Řešení Aimtecu řídí sekvenční dodávky do Hyundai

Řešení Aimtecu řídí sekvenční dodávky do Hyundai

Společnost Aimtec, významný poskytovatel podnikových a logistických informačních systémů, připravil pro dodavatele nově budované automobilky Hyundai v severomoravských Nošovicích speciální řešení na řízení sekvenčních dodávek. Tento produkt, který je založený na platformě systému DCI MySequence, je přednastaven podle specifických požadavků korejského výrobce na zajištění dodávek přímo k montážním linkám. Pro implementaci tohoto řešení se již rozhodlo několik významných dodavatelů Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), například firmy SEJONG Czech a TI-Hanil.

Jedna z nejrychleji rostoucích automobilek na světě Hyundai Motor se v roce 2006 rozhodla investovat do rozšíření svých výrobních kapacit a jako nejvhodnější lokalitu si vybrala průmyslovou zónu v Nošovicích v Moravskoslezském kraji. Výrobní kapacita nového závodu je naplánována na 300 000 vozidel ročně a zpočátku se zde bude vyrábět již nyní velice úspěšný model střední třídy i30, který se zatím dováží z Koreje. První vozy by měly z výrobních linek sjíždět již koncem letošního roku, avšak již nyní probíhá zkušební výroba a naplno se rozbíhá spolupráce s veškerými dodavateli. Zvláštní pozornost se věnuje zejména spolupráci s tzv. Tier 1 dodavateli, kteří své výrobky dodávají v přesně daném okamžiku a pořadí přímo na montážní linky automobilky. Navíc automobilka Hyundai požaduje po svých dodavatelích speciální postupy při sekvenčních dodávkách, kdy přesné požadavky na dodání jednotlivých dílů oznamuje svým nejbližším dodavatelům pouze několik málo hodin před požadovanou dobou dodání. Takovéto dodávky jsou však extrémně náročné na řízení a bez podpůrného nástroje, v podobě spolehlivého informačního systému, většinou obtížně realizovatelné.

Proto se společnost Aimtec rozhodla vyvinout řešení, které by těmto specifickým podmínkám vyhovělo a dodavatelům zajistilo potřebnou systémovou podporu během vychystávání dílů do automobilky. Vzniklo tak řešení postavené na stávající aplikaci DCI MySequence, které však přesně reflektuje požadavky Hyundai na zajištění sekvenčních dodávek. DCI MySequence automaticky obstará dodavatelům příjem a zpracování sekvenčních zpráv od HMMC, tisk sekvenčních etiket a tisk dokumentu s obsahem kontejneru dodávaného na linku. Dále je možné využívat funkce jako pokročilé prohlížení historie zpráv, přetisk všech dokumentů, správu konverzních tabulek a další. Mezi dodavatele, kteří si toto řešení již pro své potřeby vybrali, patří například firma Sejong Czech dodávající do HMMC výfukové systémy a tlumiče do výfuků anebo firma TI Hanil, která HMMC zásobuje palivovými trubičkami.

Váš názor | Cenzura internetu není jen strašák, ale krutá realita

Témata článku: Speciální díl, Motor, Výrobní linka, Střední příjem, Hyundai, Automobilka, Speciální systém, Dodavatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší