Rational ohlašuje Rational Requisite

Nová řešení Rational Requisite umožňuje produktovým manažerům, vývojářům a testovacím týmům dodávat rozsáhlé softwarové projekty včas a v rámci stanoveného rozpočtu; K důležitým informacím o požadavcích lze nyní přistupovat přes podnikové databáze a WWW.
Rational ohlašuje Rational Requisite
Nová řešení Rational Requisite umožňuje produktovým manažerům, vývojářům a testovacím týmům dodávat rozsáhlé softwarové projekty včas a v rámci stanoveného rozpočtu; K důležitým informacím o požadavcích lze nyní přistupovat přes podnikové databáze a WWW.

Cupertino, CA (prosinec 1998) – Rational Software Corporation ohlásila Rational® Requisite®Pro 4.0 , Rational RequisiteEnterprise 4.0 Add-on a Rational RequisiteWeb 4.0, rodinu řešení pro správu požadavků, které sjednocují vývojové týmy tím, že na tyto požadavky poskytují společný náhled. Nyní mohou softwarové projektové týmy komplexně řídit požadavky pro rozsáhlé distribuované projekty přes World Wide Web a s podporou podnikových databázových technologií. Rodina nástrojů Requisite firmy Rational je jediným řešením pro správu požadavků která v sobě kombinuje přístup přes Web s otevřenými neproprietárními databázovými technologiemi – včetně Microsoft SQL Server a Oracle – čímž přispívají k úspěchu produktu.

„Od analytiků zjišťujících požadavky až po návrháře a implementátory pracující na řešení požadavků a projektové manažery, starající se o termíny a rozsah projektu, RequisitePro poskytuje všem členům našeho týmu všechny informace, které potřebujeme, abychom si udrželi přehled o vývoji požadavků, které ovlivňují termíny, náklady a rozsah projektu,“ řekl Alex Rush, objektově orientovaný specialista u Complete Business Solutions, Inc. „Řízením všech požadavků z centrálního repozitáře jsme velmi zjednodušili týmovou komunikaci a sdílení informací, což pomohlo zvýšit týmovou produktivitu a efektivnost a pomohlo nám maximálně využít těchto výhod k efektivnímu řízení rozsahu projektů a kvality dodávek.“

„Rational je vůdčím subjektem v aplikováním výhod správy požadavků během celého cyklu vývoje aplikace. Podpora Requisite pro rozsáhlý, týmový vývoj rozšiřuje působnost správy požadavků na všechny fáze vývojového cyklu,“ řekl Dick Heiman, vývojový manager aplikačních vývojových nástrojů u International Data Corporation.

Rodina nástrojů Requisite je škálovatelná a snadno implementovatelná. Vývojovým týmům a organizacím, které chtějí využít výhod řešení správy požadavků Rational nabízí:

Rational RequisitePro 4.0:
Nejnovější verze nástroje pro správu požadavků pod Windows, RequisitePro 4.0 je obohacena o nové funkce podporující týmovou komunikaci:

Diskusní skupiny usnadňují komunikaci tím, že členům skupiny umožňují zapojit se do online diskuse o projektových požadavcích, například problémů nebo oznámení změn. RequisitePro 4.0 řídí a sleduje směr diskuse a umožňuje oprávněným členům týmu zúčastnit se těchto diskusí přes e-mail nebo přímo.

Offline zpracování dává členům týmu možnost oddělit požadovaný dokument od projektu a offline jej v Microsoft Wordu modifikovat. Ostatní si mezitím mohou prohlížet původní verzi. Jakmile je dokument opět vložen, RequisitePro jej automaticky updatuje. Díky tomu je možné, aby i externí a terénní pracovníci přispívali svými požadavky a nenarušovali tak průběh celého procesu.

Těsná integrace RequisitePro s dalším produktem firmy Rational, Rational TeamTest, vytváří jediné dostupné testovací řešení, které usnadňuje iterativní management požadavků na testování. TeamTest automaticky využívá jádra RequisitePro k přístupu k požadavkům na testování, uloženým v repozitáři požadavků, což umožňuje přímo zapracovat výsledky testů do změn původních požadavků a usnadňuje sledovatelnost, takže je možno velmi snadno zjistit rozsah již provedených testů. Díky této unikátní integraci jsou testovací výsledky dostupné ihned, což eliminuje potřebu uchovávat synchronní data, šetří čas a redukuje množství chyb.

Rational RequisiteEnterprise 4.0 Add-on:
Tento add-on podporuje rozsáhlý, distribuovaný vývoj software, je plně rozšiřitelný a rozšiřuje rozsah možností a dopadů implementace RequisitePro.

RequisiteEnterprise pracuje s otevřenými, neproprietárními klient/server databázemi, čímž velmi zvyšuje pružnost dokumentově i databázově založeného řízení projektových dat. Týmy mohou nyní pracovat se svými daty z Microsoft Access, Oracle, Microsoft SQL Server a Microsoft Word.

RequisitePro obsahuje plně dokumentované API založené na technologii COM, takže může být rozšířeno do vlastních uživatelských prostředí a umožňuje přístup k požadavkům i třetím stranám.

Rational RequisiteWeb 4.0:
Jako doplněk k rozsáhlým možnostem RequisitePro, slouží RequisiteWeb členům týmu k tomu, aby se mohli výrazněji zapojit do práce na projektu i přes rozhraní WWW, bez nutnosti instalovat pro každého z nich klientský software. Členům vývojářských týmů, zvláště pak těm, kteří pracují na vzdálených pracovištích nebo v distribuovaných či multiplatformních prostředích, a potřebují pouze přístup k souborům požadavků, bez nutnosti používat všechny administrativní a další funkce, přináší RequisitePro jedinečné řešení, s jehož pomocí je možné prohlížet i modifikovat požadavky, vzájemné vztahy mezi nimi, podílet se na diskusích v rámci diskusních skupin nebo tvořit a modifikovat filtry pohledů. To vše ve známém prostředí Microsoft Internet Explorer nebo Netscape Navigator. RequisiteWeb usnadňuje sdílení informací o cílech projektů, potřebách a požadavcích zákazníků mezi větším počtem pracovníků, čímž poskytuje velmi výhodný způsob zvýšení počtu členů daného projektového týmu.

„Jedním z nejdůležitějších elementů úspěšného softwarového a systémového týmového vývoje je snadné sdílení informací. Na konečném úspěchu se podílejí všichni členové,“ řekl David Locke, ředitel marketingu produktů pro řízení požadavků firmy Rational. „Řešení Requisite poskytují každému spolupracovníkovi všechny informace, které potřebuje ke zjištění, organizování, dokumentování a řízení měnících se požadavků během vývoje a poskytuje nástroje usnadňující komunikaci mezi různými členy týmů.“

Cena, dostupnost a systémové požadavky
Rational RequisitePro 4.0, Rational RequisiteEnterprise 4.0 a Rational RequisiteWeb 4.0 budou dostupné během prvního čtvrtletí 1999. Cena těchto produktů obsahuje jednoroční servis a technickou podporu: Rational RequisitePro 4.0 za cenu 56 000,- Kč (node-locked licence), Rational RequisiteEnterprise 4.0 Add-on za cenu 17 500,- Kč (node-locked licence) a Rational RequisiteWeb 4.0 za cenu 105 000,- Kč (pouze floating licence). K produktům RequisitePro 4.0 a RequisiteEnterprise jsou k dispozici také floating licence. RequisitePro podporuje Windows 95/98 a Windows NT. RequisiteEnterprise Add-on podporuje Oracle 7.3 a Microsoft SQL Server 6.5. RequisiteWeb podporuje Windows NT 4.0 včetně Internet Information Server (IIS) 4.0, Microsoft Internet Explorer 4.0 a Netscape Navigator 4.0 pro Windows 95/98/NT a UNIX.

O společnosti Rational Software Corporation
Rational Software (NASDAQ : RATL) je vůdčí firmou na trhu v zajišťování úspěchu zákazníků, kteří spoléhají na svoji schopnost vyvíjet a rozšiřovat software pro technické, vložené, podnikové informační systémy a systémy založené na technologii Webu. Ve fiskálním roce, který končil v březnu 1998 měla společnost Rational příjmy ve výši $311 milionů a zaměstnává po celém světě přes 1900 lidí. Komplexní řešení firmy Rational se zabývá všemi hlavními výzvami, se kterými se setkají její zákazníci, zabývající se vývojem důležitých aplikací. Řešení firmy Rational výrazně zvyšuje produktivitu a efektivitu práce vývojových týmů, což jim umožňuje snížit dobu nutnou pro vývoj a zlepšit kvalitu.

O Unicorn Distribution
Unicorn Distribution je dodavatel softwarových nástrojů, softwarových komponent a informačních technologií. Nabídka software zahrnuje nástroje podporující celý životní cyklus vývoje informačních systémů i jednotlivých aplikací v architektuře client/server a Internet/intranet (WWW). Unicorn Distribution nabízí celou řadu produktu sahající od CASE nástrojů, vývojových prostředků a komponent přes databáze, prostředky na testováni a konfigurační řízení, po nástroje pro tvorbu dokumentace, instalací a multimedií.
Váš názor Další článek: IBM vstupuje do digitálních foťáků: základní výzkum se zase jednou vyplatil

Témata článku: Software, Microsoft, Dostupná komponenta, Dick, Rush, Původní výhoda, Týmová komunikace, Floating, Celé řešení, Softwarový produkt, Rational, Otevřený nástroj, Systémový prostředek, Testovací produkt, Dostupná informace, Nejnovější API


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X