Řešení od Minervy zastřeší leteckou výrobu, slévárnu i strojírnu

Řešení od Minervy zastřeší leteckou výrobu, slévárnu i strojírnu

Výrobní společnost První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. (PBS Velká Bíteš) si zvolila pro své řízení ve třech výrobních divizích ERP systém QAD Enterprise Applications, který dodá Minerva Česká republika.

PBS Velká Bíteš je prosperující firmou s divizním uspořádáním, jejíž aktivity jsou zaměřeny na služby a výrobky na vysoké technické úrovni. Orientuje se především na leteckou techniku, přesné odlitky, ekologická a energetická zařízení, formy pro přesné lití a lisování plastů, přípravky a speciální nářadí, galvanické povrchové úpravy a přesné obrábění. V současné době zaměstnává zhruba 800 zaměstnanců. PBS je rozdělena podle výrobního programu na divize letecké techniky, metalurgie, divizi strojírna a nářadí a divize vedení a služeb.

PBS Velká Bíteš stála před rozhodnutím zavedení nového informačního systému delší dobu, především proto, že rozvoj stávajícího systému BPCS nebyl možný z důvodu ukončení podpory systému v České republice. Do výběrového řízení oslovila všechny velké hráče na trhu informačních technologií v České republice. Výběrové řízení trvalo bezmála rok a na straně zákazníka systémy hodnotil třicetičlenný tým sestavený ze zástupců všech divizí PBS Velká Bíteš. Tým pečlivě hodnotil plnění kritérií, které si stanovil, s hlavními preferencemi hluboké funkcionality ve výrobě a plánování. Důvod je jasný. Společnost vyrábí maloseriově i na zakázku a důraz na oblast výroby a její plánování je klíčový. V závěrečném kole výběrového řízení vypracovali studii dva finalisti, a sice společnosti Minerva ČR a Infor. Vítězné řešení, které zvolil tým PBS Velká Bíteš, je postavené na ERP systému QAD Enterprise Applications a dodavatelem se stala společnost Minerva ČR. Smlouva byla podepsána na konci minulého roku.

Začátkem ledna 2009 Minerva ČR odstartovala projekt implementace QAD EA v PBS Velká Bíteš. Systém bude řídit všechny hlavní oblasti společnosti (finance, distribuce a výroba). Ve výrobě bude strojírna využívat například nahlašování práce pomocí čárových kódů, což značně urychlí proces.

Váš názor Další článek: Video: Historie internetu pomocí PICOL ikon

Témata článku: Minerva, Velká společnost, Divize, Preference, Hlavní důvod

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší