Řešení logistického centra od CCV získalo ocenění IT projekt roku 2005

Brno, 20. 3. 2006 – Řešení logistického centra Jednoty Opava od společnosti CCV získalo ocenění IT projekt roku 2005. Toto ocenění bylo společnosti předáno na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže z rukou ministryně informatiky Dany Bérové.
Řešení logistického centra od CCV získalo ocenění IT projekt roku 2005

Odborná porota soutěže, pořádané Českou asociací manažerů úseků informačních technologií CACIO, ocenila především komplexnost řešení logistického centra a úspěšné zvládnutí náročné implementace ve velmi krátkém čase pěti měsíců. Důležitým kritériem byly také finanční i nefinanční přínosy implementace projektu.

 

Uživateli Jednotě Opava se snížily roční náklady na dopravu o 2,3 milionu korun a mzdové náklady díky úspoře pracovních sil o 960 tisíc korun ročně. Doba návratnosti investice tak činí velmi přijatelných pouhých 16 měsíců. Průměrná doba expedice jedné dodávky se snížila z 26 na 16 minut.

 

Řešení logistického centra Jednoty Opava od CCV je založeno na systému Microsoft Dynamics NAV (dříve Microsoft Navision) a využívá databázový server na platformě Microsoft SQL Server 2000. On-line připojení vzdáleného logistického centra z Hlučína do centrály v Opavě je realizováno pomocí internetového připojení v řešení VPN, které zajišťuje vzdálený přístup uživatelů a řízení radiofrekvenčních terminálů. Veškerá data se nacházejí na jednom místě, nedochází k distribuci dat.

 

O společnosti CCV

Společnost CCV, s.r.o. působí na českém trhu od roku 1992. Specializuje na komplexní služby v oboru IS/IT. Mezi hlavní oblasti působení patří podnikové informační systémy, speciální internetová řešení pro státní správu a poskytování

EDI - elektronické výměny dat. Společnost CCV, s.r.o. je certifikována dle systému jakosti ISO 9001:2001.

 

Důraz na kvalitu poskytovaných služeb dokládají ocenění na logistickém fóru LOG-IN 2005 a udělení titulu IT projekt roku 2005.

 

O soutěži IT projekt roku

Soutěž IT projekt roku je každoročně vyhlašována asociací CACIO (Česká asociace manažerů úseků informačních technologií). Posláním soutěže je najít, posoudit a objektivně a odborně ocenit nejlepší IT projekty, napomoci k jejich mediální prezentaci a tím přispívat k zvyšování kvality projektů v oblasti ICT a vytvářet žádoucí vzory.

Odborná porota soutěže pracovala pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. a byla složena ze zástupců odborných novinářů a význačných firem a institucí.

Váš názor Další článek: Do čela ČTÚ se po odvolaném Davidu Stádníkovi postaví Pavel Dvořák

Témata článku: Microsoft, Opava, Navi

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší