Rekord odpovědí na nabídky zaměstnání na českém pracovním trhu

Praha, 10. 11. 2006.- Na pracovní nabídky vystavené na jobs.cz a prace.cz každých 21 vteřin reaguje zájemce. To je názorná ilustrace historického rekordu 123 411 reakcí za měsíc na inzeráty volných pozic. Evidoval ho v říjnu systém provozovatele těchto dvou služeb společnosti LMC. Ta pokrývá zhruba tří čtvrtiny českého internetového trhu práce.
Rekord odpovědí na nabídky zaměstnání na českém pracovním trhu

Pro lepší srovnání, „například v lednu, který je na trhu práce nejsilnějším měsícem, to bylo 117 923 odpovědí,“ říká šéf týmu vývoje nových služeb LMC Tomáš Navarra.

Velká frekvence odpovědí se podle něj dá přičíst nejen podzimním reklamním kampaním, ale i velkému ´tahu´ českého pracovního trhu. Česká ekonomika jede na plné obrátky a potřebuje ke svému růstu kvalifikované lidi. Poptávka po nich roste a není saturována. Nedostatek lidí žádaných profesí mobilizuje úsilí náborových specialistů firem: „I na trhu lidských zdrojů platí, že uspěje ten, kdo investuje a je o krok před konkurencí. Jinak si vybíráte mezi tím, co zbude,“ komentuje to Navarra. Intenzivnější náborové aktivity zpětně stimulují i stranu poptávky – uchazeče o zaměstnání. Lákavost nabídky může povzbudit k rozhodnutí i někoho, kdo se zaměstnání měnit nechystal.

 

Podle Navarry jsou v dnešní době právě tito lidé nejzajímavější cílovou skupinou. Lidí, kteří jsou momentálně volní a hledají nové zaměstnání aktivně, je v současnosti na trhu práce méně, než personalisté potřebují. Harmonizovaná míra nezaměstnanosti zpracovávaná statistickým úřadem Eurostat pro mezinárodní srovnání klesla v České republice k sedmi procentům. Žádaných profesí, o které zaměstnavatelé bojují, se navíc netýká. Nárůst aktivit na internetovém trhu práce je podle Navarry dán i tím, že se stále zvyšuje penetrace Internetu a sem se přesouvá trh s pracovními nabídkami.

 

O LMC:

Společnost LMC je zakladatelem českého elektronického trhu práce a jeho největším operátorem.  Provozuje portál www.prace.cz, který je se svými aktuálními 60 – 70 000 nabídkami práce největší na českém internetu, a službu www.jobs.cz zaměřenou na elitu českého pracovního trhu. Společnost LMC má v současnosti 150 zaměstnanců.

 

Další informace Vám rádi poskytnou:

 

              

Mgr. Jana Skalová

Communication Manager

Mgr. Jitka Polanská

Communication Consultant

Tel.:          +420 234 379 169

Mobile:     +420 602 219 970

E-mail:      jana.skalova@lmc.eu

Tel.:        +420 234379516

Mobile:   +420 602 233 774

E-mail:    jitka.polanska@lmc.eu

 

 

 

Váš názor Další článek: Bude RIAA konečně nucena vyčíslovat škody reálně?

Témata článku: Lidská profese

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší