Řada uchazečů nepíše pravdu ve svých životopisech

CV-Online: „Nabízíme řešení tohoto problému”
Řada uchazečů nepíše pravdu ve svých životopisech

Na základě výzkumu uskutečněného společností CV Validation.com se ukázalo, že milióny pracovníků neuvádí ve svých životopisech pravdu s přesvědčením, že zaměstnavatelé si uváděné informace neověřují. Každý třetí respondent provedeného výzkumu přiznal, že u pohovoru uvedl nesprávné údaje o své kvalifikaci, zájmech nebo o předchozích pracovních zkušenostech. Dvacet procent z 1 000 dotázaných pracovníků přiznalo, že ve svých životopisech uvedlo přehnané údaje s cílem být lepší než ostatní uchazeči.

 

Na základě výše uvedených zjištění by si měli zaměstnavatelé ověřovat informace uvedené v životopisech svých potenciálních kandidátů. Společnost CV-Online (http://www.cvonline.cz), specialista na online personální služby nabízí řešení tohoto problému.

 

„V oblasti personálních služeb jde dnes o poměrně významný problém. Všichni víme, že ne všechny životopisy jsou 100% v pořádku a tento fakt rozhodně komplikuje proces přijímání nových pracovníků. Existují však způsoby jak těmto problémům předejít,“ říká Norrie Sinclair, výkonný ředitel společnosti CV-Online, která vyvinula řadu předvýběrových metod, jejichž cílem je představit zaměstnavateli pouze ty nejvhodnější kandidáty pro danou pozici.

 

Norrie Sinclair, doporučuje:“Nejprve by si měli zaměstnavatelé zjistit zda informace uvedené v životopise jsou skutečně pravdivé. Nejdůležitějším je zjistit si veškeré dostupné reference a na jejich základě si následně ověřit maximum informací o daném kandidátovi z nezávislého zdroje. Pokud mají klienti zájem nabízí CV-Online tuto službu jako součást procesu online předvýběru uchazečů.“

 

„Abychom dodávaly našim klientům co nejpřesnější informace, používáme kombinaci nově uvedeného nástroje online pohovorů spolu s předvýběrem kandidátů. Na základě vyhodnocení odpovědí dotazovaných uchazečů se mohou pracovníci personálních oddělení osobně setkat pouze s těmi uchazeči, kteří jsou pro jejich společnost potenciálně přínosní. Spektrum takto získaných informací je přitom podstatně širší, než lze získat analýzou údajů uvedených v životopisech. Jako doplněk používáme také online technické a psychometrické testy, které se mohou během rozhodovacího procesu ukázat jako velmi přínosné,“ komentuje Norrie Sinclair.

 

Kandidáti odpovídají na předdefinované otázky týkající se jejich zkušeností, schopností a dalších podrobností souvisejících s jejich kariérou. Získané odpovědi mohou být následně hodnoceny podle kvality a kandidáti setříděni podle způsobilosti pro danou pozici. Předvýběr uchazečů o zaměstnání je za použití této metodiky maximálně rychlý a pohodlný. Společnosti mohou využívat jak předdefinované otázky mapující dovednosti uchazečů, tak i vkládat do pohovorů své vlastní.

 

V blízké budoucnosti připravuje společnost CV-Online přechod na další úroveň integrovaných řešení kombinujících tyto nové online nástroje se službami divize tradičního recruitmentu společnosti, Professional People.

 

CV-Online

CV-Online je předním poskytovatelem integrovaných personálních řešení ve střední a východní Evropě kombinujícím sofistikované online personální služby s tradičním personálním poradenstvím. Vedení CV-Online a investoři jsou přesvědčeni, že v průběhu následujících 3 let se společnost stane vedoucím poskytovatelem integrovaných personálních služeb v regionu a vedoucím poskytovatelem/dodavatelem technologických specialistů ze zemí střední a východní Evropy na západní trhy. CV-Online působí v 8 evropských zemích – Litvě, Lotyšsku, Rusku, Polsku, Maďarsku, České republice, Rumunsku a Estonsku.

 

Více informací naleznete na www.cvonline.cz.

 

Pro další informace kontaktujte prosím:

 

Norrie Sinclair                                                  Ondřej Hampl

Chief Executive Officer                                      Account Executive

CV-Online / CV-Europe                                     Mmd Public Relations Czech Republic

Tel: (+36-1) 352 80 70                                       Tel.: +420 2 24251555

norrie.sinclair@cveurope.com                            hampl@mmd.cz

http://www.cveurope.com/

 

Váš názor Další článek: Apple opravila nefunkčnost QuickTime v IE

Témata článku: Recruitment, Blízká podrobnost, Sinclair, Pravdivá informace, Životopis, Rozhodovací proces


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč