Rekordní výsledek testu TPC-C na 32cestném systému

25. února 2003
Windows Media Player 9 v češtině
Společnosti NEC Solutions America, Intel a Microsoft oznamují rekordní výsledek testu TPC-C na 32cestném systému
Rekordní výsledek testu TPC-C na 32cestném systému

Nového rekordu dosáhl 32procesorový server NEC
vybavený procesory Intel® Itanium® 2
a Microsoft SQL Serverem 2000 Enterprise Edition na Windows Server 2003

INTEL DEVELOPER FORUM, SAN JOSE, 20. února 2003 – Společnosti NEC Solutions America, Intel Corporation a Microsoft Corp. ohlásily dosažení celosvětově nejlepších výsledků v testu TPC-C benchmark na platformě symetrického 32procesorového systému (SMP). Tyto působivé výsledky 32procesorového serveru NEC, postaveného na procesorech Itanium® 2 dokazují, že zákazníci mohou dosáhnout špičkového výkonu a škálovatelnosti i bez tradičně drahých proprietárních 64bitových systémů.

Rekordního skóre 433 107** transakcí za minutu (tpmC) dosáhl systém NEC Express5800/1320Xc se 64bitovým SQL serverem Microsoft® SQL Server™ 2000 Enterprise Edition* na operačním systému Microsoft Windows® Server 2003 Datacenter Edition (64bitová verze optimalizovaná pro procesory Itanium). Server společnosti NEC Solutions pracoval s ukládacím systémem Qlogic VI/SAN s rozhraním SANblade QLA2350 VI/SAN NIC a přepínačem SANbox2® FC. Během testů tato sestava hardwaru a softwaru předčila všechny dosud publikované výsledky 32procesorových RISC systému***. Díky tomu, že je tento server postaven na standardních, neproprietárních procesorech Intel a softwaru Microsoft, může nabídnout o 25 procent lepší poměr cena/výkon než například 32procesorové řešení IBM p690 (17,75 USD/tpmC).

Testy TPC-C jsou průmyslovým standardem měření výkonnosti systému, postavené na podnikovém transakčním modelu zpracování dotazů.

Výsledky testů

 

 

Propustnost

 

433 107,77 tpmC

Náklady

 

12,98 USD za tpmC

Dostupnost

 

30. červen 2003

 

Systém

 

NEC Express5800/1320Xc Server

CPU

 

Intel Itanium 2 (1GHz/3MB terciální cache) (použito 32 procesorů)

Operační paměť

 

512 GB

FC NIC/Switch

 

SANblade QLA2350 / SANBox2 FC Switch od firmy QLogic

OS

 

Windows Server 2003 Datacenter Edition

Databáze

 

Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition (64bitová)

Špičkový server NEC Express5800/1320Xc Server, osazený až 32 procesory Itanium 2 je nyní možné objednávat v Japonsku a Severní Americe. Celosvětově společnost NEC uvede tento server spolu s operačním systém Windows Server 2003 Datacenter Edition pro rozsáhlá podniková datová centra během tohoto roku. Špičkový výkon, vysoká škálovatelnost a spolehlivost tohoto serveru jsou výsledkem rozsáhlých zkušeností společnosti NEC v oblasti superpočítačů a sálových systémů.

„Výsledky TPC-C testu, dosažené tímto 32procesorovým systémem, postaveným na procesorech Itanium 2, jasně dokazují jedinečnou výkonnost a škálovatelnost architektury Itanium a platformy NEC Solutions, “ řekl Mike Fister, senior viceprezident a generální ředitel skupiny Intel Enterprise Platforms. „Výsledky procesoru Itanium 2 opět prokazují, že je ve své třídě skutečně tím nejlepším řešením – výkonem předčí jinak velmi konkurenceschopnou platformu RISC.“

„Zákazníci společnosti Microsoft mají již dlouhou dobu užitek z jedinečně výhodného poměru cena/výkon operačního systému Windows a SQL Serveru. Těchto mimořádných výsledků a posunu výkonnosti do nových úrovní dosáhly společnosti NEC a Intel s použitím 64bitových verzí systému Windows Server 2003 Datacenter Edition a serveru SQL Server 2000, “ řekl Gordon Mangione, statutární viceprezident společnosti Microsoft pro SQL Server. „Máme z těchto rekordních výsledků velkou radost, protože zákazníkům ukazují, že je možné nasadit vysoce výkonné aplikace a zároveň udržet nízké náklady na vlastnictví, jak je zvykem u řešení společnosti Microsoft. Je to další důkaz toho, že výkonný hardware a procesorová technologie společně s moderním softwarem jsou pro zákazníky tím nejlepším dostupným řešením.“

„Prolomení TPC-C rekordu je technickým úspěchem první kategorie. Kombinace technologií společností Microsoft a Intel se superpočítačovými a sálovými technologie NEC spojila dohromady to nejlepší ze všech oblastí, “ říká Mike Mitsch, senior ředitel serverové divize NEC Solutions America. „Technologie společnosti NEC je použita i nejrychlejším počítačem na světě, v systému Earth Simulator****. Poměr cena/výkon technologií společností Microsoft a Intel je neuvěřitelná – a i když jsou jejich produkty všudypřítomné, dokáží se věnovat i takovým vysoce sofistikovaným systémům. Dá se říci, že nadešel správný čas pro razantní snížení nákladů na pořízení a správu technického vybavení, při současném zvýšení jeho výkonu.“

Procesor Intel Itanium 2

Procesor Intel Itanium 2 je druhým modelem řady Itanium, procesorů Intel určených pro podnikové aplikace. Tato řada přináší výkon a ekonomičnost architektury Intel do oblasti těch datově a výkonnostně nejnáročnějších systémů, pracujících s kritickými obchodními a technickými daty. Systémy postavené na procesorech Itanium 2 nabízejí oproti systémům s procesorem Itanium až dvojnásobný výkon. Patice procesoru Itanium 2 je kompatibilní se dvěma budoucími generacemi procesorů této řady, takže procesory uváděné v letech 2003 a 2004 bude možné jednoduše osadit i do dnešních systémů s procesorem Itanium 2.

 

Windows Server 2003

Windows Server 2003 je obsáhlá, plně integrovaná a bezpečná infrastruktura navržená tak, aby zákazníkům umožnila snížit náklady a zvýšit efektivitu chodu IT systému. Tato nová serverová platforma staví na silných stránkách řady Windows 2000 a pomáhá zákazníkům rozšířit stávající zdroje, a tak vybudovat novou generaci propojených aplikací, zvyšujících ekonomickou produktivitu.

 

Microsoft SQL Server 2000

Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition je ucelený databázový a analytický systém vhodný k rychlému zavedení nové generace škálovatelných řešení pro elektronický obchod, firemní komunikaci a zpracování dat. 64bitový SQL Server 2000 je navržen tak, aby plně zužitkoval výhody hardwarových vylepšení 64bitové platformy. S využitím rozšířeného adresování paměti umožňuje rychlý růst kritických podnikových aplikací a zvyšování datových toků, což jsou potřeby dnešních firem.

 

Společnost NEC se v zájmu svých podnikových zákazníků rozhodla zdokonalit a rozšířit svou řadu serverů založených na procesoru Intel Itanium 2 integrací platformy Windows Server 2003. Další informace o 64bitových systémech řady NEC Express5800/1000 jsou dostupné na www.nec64.com.

 

O společnosti Intel

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (NASDAQ: MSFT), založená roku 1975, je přední světovou společností v oblasti softwaru, služeb a internetových technologií pro osobní a firemní použití. Společnost nabízí širokou škálu produktů a služeb s cílem podpořit výborným softwarem lidské možnosti – kdykoliv, kdekoliv a na jakémkoliv zařízení.

 

O společnosti NEC Solutions (America), Inc.

Společnost NEC Solutions (America), Inc. je přední poskytovatel obchodních řešení a služeb pro náročné obchodní a profesionální technické zákazníky v Severní Americe. Jako pobočka NEC Corporation (NASDAQ: NIPNY) (FTSE: 6701q.l), dodává NEC Solutions America technologická řešení na míru, včetně prezentačních systémů, podnikových informačních systémů, pokročilých integrovaných eBusiness systémů a profesionálních IT/IS služeb. Další informace o NEC Solutions America naleznete na www.necsolutions-am.com.

 

O společnosti NEC Corporation

Společnost NEC Corporation (NASDAQ: NIPNY, FTSE: 6701q.l, TSE: 6701) je předním světovým poskytovatelem širokopásmových řešení a řešení mobilního Internetu, určených pro speciální potřeby různých zákazníků v různých částech světa. Skupina NEC je zařazena mezi 500 světově nejúspěšnějších firem (Global Fortune 500) a je jednou z nejproduktivnějších v oblasti podávání patentů. NEC vyvíjí specializovaná komplexních řešení technologií a služeb podle potřeb dnešního síťově propojeného světa – počínaje u polovodičových řešení, přes kritické systémy, systémovou integraci až po širokopásmové a mobilní technologie. Skupina NEC zaměstnává celosvětově více jak 140 000 lidí a v minulém fiskálním roce (končícím v březnu 2002) dosáhla hrubého obratu 39 miliard USD.

 

Pro další informace se, prosím, podívejte na stránky http://www.nec.com

 

* Microsoft a Windows jsou buďto registrované značky nebo značky společnosti Microsoft Corp. ve Spojených státech a/nebo jiných zemích. Výše zmíněné názvy jiných společností a jejich produktů  mohou být značkami jejich příslušných majitelů.

 

** TPC-C je standardním testem Transaction Processing Performance Council pro stanovení výkonu počítače. Výkon je měřen na základě transakčního zpracování podnikových dat. Výsledek testu je vyjádřen počtem transakcí zpracovaných za jednu minutu (jednotka tpmC). NEC Express5800/1320Xc dosáhl 433 107,77 tpmC, při ceně 12,98 USD za tpmC, při osazení 32 procesory Intel Itanium® 2 na 1,0 GHz, každý se 3 MB iL3 cache, běžel zde Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition a Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition 64-bit, se 512 GB RAM; Dostupnost: 30/6/2003

 

*** Zdroj www.tpc.org: Nejlepší RISC systém: IBM eServer pSeries 690, 427 760,83 tpmC, 17,75 USD/tpmC, se 32 procesory IBM Power 4  na 1 300 MHz, běžel zde IBM AIX 5L V5.2, Oracle 9i Enterprise Database Server 9.2.0.1, 512GB RAM, Dostupnost: 31/5/2003.

 

**** www.top500.org

 

 

 

Kontakty:

 

NEC Solutions America

John Fitzsimmons

Aspire Communications

781-862-0323

johnf@aspirepr.com

 

 

Intel

Barbara Grimes

503-705-0821

Barbara.t.grimes@intel.com

 

Microsoft

Sarah Wiley

Waggener Edstrom

(425) 638-7000

swiley@wagged.com

 

 

Kontakt:                      

Intel Czech                                                      Mmd                                      

Pavel Svoboda                                                Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                        Tel.: +42 224 25 15 55

Tel: +42 222 090 304                                        Fax: +42 224 25 43 64

       +42 222 090 301                                       Email: kucerova@mmd.cz

pavelx.svoboda@intel.com

           

 

 

Váš názor Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Microsoft, CS, Simulator, Roman, Yellow, Sarah, Budoucí superpočítač, Razantní snížení


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky