Red Hat představil podnikové řešení Red Hat Cloud Suite for Applications

Red Hat představil podnikové řešení Red Hat Cloud Suite for Applications

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil řešení Red Hat Cloud Suite for Applications, které urychluje vývoj, nasazení i správu masivně škálovatelných aplikací pomocí open source technologií.

S tím, jak společnosti stále častěji přesouvají svá řešení do cloudu, se mnoho z nich zaměřuje na architekturu založenou na mikroslužbách běžících v rámci kontejnerů pro zvýšení škálovatelnosti, přenositelnosti a efektivity. Aby bylo možné z těchto nových architektur vytěžit maximum, musí mít k dispozici masivně škálovatelnou infrastrukturu. Celá řada organizací ovšem provozuje i systémy a aplikace, které zatím nebyly převedeny do architektury založené na kontejnerech nebo mikroslužbách, ale mohly by těžit z řešení, která umožňují jak provoz aplikací ve virtuálních strojích, tak i využití kontejnerových architektur. Například vývojáři mohou vedle nových služeb založených na kontejnerech vyžadovat i úložné služby, které jsou nutné pro vývoj stavových aplikací. Možnost nasadit na jedné platformě oba typy aplikačních architektur včetně podpory jednotné správy dovoluje organizacím být mnohem výkonnější a efektivnější.

Zákazníci stále častěji hledají kompletní řešení, založená na open source technologiích, díky kterému získají škálovatelnou infrastrukturu a zvýší produktivitu vývojářů. Obojí s možností výběru ze širokého spektra hardwarových zařízení a certifikovaných dodavatelů software.

Red Hat Cloud Suite for Applications pomáhá s efektivním řešením těchto problémů tím, že nabízí jak provoz infrastruktury jako služby (IaaS) kvůli masivní škálovatelnosti, tak i provoz platformy jako služby (PaaS) pro rychlejší nasazování aplikací, oboje kombinované s nástroji pro jednotnou správu podporující hybridní modely nasazování. Red Hat Cloud Suite for Applications je vůbec první řešení na trhu, které je plně open source a kombinuje v sobě model IaaS i PaaS, čímž umožňuje zákazníkům vyhnout se budování cloudových sil a místo toho dovoluje si vybrat svůj vlastní architektonický model, který nejlépe vyhovuje měnícím se podnikatelským požadavkům.

Red Hat Cloud Suite for Applications integruje oceňovaná řešení PaaS, IaaS a řešení pro správu hybridních cloudů – OpenShift by Red Hat, Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform a Red Hat CloudForms. Důležitým základem efektivní správy je právě platforma Red Hat CloudForms, tedy podnikové řešení zpřístupňující otevřená hybridní prostředí napříč virtuální infrastrukturou i veřejnými cloudy. Red Hat CloudForms umožňuje integrovanou a bezkonfliktní správu prostředí OpenShift a OpenStack, a tedy správu prostředí PaaS a Iaas z jedné manažerské konzole.

Díky integraci technologií OpenShift a OpenStack mají uživatelé k dispozici nejen podporu rychlejšího vývoje, nasazování a správy aplikací, ale také přístup k ucelené sadě služeb middleware a pro zajištění mobility. Řešení Red Hat Cloud Suite for Applications navíc podporuje širokou škálu certifikovaného hardware, serverů a zásuvných modulů třetích stran. Zákazníci tak mohou při budování svého cloudového prostředí vybírat z mnoha různých variant.

Dostupnost

Řešení Red Hat Cloud Suite for Applications je nyní dostupné v rámci programu Early Access Program. Informace o všeobecné dostupnosti Red Hat Cloud Suite for Applications budou oznámeny později. 

Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky