Red Bull Ultimátní Hráč má vítěze, finále sledovalo 20 000 lidí

Red Bull Ultimátní Hráč má vítěze, finále sledovalo 20 000 lidí

Vítězem druhého ročníku herního turnaje Red Bull Ultimátní Hráč je Jiří "Škuty" Škuthan. Stal se nejuniverzálnějším hráčem Česka a Slovenska, protože prokázal širokou škálu dovedností v pěti herních kategoriích. Sobotní finálový stream sledovalo 20 000 lidí.

Do letošního turnaje se přihlásilo 1500 hráčů, tedy dvakrát více než loni. Během pěti on-line turnajů v pěti různých hrách z nich postoupilo osm nejlepších, kteří si to v sobotu 10. října rozdali tváří v tvář na finále v rámci festivalu For Games na výstavišti PVA Expo v Praze v Letňanech.

Škuty  získal jako výhru 30 000 korun, stejnou částku na nákup v Tesco, roční přísun nápoje Red Bull zdarma, a unikátní kovovou trofej, kterou na 3D tiskárně vyrobil Marek Česal z firmy METAL 3D (www.metal3d.cz). Těchto strojů je jen pár v celé ČR.

Vítěz si koupí nový počítač

Škuty měl na finále v Letňanech absolutně největší fan club, který ho podporoval. “Strašně bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří mi dodávali sílu, i když se nedařilo. Trénoval jsem na to dlouho, minulý rok jsem ještě propásl, ale tomuto ročníku už díky ambasadorům a velké propagaci nešlo odolat. Za vyhrané peníze si asi koupím nový počítač a udělám si řidičák,” nechal se slyšet šťastný vítěz Jiří "Škuty" Škuthan bezprostředně po velkém finále v sobotu odpoledne.

Poklona patří i druhému superfinalistovi Jiřímu "oKKo" Trojanovi, který měl celkové vítězství na dosah v šesté hře, ale uniklo mu to o vlásek.

“Během celého sobotního finále bylo na streamu přes 20 000 diváků. Stánek Ultimátního Hráče, který byl mimochodem dvakrát větší než minulý rok, navštívilo přímo na veletrhu několik desítek tisíc návštěvníků. Ultimátní Hráč měl v Letňanech dokonce i vlastní stage, takže myslím, že si to všichni parádně užili,“ říká Ladislav Dyntar z českého hráčského týmu e-Suba.

Takové je konečné pořadí soutěže Red Bull Ultimátní hráč:

  1. Jiří "Škuty" Škuthan
  2. Jiří "oKKo" Trojan
  3. Daniel "Seniks" Ručka
  4. Tomáš "ThomaSs" Teřl
  5. Jakub "Roflis" Unger
  6. Adam "Colenzo" Rak
  7. Tomáš "Micro" Roch
  8. Radek "Gii" Kulhánek

Soupeřilo se v kategoriích MOBA (League of Legends), závodní (TrackMania NF), mobilní (Red Bull Air Race), strategické (Heartstone) a FBS (Counter-Strike: Global Offensive). Soutěž byla proložena i legendárními klasikami jako Bomberman či Pac Man.

Druhý ročník Ultimátního Hráče doprovázela, stejně jako všechny gamingové turnaje na světě, skvělá a velmi specifická atmosféra, kterou je prostě třeba zažít na vlastní kůži.

Kromě toho po celou dobu turnaje i veletrhu probíhal jedinečný doprovodný program. Součástí byla třeba i soutěž v sestavování počítačů a overclockingu, tři nejlepší v každé disciplíně získali nějaké ocenění. Jeden z účastníků dokázal složit celý počítač za skvělých 57 sekund.

Organizátoři začínají připravovat třetí ročník Ultimátního Hráče. Na webu se už teď dá zadat mailová adresa, na kterou budeme odesílat informace ohledně roku 2016.

Další článek: Microsoft začne prodávat bezdrátový adaptér k ovladači z Xbox One

Témata článku: Pac Man, Bull, Moba, Race, Stage, Legends, League, Metal, Heartstone, League of Legends, Red Bull, Závodní tým, Counter Strike, Trackmania, Herní počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky