Red Bull Ultimátní Hráč má vítěze, finále sledovalo 20 000 lidí

Red Bull Ultimátní Hráč má vítěze, finále sledovalo 20 000 lidí

Vítězem druhého ročníku herního turnaje Red Bull Ultimátní Hráč je Jiří "Škuty" Škuthan. Stal se nejuniverzálnějším hráčem Česka a Slovenska, protože prokázal širokou škálu dovedností v pěti herních kategoriích. Sobotní finálový stream sledovalo 20 000 lidí.

Do letošního turnaje se přihlásilo 1500 hráčů, tedy dvakrát více než loni. Během pěti on-line turnajů v pěti různých hrách z nich postoupilo osm nejlepších, kteří si to v sobotu 10. října rozdali tváří v tvář na finále v rámci festivalu For Games na výstavišti PVA Expo v Praze v Letňanech.

Škuty  získal jako výhru 30 000 korun, stejnou částku na nákup v Tesco, roční přísun nápoje Red Bull zdarma, a unikátní kovovou trofej, kterou na 3D tiskárně vyrobil Marek Česal z firmy METAL 3D (www.metal3d.cz). Těchto strojů je jen pár v celé ČR.

Vítěz si koupí nový počítač

Škuty měl na finále v Letňanech absolutně největší fan club, který ho podporoval. “Strašně bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří mi dodávali sílu, i když se nedařilo. Trénoval jsem na to dlouho, minulý rok jsem ještě propásl, ale tomuto ročníku už díky ambasadorům a velké propagaci nešlo odolat. Za vyhrané peníze si asi koupím nový počítač a udělám si řidičák,” nechal se slyšet šťastný vítěz Jiří "Škuty" Škuthan bezprostředně po velkém finále v sobotu odpoledne.

Poklona patří i druhému superfinalistovi Jiřímu "oKKo" Trojanovi, který měl celkové vítězství na dosah v šesté hře, ale uniklo mu to o vlásek.

“Během celého sobotního finále bylo na streamu přes 20 000 diváků. Stánek Ultimátního Hráče, který byl mimochodem dvakrát větší než minulý rok, navštívilo přímo na veletrhu několik desítek tisíc návštěvníků. Ultimátní Hráč měl v Letňanech dokonce i vlastní stage, takže myslím, že si to všichni parádně užili,“ říká Ladislav Dyntar z českého hráčského týmu e-Suba.

Takové je konečné pořadí soutěže Red Bull Ultimátní hráč:

  1. Jiří "Škuty" Škuthan
  2. Jiří "oKKo" Trojan
  3. Daniel "Seniks" Ručka
  4. Tomáš "ThomaSs" Teřl
  5. Jakub "Roflis" Unger
  6. Adam "Colenzo" Rak
  7. Tomáš "Micro" Roch
  8. Radek "Gii" Kulhánek

Soupeřilo se v kategoriích MOBA (League of Legends), závodní (TrackMania NF), mobilní (Red Bull Air Race), strategické (Heartstone) a FBS (Counter-Strike: Global Offensive). Soutěž byla proložena i legendárními klasikami jako Bomberman či Pac Man.

Druhý ročník Ultimátního Hráče doprovázela, stejně jako všechny gamingové turnaje na světě, skvělá a velmi specifická atmosféra, kterou je prostě třeba zažít na vlastní kůži.

Kromě toho po celou dobu turnaje i veletrhu probíhal jedinečný doprovodný program. Součástí byla třeba i soutěž v sestavování počítačů a overclockingu, tři nejlepší v každé disciplíně získali nějaké ocenění. Jeden z účastníků dokázal složit celý počítač za skvělých 57 sekund.

Organizátoři začínají připravovat třetí ročník Ultimátního Hráče. Na webu se už teď dá zadat mailová adresa, na kterou budeme odesílat informace ohledně roku 2016.

Další článek: Microsoft začne prodávat bezdrátový adaptér k ovladači z Xbox One

Témata článku: League of Legends, Moba, Race, Pac Man, Závodní tým, League, Metal, Counter Strike, Trackmania, Legends, Heartstone, Stage, Red Bull, Bull, Herní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF