Rekord padl – za půl hodiny bylo napsáno více milión úhozů

Rekord padl – za půl hodiny bylo napsáno více milión úhozů

V rámci kongresu a mistrovství světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno, který pořádá sdružení Interinfo ČR, byl úspěšně ustaven nový rekord – účastníci akce zapsali nejvíce písmen v jedné místnosti během 30 minut. Během královské disciplíny – 30 minutového opisu 108 písařů napsalo 1 320 041 úhozů.

Milión úhozů se v rámci rekordu, nad jehož regulérností dohlížel komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova, se podařilo překonat i v čistých úhozech (se započítáním odpočtu za překlepy či jiné chyby). Písaři napsali 1 160 641 čistých úhozů.

Helena Matoušková, devítinásobná mistryně světa, je držitelkou absolutního světového rekordu výkonem 928 úhozů za minutu. Letos vedla porotu a k výsledku podotkla: „Je to poprvé, kdy na území naší země byl ustanoven tento rekord. I když jednotlivé výsledky nesmíme do čtvrtečního ceremoniálu prozradit, ten průměr je obdivuhodný.“

Průměrná rychlost účastníků mistrovství světa byla 12 222,6 úhozů – tedy každý za půl hodiny napsal přibližně 6 stran textu.

Letošní 46. kongres a mistrovství světa ve zpracování informací mezinárodní federace Intersteno (založena 1887) se koná naší zemi koná poprvé po 44 letech,  zúčastní se jí více než čtyři stovky účastníků z téměř třech desítek zemí. Již 6 let si ČR odváží ze světových klání největší díl medailí. Interinfo ČR, organizátor akce, podporuje technologie, kterými řeší efektivně problém potřeby rychlého a hlavně bezchybného záznamu textu v češtině i jiných jazycích. Prezidentem Intersteno byl před dvěma lety zvolen Jaroslav Zaviačič, který předsedá i českému sdružení Interinfo ČR.

Váš názor Další článek: Western Digital představuje ekologicky šetrné disky

Témata článku: Mezinárodní agentura, Helena

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší