Registru firem AXIS4

V Praze dne 2. května 2007. Hospodářská komora ČR zahájila v roce 2004 budování veřejně přístupné evidence firem na portálu Axis4.info. 2. května 2007 vstupuje do provozu nová verze portálu. Ta umožňuje přehlednější, rychlejší a přesnější vyhledávání i zadávání dat.
Registru firem AXIS4

Cílem projektu Axis4.info je vybudování celorepublikové databáze podnikatelských subjektů ze všech oborů průmyslu, obchodu a služeb. Jde o společnou aktivitu Hospodářské komory ČR a samospráv krajů a měst. Katalog obsahuje zápisy o statisících firem, jejich správnost a úplnost je nyní průběžně ověřována. Aktualizace dat probíhá neustále, na konci roku 2007 by měl registr obsahovat 100 tisíc ověřených údajů o firmách. Primární registrace v Axis4.info je zdarma, firma hradí roční poplatek 1500 Kč pouze v případě, že požaduje zveřejnění některých dalších údajů, například zveřejnění loga apod.

Dnes (2. 5. 2007) je uvedena do provozu nová generace internetového portálu Axis4.info. Nová verze a nový vzhled portálu zrychlí, zjednoduší a především zpřesní možnosti vyhledávání firem, návštěvníkům navíc nabízí moderní uživatelské prostředí. „Po uvedení nové verze portálu Axis4.info bude následovat představení několika nových služeb zaměřených na B2B segment umožňujících podnikatelským subjektům i zahraničním investorům nalézt vhodné zákazníky nebo obchodní partnery v celé České republice“, říká Jaromír Drábek, prezident Hospodářské komory ČR. Axis4.info například už nyní přináší nové možnosti výměny informací mezi firmami, jako třeba oslovení dodavatelů poptávkami a průzkumy trhu.

V registru lze vyhledávat nejen firmy, ale i produkty, značky, ekonomické ukazatele a další podrobnosti. Axis4.info umožňuje rychlé získávání informací o zákaznících, dodavatelích i konkurentech. Systém zároveň slouží především menším firmám jako nástroj vlastní prezentace, registrací v databázi získají plnohodnotnou internetovou stránku včetně anglické mutace. Na rozdíl od jiných databází není Axis4.info pouze seznamem, ale umožňuje interaktivní přístup registrovaného subjektu, který může své vlastní údaje dle potřeby upravovat a doplňovat. „Přístup do databáze je zdarma, návštěvník může zadat vyhledávání podle konkrétního zboží či značky, stejně snadno zde najde informace o jakékoli registrované firmě, tedy o svém zákazníkovi, dodavateli. Nová verze portálu učiní celý postup jednodušším, výsledky vyhledávání budou přesnější,“ vysvětluje tajemník úřadu Hospodářské komory ČR Vladimír Šiška.

Témata článku: Primární projekt, Nový prezident

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí