Radware SecureFlow sjednocuje, řídí a optimalizuje bezpečnostní řešení

Přepínač SecureFlow umožňuje zjednodušit správu a optimalizovat výkon podnikových bezpečnostních nástrojů, přičemž zajišťuje bezešvou integraci systémů pro inspekci obsahu, antivirů, VPN, IDS/IPS i firewallů. Díky tomu lze výrazně zvýšit výkon bezpečnostních systémů a podstatně zlepšit návratnost investic.
Radware SecureFlow sjednocuje, řídí a optimalizuje bezpečnostní řešení

Na trhu podnikových řešení není k dispozici bezpečnostní řešení, které by kombinovalo veškeré bezpečnostní technologie do jedné platformy. Společnosti proto nasazují nejlepší produkty svého druhu jednotlivě, v rámci vícevrstvé bezpečnostní architektury. Vzniká proto požadavek unifikovaného řešení pro efektivní správu bezpečnostních systémů tak, aby nebylo třeba dělat kompromisy mezi maximálním zabezpečením a výkonem. „SecureFlow je jediným řešením pro správu bezpečnostní infrastruktury, které organizacím poskytuje transparentní možnost migrace na architekturu, která eliminuje kompromis mezi bezpečností a výkonem. Zlepšuje návratnost investic díky zjednodušení správy a zajištění vysoké dostupnosti i výkonu v bezpečnostním prostředí využívajícím produkty více výrobců,“ říká Michelle Blank, CMO společnosti Radware.

SecureFlow je nové řešení pro správu veškerých systémů určených k zabezpečení podnikové infrastruktury, které přispívá k celkovému zvýšení úrovně bezpečnosti podniků. SecureFlow je součástí produktové rodiny pro optimalizaci provozu, kterou Radware nabízí pod označením APSolute.

Unifikovaná přepínaná architektura SecureFlow slouží k účinnému prosazování bezpečnostních politik a pravidel 24 hodin denně po 7 dní v týdnu, k zajištění vysoké dostupnosti, rychlé doby odezvy i transparentního, nákladově efektivního škálování celé palety bezpečnostních nástrojů.

Optimalizuje provoz existujících bezpečnostních produktů, neboť zajišťuje dynamické rozdělování provozu v rámci dostupných zařízení, čímž eliminuje snížení výkonu i latenci. Poskytuje kompletní kontrolu nad správou šířky pásma a politik, které mají garantovat výkon bezpečnostních systémů. Díky tomu lze nastavit využití šířky pásma podle obchodních potřeb podniků. Zabezpečení před bezpečnostními riziky pak není na úkor výkonu a propustnosti.

Přepínač plně využívá výhod a možností systému Radware APSolute OS, který zajišťuje provoz aplikací v síti. Poskytuje možnosti sledování aktuálního stavu všech zařízení v síti (health monitoring), přesměrování datového provozu, správu šířky pásma, ale i prevenci narušení (intrusion prevention) či ochranu před toky typu DoS. SecureFlow nabízí i identifikaci vadných zařízení v reálném čase a automatické přesměrování provozu na jiný, dostupný systém (traffic redirection). Dovoluje nasazovat jednotlivá bezpečnostní zařízení kdykoliv za provozu, bez nutnosti plánovat výpadky.

Řešení lze využít v různých situacích. Na jedné straně může pomoci zvýšit výkon bezpečnostní infrastruktury, neboť umožňuje selektivní kontrolu a optimalizaci toku datového provozu pouze pro jeden typ bezpečnostních zařízení, jako je inspekce obsahu či antivirus. Lze tak vytvářet antivirové farmy s výkonem až 6 Gb/s. Na druhé straně může být nasazen tak, aby pomohl zjednodušit správu a eliminoval úzká hrdla v bezpečnostních systémech, a to prostřednictvím integrace různých typů bezpečnostních řešení, s možností určit pořadí v jakém bude provoz ověřován, a to individuálně pro jednotlivé skupiny uživatelů. Například při nasazení ve školství může být provoz studentů prověřen nejdříve antivirem, pak URL filtrem plus přesměrován přes cache, provoz učitelů bude ověřen jen antivirem.
Více informací o společnosti Radware a jejích produktech naleznete na internetové adrese www.radware.com

Distributorem zařízení pro Českou republiku je:
VUMS DataCom, spol. s  r. o.
Rozšířená 15, 182 00 Praha 8
telefon: +420 296 347 511
fax: +420 284 688 665

Témata článku: Šířka, Vysoké zabezpečení, Vysoká bezpečnost, Farm, Maximální zjednodušení, Nejlepší antivirus, Jednotlivé řešení, Existující obsah, Traffic

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje