Rekordní počet uživatelů ICQ Atlas

Společnost ICQ ve spolupráci s portálem Atlas získala v prosinci rekordní počet uživatelů – více než 590 000 unikátních uživatelů služby Atlas-ICQ za měsíc.
Rekordní počet uživatelů ICQ Atlas

Praha, 9. ledna 2007 – Po uvedení české jazykové verze Instant Messaging klienta ICQ®, která vznikla ve spolupráci s portálem Atlas, bylo v prosinci dosaženo rekordního počtu jejích uživatelů – českou verzi přizpůsobeného klienta Atlas-ICQ v té době používalo 590 000  aktivních uživatelů. Současně služba ICQ dosáhla dalšího početního rekordu, kdy se celkový počet jejích unikátních uživatelů v České republice překročil hranici 1,5 miliónu.

„Česká republika představuje pro ICQ jednu z nejúspěšnějších zemí, přičemž výsledky jsou více než pozitivní. Od 26. září do konce prosince  se celkový počet uživatelů ICQ v České republice zvedl o 23%. Podle interních statistik je velmi oblíbenou funkcí ICQ zasílání SMS zdarma. Kdekoliv byla tato služba zavedena, dočkala se vysoké obliby,“ říká David Duroň, generální ředitel společnosti Atlas.cz.

Tato data potvrzují, že ICQ patří mezi lídry na českém trhu. Současný počet aktivních českých uživatelů je rekordní v celé historii ICQ v České republice. „Čeští uživatelé ICQ si mezi sebou denně vymění více než 37 miliónů zpráv . Pohled na tato čísla ilustruje popularitu a jedinečnost tohoto komunikačního nástroje", říká Petr Markovič, obchodní a produktový manažer společnosti Atlas.cz.

Klient ICQ přizpůsobený společností Atlas nabízí celou řadu zajímavých funkcí, a to samozřejmě v českém jazyce. Nejzajímavější a zcela jedinečnou je SMS služba, která uživatelům Atlas ICQ i běžné anglické verze ICQ umožňuje ZDARMA zasílat textové zprávy z ICQ na mobilní zařízení v síti Telefónica O2. Na zprávy zaslané na mobilní telefon je možno jednoduše odpovídat přímo do komunikačního okna ICQ. Cena za odpovědní zprávu přitom odpovídá standardnímu tarifu operátora.

Provoz služby SMS byl zahájen 14. listopadu a zkušenosti z jiných zemí ukazují, že tato služba se může stát jednou z nejúspěšnějších na trhu. Bezplatná SMS služba využívající osobní komunikační nástroj ICQ vykazuje vynikající výsledky z hlediska parametrů jako denní využití, četnost opakovaného použití a oblíbenosti.

Váš názor Další článek: Intel má první várku 45nm procesorů Penryn

Témata článku: Instant Messaging, Celá republika, Aktivní uživatel, Milión uživatelů, Mobilní verze, Česká republika, SMS, Česká služba, Nejúspěšnější uvedení, Jedinečný parametr, O2 mobilní telefony, Atlas


Určitě si přečtěte

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 81

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X