minulého stolení ve stylu Art Deco. Hlavní myšlenkou Art deco bylo spojení přírodních a technických prvků do elegantních vzorů, což je přímo ideální základ pro design notebooku,“ dodává Roland Mouret.

 

Kromě proměny vnějšího povrchu notebooku se módní prvky dostávají i na obrazovky přenosných a stolních počítačů. Digitální verze povrchů, včetně obrázku na plochu, spořiče obrazovky a barevných schémat, je možné zdarma stáhnout a nainstalovat ze stránek www.intel.com/laptopskins

 

Povrchů bude vyrobeno pouze sto padesát kusů a zakoupit je lze na mezinárodních módních stránkách www.netaporter.com/intellaptopchic.

 

“Povrchy? Roland Mouret Laptop Skins for Intel jsou navrženy jako doplněk nové generace elegantních, chytrých a komunikujících notebooků s mobilní technologií Intel® Centrino™. Mobilní technika a mobilní životní styl se těší stále větší oblibě a naše spolupráce s Rolandem Mouretem jasně ukazuje, že i takováto technika může být stylová a přirozeně zapadat do života lidí.“ říká Mark Brailey ze společnosti Intel.


 

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

Intel, logo Intel, Centrino a logo Centrino jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích. Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

Bezdrátová konektivita a některé další funkce mohou být podmíněny nákupem dalšího softwaru, služeb nebo externích doplňků. Dostupnost veřejných přípojných míst k bezdrátové síti je omezená. Výkon systému byl měřen pomocí MobileMark* 2002. Výkon systému, doba provozu na baterie, výkon a funkce bezdrátové sítě se mohou v závislosti na konkrétní hardwarové a softwarové konfiguraci lišit. Další informace naleznete na http://www.intel.com/products/centrino/more_info.

Váš názor Další článek: CDMA je na jihu Moravy

Témata článku: Notebooky, Vnější vrstva, Deco, Swarovski, Skins, Stone, Roland


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky