Řada dalších inovací vylepšuje notebooky s technologií Intel

NEW YORK a SAN FRANCISCO, 9. května 2007 – Společnost Intel Corporation dnes představila celou řadu nových technologií – včetně rychlejších procesorů Intel Core2 Duo – určených pro nejnovější generaci procesorové technologie Intel Centrino. Ta je používaná v přenosných počítačích jak pro domácí spotřebitele, tak i firemní zákazníky.
Řada dalších inovací vylepšuje notebooky s technologií Intel

Očekává se, že nových funkcí letos využije celá řada dodavatelů hardwaru, kteří představí více než 230 modelů přenosných počítačů postavených na procesorových technologiích Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro. Notebooky se budou dodávat v celé řadě tvarů a velikostí, od kompletně vybavených modelů se 17palcovými displeji ideálními pro zábavní využití, až po malé, energeticky úsporné přenosné počítače, s hmotnostmi pod 1,5 kg.

„Když jsme před čtyřmi lety uvedli technologii Intel Centrino, změnila společnost Intel svými mobilními inovacemi celý počítačový trh,“ říká Mooly Eden, viceprezident a general manager divize Intel Mobile Products Group. „Nyní jsme, jednoduše řečeno, vylepšili takřka všechny vlastnosti notebooků postavených na technologii Intel, které představují nejoblíbenější a nejrychleji rostoucí segment počítačového trhu na světě.“

Srdcem notebooků postavených na nové procesorové technologii Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro je příští generace procesoru Intel Core2 Duo, který poskytuje přelomový mobilní výkon a uspokojí náročné obchodní uživatele i běžné spotřebitele. Spotřebitelé budou těžit z lepší výkonnosti při používání několika aplikací najednou – například provádět antivirovou kontrolou a zároveň stahovat videoklip. Nové funkce správy napájení budou nadále uživatelům zajišťovat vysokou životnost baterií, na kterou si zvykli u notebooků založených na technologií Intel.

Rodina čipsetů Mobile Intel 965 Express, které disponují technologií Intel Clear Video Technology, umožňuje lepší zážitek ze sledování videa ve vysokém rozlišení. Uživatelé budou mít navíc možnost se snadněji podělit o své videonahrávky s rodinou a přáteli prostřednictvím televize, a sice díky aplikaci Intel TV Wizard.  Ta zjednodušuje připojení počítače k televizím, které umí zobrazovat video ve vysokém rozlišení. Nová sada ovladačů rovněž zaručuje široké a výjimečné využití technologie Windows Aero* a dalších možností operačního systému Windows Vista* Premium.

Rychlejší stahování nebo odesílání digitálního obsahu po internetu umožňuje funkce Intel Next-Gen Wireless-N, která využívá bezdrátovou technologii 802.11AGN WLAN. Ta uživatelům přináší větší svobodu a více možností využití díky až pětinásobné výkonnosti při činnostech jako stahování a až dvakrát vyššímu bezdrátovému dosahu.

Volitelnou funkcí je jedinečná technologie Intel Turbo Memory, která umožňuje až dvakrát rychlejší přístup k často používaným aplikacím a zkracuje dobu nezbytnou pro spuštění počítače až o 20 procent. Kratší startovací časy zároveň přispívají k nižší spotřebě energie a prodlužují tak životnost baterie.

Nová značka procesorové technologie Intel Centrino Pro, která je určená především pro firemní uživatele, přebírá inovativní a populární vlastnosti určené pro stolní počítače s procesory Intel vPro. Technická oddělení budou moci spolehlivě spravovat jak stolní, tak přenosné počítače, a řešit problémy, které se jich nejvíce dotýkají – ohrožení bezpečnosti, náklady na vlastnictví, přidělování zdrojů a správa majetku – a to navíc na dálku bezdrátově.

Funkce Intel Active Management Technology, která představuje jednu z klíčových inovací navržených pro technologii Intel Centrino Pro, přináší do notebooků obchodní kategorie funkce bezdrátové správy, ochrany a možnost vzdálených oprav. Tyto funkce umožňují zvýšit produktivitu, dosáhnout úspor a zvýšit dostupnost informační techniky.

Společnost Intel bude zmíněné mobilní technologie používat i v celé řadě menších, tišších a vysoce výkonných stolních počítačích. Tyto počítače budou poskytovat křišťálově čistý zvuk, lepší grafiku a ostřejší přehrávání videa. Mohou také volitelně obsahovat podporu technologie 802.11n pro bezdrátovou komunikaci i technologii Intel Turbo Memory.

Tyto stylové počítače, vybavené procesorovou technologií Intel Viiv, umožní uživatelům notebooků postavených na technologii Intel Centrino Duo a vybavených softwarem Intel Media Share Software procházet, posílat nebo stahovat multimediální soubory prostřednictvím domácí bezdrátové sítě. Vedle toho si budou uživatelé těchto počítačů moci ukládat soubory a obsah na přenosné počítače založených na technologii Intel Centrino Duo a využívat je i na cestách.

Témata článku: Video, Notebooky, Eden, Stolní počítače, Televize v mobilu, Stolní počítač, Vysoký dosah, Vysoká výkonnost, Náročné používání, Čistá energie, Vysoký obsah, Výjimečná vlastnost, Výjimečný zážitek

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí