Rekordní nárůst UPC

UPC zaznamenala v prvním čtvrtletí rekordní nárůst počtu zákazníků
Rekordní nárůst UPC
Praha, 13.června 2000 - Nizozemská společnost UPC, vlastník tuzemských provozovatelů kabelové televize společností Kabel Plus, Kabel Net a Dattelkabel, zaznamenala během prvních tří měsíců tohoto roku výrazný nárůst počtu svých zákazníků. Společnost UPC (United PanEurope Communications) je jedním z nejvýznamnějších provozovatelů kabelových televizí v Evropě. Má kabelové sítě ve 23 zemích Evropy a v Izraeli. Společnost poskytuje také hlasové telefonní služby a vysokorychlostní připojení na internet. Působí rovněž v oblasti výroby televizních programů a satelitního vysílání.

Obzvláště výrazný byl nárůst počtu předplatitelů kabelové televize, který překonal očekávání společnosti. Jejich počet vzrostl během prvních tří měsíců tohoto roku o více než 17 % z 5,32 milionů na 6,26 milionů. O více než 15 % vzrostl také počet domácností v dosahu kabelové televize. Na konci prvního letošního čtvtletí činil jejich počet více než 9,448 milionů. Počet zákazníků využívajících služeb satelitního vysílání televizních programů vzrostl v porovnání se stavem na konci loňského roku o

204 000 na 254 000. Zvýšil se také počet uživatelů připojených na internet, konkrétně ze 121 550 na 181 100 a počet zákazníků využívajících telefonní služby společnosti z 231 685 na 293 900. Předseda představenstva a ředitel společnosti UPC Mark Schneider komentoval výsledky: „Letošní první čtvrtletí bylo nebývale úspěšné především co do nárůstu počtu nových předplatitelů, který předčil veškerá naše očekávání. Pevně věřím, že i celý rok 2000, v jehož průběhu nabídneme našim zákazníkům další nové služby, bude neméně úspěšný.“

V souvislosti s nárůstem počtu zákazníků UPC zaznamenala v prvním čtvtletí rekordní nárůst příjmů o 196,5 % v porovnání se stejným obdobím roku 1999. Během období leden až březen tohoto roku dosáhly celkové příjmy společnosti 200,3 milionu EUR, zatímco ve stejném období roku předešlého činily pouze 67,5 milionu EUR. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly příjmy společnosti v oblasti internetu a datových přenosů, které v průběhu roku 1999 vzrostly o 4648 %.

UPC do budoucna očekává nárůst počtu zákazníků a objemu poskytovaných služeb, proto výrazně investuje do budování nové sítě a zvyšování kapacity stávající sítě. Během prvního čtvtletí letošního roku činily výdaje firmy 253,2 milionů EUR, z nichž významná část představovala investice do budování nové sítě a do rozšířování kapacit a modernizace stávající sítě. V porovnání s prvním čtvtletím roku 1999 (56,4 milionů EURO) vzrostly výdaje více než 4,5krát.

I v České republice hodlá UPC v letošním roce uskutečnit rozsáhlé investice. UPC plánuje investovat letos do společností Kabel Plus, Kabel Net a Dattelkabel více než 970 milionů korun. Investice budou určeny na modernizace kabelových sítí, která by vedle kabelové televize měla umožňovat i přístup na internet a telefonní služby. V souvislosti s postupným otevíráním trhu telekomunikací je UPC v následujících pěti letech připravena investovat dalších sedm až deset miliard korun do modernizace sítí.

„Již letos na podzim máme v plánu nabídnout našim klientům v Praze a Brně možnost vysokorychlostního připojení na internet přes přípojku kabelové televize. Zatímco provoz kabelové televize vyžaduje jednosměrný přenos signálu, pro internet a telefonování bude nutné sítě upravit pro obousměrný tok dat, což si v letošním roce vyžádá značné finanční investice,“ komentoval letošní plány generální ředitel firmy Kabel Plus Richard Z. Singer. V souvislosti se zaváděním nové služby zahájí na podzim tohoto roku v České republice své aktivity firma chello, která je internetovou divizí UPC. Připojení k internetu přes přípojku kabelové televize nabízí v České republice od podzimu loňského roku společnost Dattelkabel, kterou UPC převzala v březnu letošního roku od firem Nuon a Dattel.

- konec -

Poznámka po editory:

Nizozemská společnost UPC vlastní v České republice majoritní podíl ve výši 99,9 % ve společnosti Kabel Plus, která poskytuje služby 411 000 předplatitelům kabelové televize v České republice a na Slovensku a je rovněž držitelem licence na poskytování telefonních služeb v Liberci, kde provozuje 4000 firemních a soukromých telefonních stanic. UPC je také jediným vlastníkem společností Kabel Net s 55 000 předplatiteli v Praze a Brně a firmy Dattelkabel s 50 000 předplatiteli kabelové televize a 2000 uživateli internetových služeb. UPC se v současné době účastní výběrového řízení na prodej telekomunikační společnosti Aliatel.

UPC se sídlem v Amsterodamu je jedním z nejvýznamnějších provozovatelů kabelových televizí v Evropě, společnost poskytuje také hlasové telefonní služby prostřednictvím své dceřinné firmy Priority Telecom a vysokorychlostní připojení na internet prostřednictvím své internetové divize chello. Zajišťuje rovněž výrobu televizních programů. Firma v současnosti působí ve 23 zemích Evropy a v Izraeli, centrála společnosti pro region střední a východní Evropy sídlí v Maďarsku. Kromě Maďarska a naší republiky má UPC pobočky ve východoevropském regionu i v Rumunsku, na Slovensku a v Polsku.

Na adrese www.upccorp.com můžete navštívit webové stránky společnosti UPC.

Na adrese www.kabelplus.cz a www.kabelnet.cz můžete navštívit webové stránky společností Kabel Plus a Kabel Net.

Diskuze (1) Další článek: Týden: Hardwarové hody, Microsoft napůl rozdělen napůl

Témata článku: Internet, Singer, První rok, První zákazník, Letošní rok, Televize 81, Televize a internet, Televize 4 k, Televize 02, Televize 32, Česká televize i vysílání, Televize s internetem, Satelitní televize, Satelitní internet, První služba, Televize 60, Kabel, První společnost, Televize 55, I televize, Česká televize, Kabelová televize, UPC televize, Televize 80


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky