Renault přešel na privátní cloud od HP

Renault přešel na privátní cloud od HP

Společnost HP oznámila, že francouzská automobilka Renault S.A. začala využívat řešení HP Utility Services, které podpoří vývoj nových vysoce inovativních telematických služeb pro automobily vybavené elektrickým pohonem.

Díky své alianci se společností Nissan je Renault čtvrtou největší automobilkou na světě a lídrem v oblasti autodopravy s nulovými emisemi. Renault a Nissan společně investovali obrovský kapitál do vývoje elektrických automobilů, lithium-iontových akumulátorů a inovativních telematických služeb.

Elektronické telematické systémy zprostředkovávají řidičům automobilů přehledné informace o výsledcích nepřetržité kontroly akumulátorů ve voze, rychlosti jejich nabíjení či umístění nejbližší dobíjecí stanice. Stejně tak dokážou i přijímat aktuální data s online aktualizovanými dopravními informacemi či spolupracovat s aplikacemi založenými na cloud computingu, jako je například PAYD pojištění (Pay-As-You-Drive, pojištění vozidla s pohyblivou výší pojistného podle počtu ujetých kilometrů).

Renault si vybral služby HP Enterprise Cloud Services, jejichž základem jsou specializované služby pro zajištění maximální dostupnosti celoevropské IT infrastruktury a správu technických aplikací. Tyto služby rovněž zajišťují operativní přidělování výpočetní kapacity podle aktuální potřeby jednotlivých procesů, a poskytují společnosti větší flexibilitu při plnění jejích obchodních strategií s důrazem na co nejnižší provozní náklady.

Předkonfigurovaná a náročnými testovacími procesy prověřená HP konvergovaná infrastruktura, již má společnost Renault k dispozici, je provozována v maximálně zabezpečeném datovém centru standardu TIER 3(1) ve francouzském Grenoblu. Renault má jejím prostřednictvím k dispozici rychlý přístup k nejmodernějším zařízením HP – serverům, datovým úložištím, síťové infrastruktuře či vysoce účinným technologiím pro napájení a chlazení.

Ekonomicky výhodné řešení HP nabízí vysoce automatizované procesy, které snižují časovou náročnost, náklady a složitost procesů, jejichž prostřednictvím Renault uvádí své nové klíčové aplikace do výroby. Vestavěné nástroje pro inteligentní obnovu technologií a flexibilní přidělování výpočetní kapacity zajišťují, aby IT infrastruktura společnosti Renault byla dostatečně výkonná a dokázala se operativně přizpůsobovat současným i budoucím požadavkům.

Pro financování služeb HP si Renault vybral pružný model „Pay-As-You-Go – platby podle množství a druhu reálně využívaných služeb. Díky předvídatelným průběžným nákladům Renault podstatně snížil vstupní kapitálové investice a dokázal vytvořit mnohem přesnější dlouhodobý rozpočet. Model pružného financování umožňuje provádět i průběžné úpravy podle aktuálních potřeb a obchodních záměrů, přičemž zajistí dodržení stávajících dohod o úrovni služeb a vysokou úroveň bezpečnosti očekávanou Renaultem.

„Kombinace HP technologií a služeb cloud computingu nám pomáhá vytvářet inovativní řešení na míru, která zákazníci, jako je například Renault, potřebují pro efektivnější provoz, optimalizaci nákladů a plnění environmentálních cílů,“ řekl Gerald Karsenti, prezident a výkonný ředitel HP France.

Další článek: Skype pro Windows 8: jak vypadá na tabletu?

Témata článku: Cloud Computing, Francouzská společnost, Budoucí automobil, Lithium, Vývoj automobilu, Pohon, Automobil, Grenobl, Nissan, Nejnižší úroveň, Inovativní technologie, Výkonný model, Vysoká náročnost, Rychlé nabíjení, Automobilka, Ujetý kilometr, Automobile, Renault


Určitě si přečtěte

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor