Research In Motion vidí potenciál ve střední Evropě

Společnost Research In Motion® (RIM) vyvíjí a vyrábí populární mobilní zařízení BlackBerry. Společnost byla založená v lednu 1999 v Severní Americe. V Evropě působí BlackBerry od září 2001. V současnosti má společnost přes 4,3 milionu předplatitelů BlackBerry po celém světě. V současné době se společnost rozhodla více se věnovat trhům střední a východní Evropy.
Research In Motion vidí potenciál ve střední Evropě

"V regionu střední a východní Evropy vidíme dobrý potenciál pro růst. Česká republika patří k zemím s nejrozvinutějším prostředím pro mobilní komunikace na světě a proto se v regionu střední a východní Evropy zaměříme nejprve hlavně na možnosti, které nám nabízí zdejší trh,“ řekl Ulf Baltin, ředitel společnosti Research In Motion pro střední a východní Evropu. V České republice je v současné době k dostání zařízení BlackBerry 7290 od společnosti T-Mobile.

 

BlackBerry je end to end bezdrátové řešení, kombinované s datovou sítí operátorů. Skládá se z vyspělých zařízení, softwaru a služeb, které splňují všechny komunikační potřeby uživatelů. BlackBerry® je určeno pro mobilní profesionály, kteří chtějí mít na cestách k dispozici rychle a snadno podnikové informace a být v osobním kontaktu s ostatními zaměstnanci. Bezdrátové služby zahrnují email, přenos hlasu, SMS a prohlížení. Pro podnikové uživatele jsou služby rozšířené o přístup do diáře, internetové a intranetové prohlížení, včetně možnosti přístupu k dalším podnikovým datům uloženým za firewallem společnosti. Zařízení BlackBerry navíc podporuje bezdrátový přístup k osobním informacím organizéru uživatele. Díky neustále funkčnímu připojení zůstává zařízení BlackBerry nepřetržitě připojeno. Jakmile se ve složce příchozí pošty objeví nová zpráva, okamžitě se odešle přímo na zařízení.  

BlackBerry nabízí dvě hlavní řešení – jedno pro společnosti a druhé pro individuální využití.

BlackBerry pro využití ve firmách

Zákazníci z řad podniků mohou nastavit zařízení BlackBerry tak, aby se mohli spojit s podnikovým emailem využívajícím software BlackBerry Enterprise Server™; který se instaluje za podnikovým firewalem a podporuje bezproblémovou integraci mailové schránky pro uživatele. Tato platforma může podporovat více uživatelů. Verzi Small Business Edition může využívat 5 až 15 uživatelů.

BlackBerry Enterprise Server software je integrovaný s emailovým prostředím Microsoft® Exchange, IBM Lotus® Domino™ a Novell Groupwise a poskytuje firemním uživatelům a IT oddělením širokou škálu využití jedinečných vlastností a výhod, včetně bezpečného „vnucení“ přístupu k podnikovému emailu a dalším podnikovým datům (prostřednictvím vlastnosti Mobile Data Service BlackBerry Enterprise Server a prohlížeče na zařízení), bezdrátové synchronizace, end-to-end Triple DES nebo AES bezpečnosti, centralizovaného IT řízení a kontroly.

BlackBerry Enterprise Server verze 4.0 byl uveden 30. listopadu 2004 a přinesl s sebou následující nové funkce a vylepšení:

·         Kvalitnější uživatelské prostředí představuje:  

o        Úplná bezdrátová synchronizace všech emailových a diářových aplikací  

o        Vylepšená funkce obsluhy příloh (podpora souborů jpeg atd.) a obohacený prohlížeč pro internetové a intranetové aplikace

o        Rozšířené funkce telefonu, vylepšené uživatelské rozhraní a rychlé vytáčení

·         Bezdrátová kontrola signálu prostřednictvím integrované antény

·         Aktivní ovládání zařízení včetně vzdáleného ovládání, přes nějž lze instalovat aplikace na zařízení

·         Dodatečné funkce bezdrátové bezpečnosti zahrnují plnou podporu AES (Advanced Encryption Standard) a ochranu obsahu zařízení prostřednictvím lokálního datového šifrování

·         Zjednodušený rozvoj aplikací

Internetové řešení BlackBerry pro jednotlivce a malé společnosti

S BlackBerry pro jednotlivce mohou uživatelé integrovat své zařízení BlackBerry prostřednictvím BlackBerry Internet Service™ až s 10 podnikovými nebo osobními emailovými účty, které využívají POP3/IMAP a/nebo přeposílání pošty.

Zprávy odeslané ze zařízení mohou využít existující osobní emailové adresy. Kopie zpráv zaslané na existující emailový účet uživatele jsou přesouvány do zařízení BlackBerry.

S BlackBerry Internet Service je poskytována nová emailová adresa k zařízení BlackBerry. Uživatelé tak mohou začít posílat a přijímat emaily během několika minut. Nový emailový účet je osobní a soukromá e-mailová adresa, která uchovává všechny emailové zprávy.    

Dostupnost BlackBerry v Evropě

 

Java verze BlackBerry pro sítě GPRS/GSM je nyní dostupná v Rakousku, Belgii, Dánsku, Francii, Německu, Řecku, Maďasku, Irsku, Itálii, Lucembursku, Nizozemí, Polsku, Portugalsku, Rumunsku, Rusku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku, Turecku, Velké Británii a na Islandu. Plánuje se rozšíření do dalších zemí.

 

Zařízení BlackBerry dostupná v Evropě:

 

·         Série BlackBerry 8700 – Tento dychtivě očekávaný přírůstek do rodiny BlackBerry funguje v sítích EDGE a nabízí zlepšený výkon pro používání emailu, telefonu, prohlížení webových stránek a podnikových aplikací v zařízení s malou hmotností, kde je vše v jednom. Zařízení se vyznačuje architekturou Intel XScale® a celulárním procesorem Intel PXA901. Typ 8700 disponuje LCD displejem QVGA (320x240) s vysokým rozlišením.  Displej podporuje přes 65 000 barev a využívá aktivní technologii, která umožňuje zobrazovat grafiku v sytých barvách. Displej využívá také technologii, která automaticky přizpůsobuje jas LCD i klávesnice tak, aby byla zajištěna optimální viditelnost venku, v místnosti i v tmavém prostředí.

 

·         Série BlackBerry 7100 – přináší výkon BlackBerry v podobě stylového designu mobilního telefonu. Série handsetů BlackBerry 7100 zahrnuje aktivní obrazovku s vysokým rozlišením, reproduktor, podporu Bluetooth, čtyřpásmové rádio pro mezinárodní  roaming, 32MB flash paměti, 4MB SRAM a polyfonické vyzvánění. V sérii BlackBerry 7100 představuje společnost RIM novou revoluční technologii klávesnice SureType™, která integruje klávesnici mobilního telefonu a klasickou klávesnici počítače, což umožňuje uživatelům psát text stejně lehce jako čísla – to vše na zařízení o velikosti mobilního telefonu. 

 

 

 

 

 

 

 

Handsety série BlackBerry 7100 dostupné v Evropě: 

 

o        BlackBerry 7100v™ - představen 16. září 2004. Dostupný exluzivně u Vodafone.

 

o        BlackBerry 7100t- představen v USA 8. září 2004 a v Evropě na začátku roku 2005.  Dostupný u T-Mobile.

 

o        BlackBerry 7100g™ - Dostupný u TIM v Itálii a u splečnosti Telefonica ve Španělsku.

 

o        BlackBerry 7100x- ohlášen 12. ledna 2005 a dostupný ve Velké Británii v únoru téhož roku u O2.

 

·         Série BlackBerry 7200:

 

·         BlackBerry 7230™ - malé kompaktní zařízení navržené pro telefonování a používání dat s integrovanými funkcemi třípásmového telefonu, emailu, SMS, prohlížeče a organizéru. Dále se vyznačuje barevnou obrazovkou s vysokým rozlišením a jasným obrazem, 16MB pamětí, vyměnitelnou dobíjecí baterií a USB portem pro nabíjení a synchronizaci. 

 

·         BlackBerry 7290™ - představen v listopadu 2004. Vedle všech klasických funkcí série BlackBerry 7200 je k dispozici čtyřpásmový telefon, podpora Bluetooth, jasnější barevná obrazovka a kvalitnější paměť. 

 

·         BlackBerry 7730™ - ideální pro využití ve firmách.  Zařízení se skládá z integrovaného třípásmového telefonu, emailu, SMS, prohlížeče a organizéru. Disponuje barevnou obrazovkou s vysokým rozlišením, 16MB pamětí a vyměnitelnou nabíjecí baterií a USB portem pro nabíjení a synchronizaci. 

 

 

Licenční programy BlackBerry Connect™ a BlackBerry Built-In™

 

Licenční programy BlackBerry umožňují výrobcům mobilních zařízení integrovat konektivitu BlackBerry pro podniky i individuální uživatele do jejich telefonů. 

 

BlackBerry Connect umožňuje výrobcům integrovat komunikační software a technologii BlackBerry do jejich handsetů a zároveň si podržet vlastní aplikace.  Dosud byly oznámeny smlouvy se společnostmi Nokia, HTC, Sony Ericsson, Motorola, Siemens a Samsung.  RIM podporuje operační systémy Microsoft Windows Mobile, Symbian, PalmOne, PalmSource a Java zařízení. 

 

Zařízení s konektivitou BlackBerry jsou dostupné u těchto operátorů: T-Mobile (Rakousko, Česká republika, Německo), Vodafone (Rakousko, Irsko, Jihoafrická republika, Švédsko), Orange (Belgie, Francie, Velká Británie), O2 (Německo, Velká Británie), Telfort (Nizozemí), , Telefónica Móviles (Španělsko) a BT (Velká Británie).

 

BlackBerry Built-In byl představen 2. srpna 2004. Umožňuje ostatním výrobcům vtělit software BlackBerry do svých mobilních zařízení. Kromě toho mohou podporovat bezdrátové služby BlackBerry, takže uživatelé dostanou plný komfort při využívaní zařízení BlackBerry. První telefon, který disponuje BlackBerry Built-In je Siemens SK65.

 

 

 

 

Aplikace

 

8. listopadu 2005 představila společnost RIM systém BlackBerry Mobile Data System™ (MDS) spolu s novými bezdrátovými aplikacemi, jejichž architektura podporuje webové služby. Mezi vylepšené prvky patří nástroj, který slouží k podpoře XML Service-Oriented Architecture (SOA), což umožňuje systémovým integrátorům, nezávislým softwarovým producentům a vývojářům snadnější tvorbu bezdrátových aplikací.

 

 

Mezi největší partnery RIM patří SAP, Siebel, Oracle a Salesforce.com

 

V březnu roku 2005 se společnost RIM připojila k Mobile Developer Program (MDP) společnosti AOL kvůli podpoře populárního AOL® Instant Messenger™ (služby AIM®) a ICQ® na bezdrátové platformě BlackBerry®). RIM spolupracuje s AOL i při poskytování snadného přístupu uživatelům k mobilní službě AOL® Mail.

V březnu RIM rovněž oznámil novou spolupráci s Yahoo!, která zajistí uživatelům BlackBerry® po celém světě využívat Yahoo!® Messenger. Tato nová spolupráce spojuje dvě respektované společnosti se silnými značkami, což přinese kvalitnější mobilní komunikační řešení.

V dubnu 2005 oznámil RIM uzavření smluv s Microsoftem, IBM a Novellem, čímž umožňil zavést podnikový instant messaging (IM) předplatitelům BlackBerry prostřednictvím propojení s Microsoft Office Live Communications Server 2005, IBM Lotus Instant Messaging a Web Conferencing a GroupWise Messenger.  

V lednu 2006 ohlásil RIM nový obsah smlouvy s Googlem. Ta umožňuje podporu Google Talk instant messaging a Google Local for mobile na bezdrátové platformě BlackBerry.

V lednu 2006 byla podepsána nová licenční dohoda mezi RIM a Information Appliance Associates, nabízející zdarma ‘PocketMac’ pro Macovské uživatele BlackBerry. PocketMac pro BlackBerry je desktopová aplikace, která umožňuje synchronizaci dat mezi zařízeními BlackBerry a aplikacemi Macintosh.

 

Více informací naleznete na adrese:  www.blackberry.com

Váš názor Další článek: Microsoft tvrdí: Náš vyhledávací engine bude již brzy lepší než Google

Témata článku: Microsoft, Instant Messaging, CS, Vyměnitelná baterie, Sram, Bezdrátové telefony, Velká série, Komunikační prostředí, Mobilní telefony klasické s klávesnicí, Text, Auto antény, Mobilní telefony nokia klasické, O2 mobilní telefony, T mobile mobilní telefony, Telefonica, Black, List, Black List, Integrovaný Google, Mobilní telefony sony ericsson


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 50

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch