Řešení Microsoft Dynamics jsou výkonnější a efektivnější díky SQL Serveru 2005

Řada podnikových řešení Microsoft Dynamics nabízí zákazníkům vyšší výkon a efektivitu díky úzkému propojení s novou verzi Microsoft SQL Serveru 2005.
Řešení Microsoft Dynamics jsou výkonnější a efektivnější díky SQL Serveru 2005

Díky novému Microsoft SQL Serveru 2005 mohou zákazníci využívající některý z podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics (Microsoft Axapta, Microsoft Navision, Microsoft CRM) dosáhnout vyššího výkonu a zlepšit efektivitu. Produkty Microsoft Dynamics a SQL Server 2005 jsou totiž lépe integrovány a aplikace pro správu financí, vztahů se zákazníky (CRM), výroby a dodavatelsko-odběratelských řetězců tak mohou využít všech vlastností nového SQL Serveru 2005.

„V současnosti máme více než 800 zákazníků v České a Slovenské republice, využívajících některé z řešení Microsoft Dynamics,“ říká Petr Karásek, ředitel divize Microsoft Business Solutions. „I když byl SQL Server 2005 uvedený na trh teprve nedávno, máme již první zákazníky, kteří využívají tento server spolu s podnikovým řešením Microsoft Navision,“ informuje Petr Karásek.

Jedním z prvních zákazníků je slovenská společnost Penta Investments, a.s., kde implementaci provádí partner Microsoftu, společnost Webcom-Istro. „I když ostrý provoz Microsoft Navision zahájíme až na začátku ledna 2006, už v testovacím režimu, při správě systému a navrženém způsobu získávání údajů se ukázaly přínosy nejmodernější technologie,“ popisuje zkušenosti Róbert Malý, vedoucí oddělení IT Penta Investments.

„Díky novým vlastnostem Microsoft SQL Serveru 2005 mohou podniky velmi efektivně posílit své možnosti v oblasti manažerského rozhodování. Nástroje pro analýzu dat a vytváření přehledných výstupů umožňují z dat vytvořit informace a ve správný čas je dodat do rukou těm správným lidem,“ vysvětluje výhody SQL Serveru 2005 Petr Karásek.

Pro zákazníky je také podstatné, že Microsoft SQL Server 2005 umožňuje výrazně snížit celkové náklady vlastnictví (TCO) implementací Microsoft Dynamics. SQL Server 2005 je licencován podle počtu procesorů (nikoliv jader), což může snížit náklady na databáze třikrát i více.

Uživatelé řešení Microsoft Dynamics spolu s Microsoft SQL Serverem 2005 například mohou:

  • Vytvářet a spravovat analytické pohledy a sestavy s použitím dat řešení Microsoft Dynamics a nástrojů SQL Server Reporting Services. Tyto sestavy mohou být tištěné nebo interaktivní (webové).
  • Vytvářet a analyzovat datové sklady všech velikostí.
  • Jednodušeji instalovat a spravovat řešení Microsoft Dynamics i Microsoft SQL Server 2005.
     

O Microsoft Dynamics
Microsoft Dynamics je rodina řešení pro řízení financí, vztahů se zákazníky a dodavatelských řetězců, která pomáhají malým a středně velkým podnikům, velkým společnostem a divizím globálních podniků pracovat efektivněji. Tato integrovaná a adaptabilní obchodní řešení jsou dodávána prostřednictvím sítě specializovaných partnerů a napomáhají modernizovat a zlepšovat veškeré firemní procesy.

Váš názor Další článek: Karneval chystá novinky - telefonování a digitální TV

Témata článku: Petr, Velká efektivita, Reporting

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší