Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 nabízí strategickou alternativu pro virtualizaci

Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 nabízí strategickou alternativu pro virtualizaci

Red Hat, lnc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel open source řešení, představil Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 s pokročilými nástroji pro virtualizaci serverů i desktopů a vylepšeným hypervisorem Kernel-based Virtual Machine (KVM). Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 nabízí atraktivní virtualizační alternativu pro všechny zákazníky, kteří požadují mimořádný výkon, škálovatelnost, bezpečnost, propracovaný management a snížení nákladů.

„Na trhu virtualizačních řešení roste konkurence každým dnem. Předpokládáme, že během několika příštích let se objeví alternativní nabídky, které budou schopny rozšířit anebo zcela nahradit stávající produkty,“ říká Gary Chen, výzkumný manažer, Cloud and Virtualization System Software, IDC. „Řešení Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 představuje důležitou verzi produktu a opravdový přelomový bod ve vyspělosti KVM. Společnost Red Hat přijala velký závazek v oblasti vizualizace, který s pomocí Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 naplňuje. Společnost IDC věří, že si tento produkt zaslouží být na předních místech v úvahách zákazníků.“

Produkt Red Hat Enterprise Virtualization for Servers byl původně uvolněn v listopadu roku 2009. V polovině roku 2010 jej následovalo řešení Red Hat Enterprise Virtualization for Desktops. Od svého uvedení na trh zažilo produktové portfolio Red Hat Enterprise Virtualization velký rozvoj zákaznické základny i partnerského ekosystému. Zákazníci hledají alternativy k proprietárním virtualizačním řešením. Nasazují Red Hat Enterprise Virtualization v oblasti kritických podnikových aplikací. Navíc přibližně polovina velkých zákazníků společnosti Red Hat, z pohledu výše tržeb, začala řešení Red Hat Enterprise Virtualization nasazovat nebo alespoň testovat v pilotním provozu . Řada z nich realizuje strategii duální virtualizace. Jde o trend, jehož přínosy zákazníci již rozpoznali. Přes 80 procent podnikových uživatelů Red Hat Enterprise Virtualization nasazuje toto řešení jako alternativu vedle stávajících produktů firmy VMware .

Otevřená virtualizace (řešení s otevřeným zdrojovým kódem) se v posledních měsících výrazně zviditelnila díky činnosti sdružení Open Virtualization Alliance a projektu oVirt. Společnost Red Hat, jako zakládající člen Open Virtualization Alliance, spolupracovala s předními dodavateli informačních technologií napříč odvětvím, aby podpořila šíření řešení založených na hypervisoru KVM. Díky této aktivitě mohou zákazníci volit z široké nabídky virtualizačních produktů a služeb. Red Hat také patří k předním sponzorům open source projektu oVirt, který si klade za cíl podpořit vývoj open source řešení pro správu virtualizačních technologií.

Řešení Red Hat Enterprise Virtualization 3.0 přináší rovnováhu mezi nástroji pro správu virtualizace, výkonem a škálovatelností. Vyhovuje pracovním úlohám v prostředí operačních systémů Linux i Windows, a to v nižší cenové úrovni než jakou nabízejí proprietární konkurenční alternativy . Díky hypervisoru a systémům správy virtualizace, které v obou případech pracují s otevřeným zdrojovým kódem, nabízí společnost Red Hat vysoce interoperabilní řešení, jež nečiní zákazníky závislé na proprietárních platformách. Společnost Red Hat se stala lídrem ve virtualizačních výkonech, což dokazují výsledky testu SPECvirt_sc2010 (www.spec.org), kde obsadila všech pět nejvyšších výsledků včetně nejlepších výkonů v kategorii 2, 4 a 8paticových systémů. Produkt Red Hat Enterprise Virtualization v konkurenčním srovnání vede v metrikách škálovatelnosti hustoty virtuálních strojů a hostovaných systémů na cluster. Tato špičková výkonnost a škálovatelnost je nabízena za cenu jedné pětiny až jedné třetiny alternativních proprietárních nabídek.

Další článek: Spekulace: Microsoft již začal s výrobou čipů pro nový Xbox

Témata článku: Řešení, Stávající systém, Enterprise, Stávající zákazník, Alliance, Otevřený nástroj, Stávající nabídka, Velký výkon


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X