Raritan: nové flexibilní jednoportové řešení pro KVM-over-IP

Společnost INTELEK, distributor komponent a systémů pro počítačové sítě, nabízí novou řadu produktů Raritan.
Raritan: nové flexibilní jednoportové řešení pro KVM-over-IP

Společnost Raritan rozšířila své portfolium produktů pro vzdálenou správu o Dominion® KX II-101 - unikátní zařízení, které se vejde do dlaně, jednoportové řešení pracující na technologii KVM-over-IP za atraktivní cenu $725 (doporučená cena).

K serveru připojenému do jediného portu zařízení Dominion KX II-101 lze přistupovat a bezpečně jej spravovat odkudkoli. Zařízení umožňuje IT administrátorům pomocí webového prohlížeče řešit problémy serveru, provádět upgrady přenosem souborů na vzdálené servery prostřednictvím „virtuálních médií“, nebo server zapínat, vypínat či restartovat.
„Zařízení KX II-101 představuje dostupný způsob, jak zvýšit produktivitu pomocí eliminace cestovních nákladů, a pomáhá udržet hladký chod pobočky,“ řekl Martin Doušek, produktový manažer produktů Raritan společnosti INTELEK. „S dnes uvedeným produktem KX II-101 a minulý měsíc uvedeným Dominion KSX II nabízíme zákazníkům nejpokročilejší dostupná řešení a umožňujeme jim tak efektivně zlepšit produktivitu na vzdálených místech, kde se nachází menší počty serverů. Díky těmto produktům mohou zákazníci přistupovat ke svým serverům kdykoli a z mnoha různých prostředí.“
Možnosti nasazení Dominion KX II-101:
  • Jednotlivé pobočky většího podniku – Jednotky KX II-101 lze použít u serverů na pobočkách, kde IT administrátorům zajistí zabezpečený vzdálený přístup a umožní jim řešit problémy serveru vzdáleně.  
  • Vývojové a testovací laboratoře – Připojením zařízení Dominion KX II-101 ke každému serveru lze díky jeho podpoře multipoint (any-to-any) konektivity poskytnout každému vývojáři neomezený přístup k jakémukoli serveru, ke kterému je oprávněn přistupovat.
  • Technici v terénu – Technikům pohybujícím se v terénu umožní zařízení KX II-101 nahradit klasickou nezbytnou sadu monitor, klávesnice, myš. KX II-101 se připojí k problémovému serveru a technici mohou pro řešení použít svých notebooků. Navíc v případě, že bude potřeba spolupráce s odborníkem, který není na místě, lze KX II-101 připojit k síti a dotyčný může pomoci problém vyřešit přímo na cílovém serveru.
Dominion KX II-101 má certifikaci CommandCenter® Certified, což pro společnosti s velkým počtem oddělených poboček znamená, že jednotlivá zařízení Dominion – a k nim připojené servery a další IT vybavení – lze spravovat z jediné IP adresy.
Více informací o tomto řešení lze získat na adrese www.intelek.cz.
 
Váš názor Další článek: Nová Bachova podobizna díky digitální rekonstrukci obličeje

Témata článku: Prohlížeče, Jednotlivá místa, Jednotlivá adresa, Vzdálené místo, Virtuální klávesnice, Různý terén, Dostupné místo, Neomezený přístup

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší