Registrace do Letní školy internetu pro podnikatele odstartována

Registrace do Letní školy internetu pro podnikatele odstartována

Dnešním dnem startuje registrace do Letní školy internetu, která podnikatelům, ale i široké veřejnosti přinese tipy, triky i praktické ukázky z oblasti internetu. Letní verze internetové univerzity na business serveru Podnikatel.cz navazuje na úspěšný projekt, který Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) odstartovala na jaře letošního roku společně s českým Googlem.

Letní škola internetu Online Start! na business serveru Podnikatel.cz je primárně určena pro podnikatele a malé a střední podniky, zapojit se ale může kdokoliv, koho téma zajímá. Velkou výhodou je flexibilita, tj. podnikatelé a firmy se do ní mohou zapojit kdykoliv a kdekoliv.

Univerzita přinese sérii celkem devíti lekcí, které budou publikovány formou článků na business serveru Podnikatel.cz ve speciálu na adrese http://online.podnikatel.cz. Pro větší komfort a pravidelné zasílání lekcí se podnikatelé mohou zdarma registrovat na stránkách Asociace AMSP.Těm, kteří se registrují a ještě nemají vlastní AdWords účet pro online reklamu, český Google navíc nabídne kredit pro první reklamní kampaň, aby si ji mohli vyzkoušet.

Registrace na www.amsp.cz/letni-skola začíná v pondělí 2. srpna a bude časově neomezena. První lekce na serveru Podnikatel.cz se poté objeví 9. srpna. Seriál vzdělávacích článků bude pokračovat vždy v pondělí, středu a pátek až do konce srpna a všichni registrovaní dostanou jednotlivé lekce automaticky prostřednictvím e-mailu od AMSP ČR.

„Prvním impulsem byl průzkum, který ukázal, že podnikatelé si význam internetu pro podnikání uvědomují, ale mají spoustu obav, které vyplývají zejména z toho, že jim chybí informace, a ve využívání těchto nástrojů mají obrovské rezervy,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP, a dodává: “První kolo univerzity Online Start! nás utvrdilo v tom, že jdeme správným směrem, jelikož až 67 % z přihlášených nemělo na začátku ani vlastní webovou stránku a po jejím skončení projevilo až 90 % účastníků zájem v Online Start! dál pokračovat.”

„Internet a bezplatné online nástroje, které jsou podnikatelům a malým firmám šité na míru, jsou pro ně stále v mnoha směrech neprobádanou oblastí. Proto jsme rádi, že spolu s Asociací AMSP vstupuje do projektu nový partner, Podnikatel.cz. Je to pro nás signál, že internetová gramotnost je pro segment malých a středních podniků velice žádoucí, a proto se budeme této oblasti dlouhodobě věnovat," říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu.

“Podnikatel.cz se o osvětu v internetové gramotnosti mezi podnikateli snaží již delší čas, proto být součástí tohoto projektu je pro nás přirozeným rozšířením našeho již stávajícího obsahového portfolia,” upřesňuje Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz, který upozornil, že po ukončení Letní školy internetu si své naučené dovednosti mohou účastníci ověřit v znalostní soutěži: “Ti nejúspěšnější pak budou odměněni zajímavými cenami,” doplnil Michael Hovorka.

Podnikatelé se v Letní škole internetu krok po kroku naučí využívat možnosti, které na internetu pro jejich prezentaci existují. Jednotlivé lekce firmám na praktických příkladech ukáží vše o základech online prostředí: jak se na internetu zviditelnit zdarma, jak si vytvořit vlastní webové stránky, jak tento web správně pomocí internetové reklamy propagovat, jak jej měřit či jak jej zdarma obohatit o internetové aplikace.

Odkazy na všechny články včetně návodných webinářů budou k dispozici ve speciálu http://online.podnikatel.cz a také fanouškům stránky eByznys na Facebook.com (http://www.facebook.com/eByznys). Informace o registraci najdete na www.amsp.cz/letni-skola.

O serveru Podnikatel.cz (www.podnikatel.cz)
Podnikatel.cz je business server určený pro podnikatele, živnostníky a manažery malých a středních firem. Svým čtenářům přináší kompletní informační servis, aktuální zpravodajství ze světa podnikání, databáze zákonů, firem a úřadů státní správy, právní poradenství nebo manažerské rady pro úspěšný business.

O společnosti Internet Info, s.r.o. (www.iinfo.cz)
Společnost Internet Info, s.r.o., je jednou z nejvýznamnějších mediálních společností českého internetového trhu s širokým portfoliem služeb. Je vydavatelem známých zpravodajských a zábavních serverů (např. Lupa, Měšec, Podnikatel, Root, DigiZone, Vitalia, Bomba, Slunečnice), provozuje profesionální systém pro měření a analýzu návštěvnosti NAVRCHOLU.cz a pod značkou Dobrý web poskytuje konzultační služby pro optimalizaci internetového marketingu a realizuje studie internetového trhu v České republice. Organizačně zajišťuje také chod sdružení TUESDAY Business Network, které pořádá odborné konference a setkání IT odborníků.

O Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (www.amsp.cz)
Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky sdružuje na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky a živnostníky i jejich organizace z celé republiky. Úspěšně prosazuje základní myšlenky z Programu rozvoje malých a středních podniků v ČR, který zpracovala již v roce 2003 a průběžně jej aktualizuje. Asociace spolupracuje s vládou, jednotlivými ministerstvy a v uplynulých letech iniciovala řadu zákonných opatření, která pomáhají formovat podnikatelské prostředí v naší zemi. Je připomínkovým místem k připravované legislativě, členem Podnikatelské rady a řady dalších poradních orgánů vlády a ministerstev vč. hodnotitelských komisí, je zastoupena rovněž na evropské úrovni, a to přímo v představenstvu Evropské asociace řemesel, malých a středních podniků (UEAPME) v Bruselu. Pro své členy poskytuje především INFORMAČNÍ SERVIS zaměřený cíleně na segment malých a středních podniků a živnostníků z celé řady oblastí, dále účast na odborných akcích, seminářích, konferencích, setkáních podnikatelů v ČR i v zahraničí a celkové prosazování zájmů tohoto segmentu vůči vládě, parlamentu a dalším institucím. S cílem zviditelnění živnostníků i malých a středních firem poskytuje asociace záštitu, nominuje a je odborným hodnotitelem celostátních soutěží "Firma roku & Živnostník roku" vyhlašovaných deníkem Hospodářské noviny. Dále je odborným partnerem soutěže bankovních produktů "Zlatá koruna", soutěže "Štiky českého byznysu" a unikátního projektu "HSBC grant pro exportéry".

Další článek: Seznam vylepšil vyhledávání obrázků, přidal Wikipedii a prodej

Témata článku: První krok, Google AdWords, Brusel, Neprobádané místo, Střední škola, První článek, Jednotlivý člen, Evropský partner, HSBC, Malý podnik, Bezplatné využívání


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 100

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF