Rekordní prodej GSM bran od 2N TELEKOMUNIKACE v roce 2005

24. ledna 2006
AMD snížila ceny procesorů
Praha 24. 1. 2006 – 2N TELEKOMUNIKACE (2N), český výrobce telekomunikační techniky ohlásil, že v minulém roce prodal přes 8000 kusů GSM brány ATEUS-EasyGate. Tento model brány byl na trh uveden v září 2004 a celkový prodej představuje rekordní prodej v historii 2N.
Rekordní prodej GSM bran od 2N TELEKOMUNIKACE v roce 2005

„Prodej 8000 kusů GSM brány jednoho typu za rok ukazuje, že se i tento produkt přesunuje do oblasti spotřební elektroniky. Naši partneři nyní požadují dodávky v řádu tisíců kusů“, říká Petr Černoušek, obchodní ředitel 2N. Při vývoji brány ATEUS-EasyGate spojila 2N zkušenosti s více než patnácti typy dosud vyráběných bran. Poprvé také díky ohlasům z trhů v desítkách evropských i mimoevropských zemích a předpokladu masivního prodeje investovala 2N do přípravy krytu s vlastním designem a podpory velkosériové výroby. „Náběh prodeje nás překvapil a ukázal, že cesta výroby ve velkém je i pro nás otevřená“, dodává Petr Černoušek.

ATEUS-EasyGate - výjimečné postavení v řadě GSM bran od této firmy jí patří hned ze dvou důvodů. Prvním z nich je zcela nový design a koncepce, druhým je mimořádně příznivá cena 5900 Kč, tedy částka odpovídající ceně běžných mobilů. Možnosti brány může překvapivě využít skoro každý. Ve firmě ji připojíte k jakékoli telefonní ústředně na port vnější linky a ta přes bránu směruje hovory do sítě GSM.  Přímé připojení do sítě GSM snižuje náklady na hovory vedené do mobilních sítí až o 30%. Sériové rozhraní spolu s možností datových přenosů GPRS zase umožní využít EasyGate jako terminál pro datové spojení. Tyto funkce bránu předurčují i pro využití na trhu vybavení pro domácí pracovníky a malé kanceláře. Na rozdíl od pevné telefonní linky sdílené s domácností je možné GSM bránu včetně tarifu od operátora 100% zahrnout do nákladů a zbavit se tak složitého prokazování nákladů.

O společnosti 2N
2N v současnosti exportuje do více než 100 zemí celého světa, mezi klíčové zákazníky patří GSM a alternativní operátoři po celé Evropě. Dlouhodobě se řadí mezi Českých 100 nejlepších firem v hodnocení společnosti Comenius. Hlavní produktové řady obsahují komunikační servery, digitální a hybridní pobočkové ústředny, GSM brány s rozhraními ISDN PRI/BRI, GPRS či analogovými linkami a dveřní komunikátory.


 

Váš názor | AMD snížila ceny procesorů

Témata článku: Běžný hovor, Brána, Celý kryt, Sériová výroba, Analogové rozhraní, Bran, Přímé sdílení

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší