Řešení FlexFrame pro Oracle představuje průlomovou architekturu pro dynamická datová centra

Nové řešení umožňuje IT manažerům implementovat model dynamického IT pro prostředí Oracle.
Řešení FlexFrame pro Oracle představuje průlomovou architekturu pro dynamická datová centra

Praha, 7. prosince 2005 – Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský dodavatel IT a společnost Oracle představují řešení FlexFrame pro Oracle (FF4O). Jde o první infrastrukturu navrženou pro nepřetržitý provoz a určenou pro architekturu výpočetních sítí Oracle Grid Computing. Účelem tohoto řešení je automatizace veškerých požadavků a fungování částí serverového prostředí jako jednoho celku. Tento přístup díky optimalizovanému využívání celé infrastruktury šetří cenné IT zdroje. Řešení zároveň eliminuje zpomalování odezvy nebo selhání podnikových aplikací a vyhovuje požadavkům na jejich dostupnost. Řešení FlexFrame pro Oracle spojuje předem nakonfigurované a certifikované prvky – servery, datová úložiště a software – s technologiemi pro automatizaci a virtualizaci a s nimi spojenými službami v jediný celek v rámci architektury výpočetní sítě.

 

Tradičně jsou aplikace nainstalovány na každý systém, kde čekají, až budou jimi poskytované služby vyžadovány. V prostředí výpočetních sítí (Grid Computing) jsou jednotlivé části IT, jako jsou aplikace, datová úložiště a procesory, dynamicky alokovány (přidělovány) a poté opět uvolňovány. Tak vzniká soulad mezi architekturou výpočetních sítí a architekturou orientovanou na služby (Services Oriented Architecture). V ní je k obchodním procesům společnosti přistupováno jako k IT službám, přičemž každá z nich může kdykoliv vyžadovat systémové zdroje, které je možné přiřazovat dynamicky. Klíčovými vlastnostmi výpočetních sítí je oddělení serverů od dat a serverů od aplikací. Mezi klíčové technologie použité ve výpočetních sítích patří: virtualizace, dynamické přidělování a automatizace.

 

Komponenty řešení FlexFrame for Oracle

Společnost Fujitsu Siemens Computers dodává předem nakonfigurované stavební bloky. Jejich dokonalou součinnost zajišťují odpovídající integrační funkce (rozhraní).

·        Oracle Application Server 10g a Oracle Database 10g spolu s Oracle Real Application Clusters (RAC) poskytují základní softwarovou základnu pro aplikační a databázové služby. Tyto služby jsou monitorovány pomocí administrační komponenty Oracle Grid Control, která je součástí produktu Oracle Enterprise Manager 10g.

·        Automatizace provozu serveru se provádí pomocí automatizačního řešení ASCC™ (Adaptive Services Control Center) společnosti Fujitsu Siemens Computers. ASCC™ monitoruje všechny servery v dané serverové farmě založené na použití agentů.  V případě selhání systému jsou automaticky spuštěny opravné kroky. Ty mohou vyústit v restart daného serveru nebo v přiřazení a spuštění nevyužitého serveru se stejným bootovacím obrazem.

·        Netboot je nástroj pro nahrávání softwarových obrazů (operačního systému a aplikací), zcentralizovaného úložiště.

·        FlexFrame for Oracle Gridpack V1.0A je program speciálně vyvinutý pro FlexFrame™ pro Oracle, zajišťuje optimální sladění a součinnost výše popsaných součástí.

·        Blade servery PRIMERGY BX620 tvoří ideální platformu pro takové sestavy. Jejich hardwarové uspořádání umožňuje snadnou správu a škálování serverových farem s nízkými nároky na manuální zásahy.


Výhody pro zákazníky

·  optimalizace využití zdrojů prostřednictvím:

o       sdružování serverů a úložišť

o       automatického přiřazování výpočetního výkonu aplikačním a databázovým službám na základě stanovených pravidel

·  garance stanovených úrovní služeb díky:

o       nepřetržitému monitorování indikátorů stavu a výkonu systému, automatickému oživování služeb, které selhaly a díky přiřazování zdrojů dle požadavků

·  minimalizace celkových nákladů na vlastnictví (TCO):

o       konsolidací serverových zdrojů

o       automatizací administrativních úloh, a tedy snížením nutnosti zásahu operátora

o       nabídkou atraktivního modelu licencování programového vybavení

Témata článku: Sestavy, Automatizační služba, List, Farm

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje