Reakce na reportáže TV Nova

PRAHA – Za další příklad naprosté neznalosti a účelového zkreslování faktů považuje vedení společností AutoCont On Line, a.s. a ČESKÝ TELECOM, a.s. včerejší reportáž televize Nova o internetových poplatcích.
Reakce na reportáže TV Nova

 

PRAHA – Za další příklad naprosté neznalosti a účelového zkreslování faktů považuje vedení společností AutoCont On Line, a.s. a ČESKÝ TELECOM, a.s. včerejší reportáž televize Nova o internetových poplatcích. Uvedl to dnes ředitel společnosti AutoCont On Line Vlastimil Palata. Reportéři TV Nova obvinili v pořadu Televizní noviny ministra Vladimíra Mlynáře z toho, že plánovanou daňovou úlevou fyzickým osobám za připojení k Internetu podporuje růst pornografie.

„Celý obsah reportáže je stejně nactiutrhačný blábol jako byla nedávná reportáž stejné televize o údajném zneužívání dětských dušiček v rámci projektu Internet do škol. Doufám, že ministr Mlynář dostane větší prostor se podobným nekalým útokům na svou osobu bránit,“ řekl V. Palata. Podle jeho slov lze za oběma reportážemi najít snahu skandalizovat za každou cenu naprosto běžné a legální skutečnosti. „Autoři podobných blábolů přitom využívají faktu, že běžný divák považuje Internet a moderní technologie za doménu odborníků a příliš jim nevěnuje pozornosti. Skoro to vypadá, že TV Nova chce Internet jako takový zrušit, protože má pocit, že informace v této síti jsou na rozdíl od reportáží TV Nova nebezpečné,“ uvedl dále V. Palata.

Celý text reportáže můžete nají v online archivu TV Nova. Text rozhovoru Vladimíra Mlynáře pro Hospodářské noviny najdete na serveru Ihned.cz. Reakci ředitele společnosti AutoCont On Line Vlastimila Palaty na reportáž týkající se projektu Internet do škol najdete na stránkách www.indos.cz.

V uskupení, které vyhrálo veřejnou obchodní soutěž na  generálního dodavatele pro Projekt III Státní informační politiky ve vzdělávání, jsou kromě ČESKÉHO TELECOMU a AutoContu On Line tyto společnosti: AutoCont CZ, AT Computers, GiTy, Microsoft, Hewlett-Packard, Compaq, Cisco Systems, Apple, Kerio a Equica.

 

Kontakt:              Jiří Chvojka – 0602/32 33 53, jiri.chvojka@acol.cz

Váš názor Další článek: Vláda prodá Český Telecom za 55 miliard korun

Témata článku: Video, Internet, Televize Nova, Archiv české televize, Údajné zneužívání, Televize Nova, Internet TV


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky