RadioMobil nuceně končí s Internet Call

Dnes v 17:00 hod. byl RadioMobil nucen zastavit provoz služby Paegas Internet Call
RadioMobil nuceně končí s Internet Call
Na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu potvrzeného Ministrem dopravy a spojů ČR Antonínem Peltrámem musela společnost RadioMobil zastavit dne 25. února v 17:00 hod. poskytování služby Paegas Internet Call. Jde o rozhodnutí ve správním řízení ve druhé instanci, proti kterému se již nelze odvolat.

"Je překvapivé, že Český telekomunikační úřad verbálně podporuje nástup konkurence všude, kde je to možné, a ve chvíli, kdy se nám podaří nabídnout zákazníkům cenově výhodnou službu, která si ihned získala široký okruh příznivců, nám ji stejný úřad zakáže. ČTÚ nevyužil příležitost, jak zcela legálně připustit konkurenci a zákazníkům nabídnout laciné a zajímavé služby," uvedla tisková mluvčí společnosti Tereza Kakosová.

Tisková mluvčí dále poznamenala: "Jsme přesvědčeni o tom, že služba je v souladu s platnými právními předpisy. Ostatně zatím žádná země ve světě nezakázala služby přenosu hlasu prostřednictvím internetu. Evropská unie už dříve rozhodla o vynětí internetové telefonie z telekomunikačních regulací. Dokonce i čínský regulátor rozhodl, že podobné služby nepodléhají regulaci a slovenský operátor GSM Globtel právě obdobnou službu jakou je Paegas Internet Call zavádí."

Dokonce od prvního února více jak 400 000 zákazníků služeb GSM Paegas mohlo využít Paegas Internet Call za nové ceny, kdy jedna minuta spojení s evropskými zeměmi přišla pouze na 9,50 Kč a minuta spojení s dalšími vybranými státy mimo Evropu na 12,90 Kč. Služba Paegas Internet Call se od svého představení v polovině loňského roku stala velmi vyhledávanou.

V České republice dnes působí celá řada firem, které svým zákazníkům nabízejí IP telefonii, aniž by tato jejich činnost byla prošetřována ČTÚ. Přitom jediný podstatný rozdíl, který služba Paegas Internet Call vykazuje vůči obdobným službám jiných provozovatelů, je ten, že RadioMobil spojení přes internet výrazně zjednodušil. Ostatně právě za toto řešení získal RadioMobil několik cen: Křišťálový disk, Produkt roku od Softwarových novin. RadioMobil byl navíc v úterý 23. února na mezinárodním kongresu Asociace operátorů GSM v Cannes vyhlášen nejinovativnějším operátorem GSM v oblasti technologií na světě, na čemž má svůj podíl i služba Paegas Internet Call.

"Musíme navíc poznamenat, že zatímco naše problémy s lokálními bezdrátovými smyčkami (Hughes od SPT Telecom či Telecom 21), které ruší signál sítě GSM Paegas a přetrvávají už déle než dva roky, nikdo neřeší, šetření služby Paegas Internet Call ČTÚ výrazně upřednostňuje," dodala tisková mluvčí Tereza Kakosová.

Váš názor Další článek: Změny na Živě – viditelné i skryté

Témata článku: Internet, Překvapivá cena, Cannes, Rok šetření, Call, Tisková mluvčí


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 60Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu