Renault přešel na privátní cloud od HP

Renault přešel na privátní cloud od HP

Společnost HP oznámila, že francouzská automobilka Renault S.A. začala využívat řešení HP Utility Services, které podpoří vývoj nových vysoce inovativních telematických služeb pro automobily vybavené elektrickým pohonem.

Díky své alianci se společností Nissan je Renault čtvrtou největší automobilkou na světě a lídrem v oblasti autodopravy s nulovými emisemi. Renault a Nissan společně investovali obrovský kapitál do vývoje elektrických automobilů, lithium-iontových akumulátorů a inovativních telematických služeb.

Elektronické telematické systémy zprostředkovávají řidičům automobilů přehledné informace o výsledcích nepřetržité kontroly akumulátorů ve voze, rychlosti jejich nabíjení či umístění nejbližší dobíjecí stanice. Stejně tak dokážou i přijímat aktuální data s online aktualizovanými dopravními informacemi či spolupracovat s aplikacemi založenými na cloud computingu, jako je například PAYD pojištění (Pay-As-You-Drive, pojištění vozidla s pohyblivou výší pojistného podle počtu ujetých kilometrů).

Renault si vybral služby HP Enterprise Cloud Services, jejichž základem jsou specializované služby pro zajištění maximální dostupnosti celoevropské IT infrastruktury a správu technických aplikací. Tyto služby rovněž zajišťují operativní přidělování výpočetní kapacity podle aktuální potřeby jednotlivých procesů, a poskytují společnosti větší flexibilitu při plnění jejích obchodních strategií s důrazem na co nejnižší provozní náklady.

Předkonfigurovaná a náročnými testovacími procesy prověřená HP konvergovaná infrastruktura, již má společnost Renault k dispozici, je provozována v maximálně zabezpečeném datovém centru standardu TIER 3(1) ve francouzském Grenoblu. Renault má jejím prostřednictvím k dispozici rychlý přístup k nejmodernějším zařízením HP – serverům, datovým úložištím, síťové infrastruktuře či vysoce účinným technologiím pro napájení a chlazení.

Ekonomicky výhodné řešení HP nabízí vysoce automatizované procesy, které snižují časovou náročnost, náklady a složitost procesů, jejichž prostřednictvím Renault uvádí své nové klíčové aplikace do výroby. Vestavěné nástroje pro inteligentní obnovu technologií a flexibilní přidělování výpočetní kapacity zajišťují, aby IT infrastruktura společnosti Renault byla dostatečně výkonná a dokázala se operativně přizpůsobovat současným i budoucím požadavkům.

Pro financování služeb HP si Renault vybral pružný model „Pay-As-You-Go – platby podle množství a druhu reálně využívaných služeb. Díky předvídatelným průběžným nákladům Renault podstatně snížil vstupní kapitálové investice a dokázal vytvořit mnohem přesnější dlouhodobý rozpočet. Model pružného financování umožňuje provádět i průběžné úpravy podle aktuálních potřeb a obchodních záměrů, přičemž zajistí dodržení stávajících dohod o úrovni služeb a vysokou úroveň bezpečnosti očekávanou Renaultem.

„Kombinace HP technologií a služeb cloud computingu nám pomáhá vytvářet inovativní řešení na míru, která zákazníci, jako je například Renault, potřebují pro efektivnější provoz, optimalizaci nákladů a plnění environmentálních cílů,“ řekl Gerald Karsenti, prezident a výkonný ředitel HP France.

Další článek: Skype pro Windows 8: jak vypadá na tabletu?

Témata článku: Lithium, Renault, Vysoká náročnost, Nissan, Budoucí automobil, Automobil, Nejnižší úroveň, Vývoj automobilu, Francouzská společnost, Rychlé nabíjení, Ujetý kilometr, Grenobl, Pohon, Cloud Computing, Výkonný model, Automobilka, Automobile, Inovativní technologie


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky