ROK 2005 PŘÁL VYSOKORYCHLOSTNÍMU INTERNETU V ČESKÉ REPUBLICE

10. ledna 2006
Lenovo Thinkpad: 11 hodin výdrže
Počet zákazníků vysokorychlostního připojení k internetu prostřednictvím technologie ADSL v České republice se první lednový týden zastavil na hranici 275 tisíc, což oproti předcházejícímu roku představuje posun o 175 procent. Rekordní nárůst zákazníků podpořila zejména nabídka nových služeb, snižování cen, rozšiřování pokrytí a pokračující rozvoj datových technologií.
ROK 2005 PŘÁL VYSOKORYCHLOSTNÍMU INTERNETU V ČESKÉ REPUBLICE

„Vysokorychlostní internet se stává běžnou součástí vybavení české domácnosti. V tomto ohledu tak rychle doháníme staré země Evropské unie, kde je právě tento typ připojení velmi rozšířený,“ říká Martin Žabka, tiskový mluvčí společnosti. Podle posledních statistik analytické společnosti Point Topic roste mezi 12 monitorovanými evropskými státy právě v České republice penetrace (v přepočtu na 100 domácností) vysokorychlostního připojení (ADSL) vztažená na domácnosti nejrychleji (meziroční nárůst 118 procent). Ve sledovaném průzkumu se rovněž projevil nástup ostatních zemí střední a východní Evropy, kde se na dalších pozicích žebříčku umístilo Slovensko (112 %) a Rumunsko (92 %).

„V roce 2005 ČESKÝ TELECOM přístup k vysokorychlostnímu internetu výrazně usnadnil,“ dodává Žabka. Jestliže v roce 2004 nebylo možné realizovat požadavky zákazníků ze vzdálenosti větší než 3,8 kilometru od telefonní ústředny, v právě skončeném roce se díky zdokonalení sítě potřebná vzdálenost prodloužila na 8,2 kilometru. „V loňském roce mohl mít internet již opravdu každý a ani Franta s Jardou nemuseli vytáhnout nos z rodné vesnice, aby poznali celý svět,“ uvedl s trochou nadsázky Žabka.

ČESKÝ TELECOM za posledních dvanáct měsíců zpřístupnil vysokorychlostní internet v nových 453 lokalitách, což oproti roku 2004 znamená navýšení o téměř 106 procent. Celkově je dnes INTERNET EXPRES dostupný v 1717 lokalitách a jeho pokrytí zasahuje 90 procent všech zákazníků společnosti.

„Pro nejbližší období počítáme s dalším rozšiřováním pokrytí našeho vysokorychlostního připojení a zkvalitňováním služeb. Dlouhodobým cílem ČESKÉHO TELECOMU je, aby službu Internet Expres mohlo využívat maximální procento občanů České republiky a aby se služba Internet Expres stala nejlepší volbou na trhu vysokorychlostního přístupu k internetu,“ přiblížil záměry firmy Žabka.

Témata článku: Internet, Maximální vzdálenost, Střední vzdálenost, Běžný občan, Vzdálenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí