Riverside kupuje technologickou firmu Bohemia Interactive Simulations

Riverside kupuje technologickou firmu Bohemia Interactive Simulations

Přední světová investiční skupina Riverside získala majoritní podíl v česko‑australské technologické společnosti Bohemia Interactive Simulations s.r.o., která je poskytovatelem softwarových technologií pro výcvikové systémy a interaktivní simulátory. Ty jsou využívány zejména v obranném průmyslu, záchranných složkách a při řízení krizových situací. Společnost má hlavní vývojovou základnu a administrativní centrum v Praze. Další pobočky jsou ve floridském Orlandu, v Austrálii a ve Velké Británii. Společnost také nedávno otevřela zastoupení v Polsku.

Systémy společnosti Bohemia Interactive Simulations jsou mimo jiné využívány ministerstvy obrany USA, Velké Británie, Austrálie a mnoha dalšími mezinárodními zákazníky. Výcvikový technologický systém Virtuální bojiště 2 se ve vojenském a obranném průmyslu stal de facto standardem (viz infobox).

Detaily transakce včetně ceny firmy zveřejňovat nebudou. Společnost Riverside investuje do malých a středně velkých firem až do výše cca 5 miliard korun (200 milionů eur). Investice a know-how společnosti Riverside poslouží firmě Bohemia Interactive Simulations k dalším inovacím úspěšných technologií a expanzi na nové trhy, zejména v západní Evropě a Asii.

„Z partnerství s Riverside jsme nadšeni. Jejich globální přítomnost a hluboká znalost oboru nám pomohou nadále expandovat a uspokojovat rostoucí požadavky našich zákazníků,“ komentuje akvizici Peter Morrison, ředitel Bohemia Interactive Simulations.

Mezinárodní investiční společnost Riverside v Česku působí 15 let a realizovala zde již řadu úspěšných investic. V oblasti technologických firem má na kontě celosvětově již více než 20 akvizic. Mezi nejznámější tuzemské investice společnosti Riverside patří akvizice společností Spofa Dental, Carborundum Electrite, Primalex nebo nakladatelství Computer Press.

„Riverside je pro společnost Bohemia Interactive Simulations ideálním partnerem zejména kvůli dlouholetým zkušenostem s investováním do technologických a softwarových firem a působnosti na všech relevantních trzích, zejména v Severní Americe, Austrálii a v Evropské unii,“ dodává Dr. Martin Scott, partner společnosti Riverside, který se zaměřuje na technologický sektor v Evropě.

Bohemia Interactive Simulations je předním hráčem v oboru, který zažívá silný a trvalý růst, jenž bude v následujících letech pokračovat. „Systém Virtuální bojiště 2 a vývojový program dalších inovací stanovují standard tohoto dynamického odvětví. Nové technologie a služby transformují způsob výcviku a ve svém výsledku vedou k snižování nákladů na výcvik a k záchraně lidských životů,“ dodává Dr. Martin Scott.

Na akvizici společnosti Bohemia Interactive Simulations se podílely poradenské a právní společnosti Booz Allen Hamilton Inc, Clifford Chance LLP, KPMG a Kordian Group. Ve společnosti Riverside se na transakci podíleli partner společnosti Dr. Scott, vedoucí pražské kanceláře Luděk Palata a varšavští partneři Adam Pietruszkiewicz a Marcin Goszyk.

Za úspěchem firmy stojí populární počítačová hra Operace Flashpoint

Na celosvětovém úspěchu společnosti Bohemia Interactive Simulations se podílela populární česká počítačová hra Operace Flashpoint od firmy Bohemia Interactive Studio, která realisticky simuluje válečné operace ve fiktivním konfliktu studené války.

Pozn.: Pozor, nezaměňovat firmu Bohemia Interactive Studio (vývoj herního softwaru) s firmou Bohemia Interactive Simulations (výcvikové simulační systémy).

Zakladatelé společnosti si byli vědomi širšího potenciálu této celosvětově oblíbenépočítačové hry. Přišli proto s ideou využít herní technologie pro vývoj výcvikových a interaktivních simulátorů. Tyto systémy mají ohromný potenciál pro kvalitní výcvik moderních armád. V roce 2001 proto společně s firmou Bohemia Interactive Studio založili společnost Bohemia Interactive Simulations. Ta se následně stala předním světovým poskytovatelem softwarových technologií pro výcvikové systémy a interaktivní simulátory, které jsou využívány zejména v obranném průmyslu, záchranných složkách a při řízení krizových situací.

Ředitelem společnosti Bohemia Interactive Simulations je od roku 2007 Peter Morrison, který předtím sloužil jako kapitán australské armády, v níž byl zodpovědný za výcvik vojáků a za zpětnou analýzu iráckých misí. Technickým ředitelem je Dr. Mark Dzulko, který předtím působil 13 let jako technický inženýr v německé armádě.

 

Témata článku: Allen, Bohemia, Hamilton, Chance, Orlando, Riverside, Scott, Právní zastoupení, Záchranná operace, Technologická společnost, Velká Británie, Velký potenciál, Velká expanze, Austrálie, Technologická firma, Technický ředitel

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí