Řada Acer n300: Úspěch v kapse

16. února 2006
Internet zdarma chce také Praha 13
PRAHA, 15. února 2006. Společnost Acer, vedoucí dodavatel notebooků v oblasti EMEA, tzn. v Evropě, na Středním východě a Africe (zdroj: údaje společnosti Gartner za 4. čtvrtletí roku 2005), která se intenzivně věnuje výzkumu flexibilních a spolehlivých řešení v oblasti mobilních zařízení, před nedávnem představila úplnou nabídku zařízení PDA (Personal Digital Assistant – osobní digitální asistent).
Řada Acer n300: Úspěch v kapse

Nabídka, jíž tvoří několik řad výrobků, které mohou být vybaveny mj. vestavěným satelitním navigačním systémem, umožnila společnosti Acer prosadit se na trhu, na němž obsadila druhé místo v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) s podílem 19,9 %.

Podle nejnovějších údajů zveřejněných firmou Canalys si společnost Acer vydobyla v průběhu několika měsíců druhé místo v této oblasti a zařadila se v mnoha zemích mezi největší tři dodavatele: Obsadila první místo v Německu, Španělsku, Belgii a Portugalsku, druhé místo v Itálii, Velké Británii, Dánsku, Švédsku a ve východní Evropě (včetně Ruska) a třetí místo v Rakousku, Holandsku, Francii, na Středním východě a v Africe a v Řecku.

Společnost Acer představila nový přírůstek nabídky PDA – novou řadu Acer n300, která spojuje nejvyšší přenosnost, displej 3,7” VGA a bezdrátové technologie (Bluetooth, Wi-Fi) v zařízení, které váží pouhých 135 g.

Ve srovnání s jinými zařízeními tohoto typu přináší kapesní počítač Acer n300 do segmentu kapesních počítačů technologii VGA a displej s úhlopříčkou 3.7“. Předností technologie VGA je ostřejší obraz a zobrazení většího množství dat na displeji, a tedy i vyšší produktivita. Acer n300, který se vyznačuje atraktivním designem, je dokonalý společník pro aktivní profesionály na cestách.

Acer n310 je vybaven integrovaným modulem Bluetooth, který nabízí nejlepší způsob pro okamžité sdílení dat se všemi mobilními zařízeními. Software Microsoft ActiveSync je určen pro snadnou a okamžitou synchronizaci mezi PDA a notebooky.

Počítače řady Acer n300 jsou dodávány s předinstalovaným operačním systémem Microsoft® Windows Mobile verze 5.0, který přináší mnoho inovativních funkcí včetně PowerPoint Mobile pro snadné připojení projektoru a utility pro zálohování a obnovení důležitých souborů na externích záznamových zařízeních.

Počítače řady Acer n300 nabízejí velkou kapacitu pro ukládání dat a softwaru díky kombinaci různých druhů paměti –  64 MB systémové paměti, paměti flash ROM 64 MB (128MB ROM u modelu n311) a paměťové karty SD/MMC v rozšiřujícím slotu.

Počítače řady Acer n300 jsou vybaveny rozhraním USB Host pro připojení nejpoužívanějších zařízení s rozhraním USB, jako např. čteček paměťových karet a optických mechanik.

Provedení nového PDA řady Acer n300 se vyznačuje skutečně intuitivním ovládáním – je vybaven čtyřmi tlačítky pro rychlou aktivaci aplikací, ovládacím prvkem podobným joysticku pro pohyb v pěti směrech a citlivou klávesou pro resetování.

Počítače řady n300 jsou založeny na nejmodernějších procesorech Samsung 2400 (300 MHz a 400 MHz), které jsou úsporné, avšak nikoli na úkor výkonu, a umožňují dosáhnout výdrže až 8 hodin, a tedy zajišťují naprostou nezávislost při práci na cestách.

Standardní záruka typu mail-in nebo carry-in činí 2 roky (v prvním roce lze využít mezinárodní záruku).

Dostupné modely:

Acer n310 – 7 990 Kč/10 190 Sk bez DPH
3,7" TFT VGA, Samsung 300 MHz, 64 MB Flash + 64 MB RAM, Bluetooth, SD-IO slot, WM5

Acer n311 – 9 990 Kč/12 890 Sk bez DPH
3,7" TFT VGA, Samsung 400 MHz, 128 MB Flash + 64 MB RAM, Bluetooth, WiFi, SD-IO slot, synchronizační kolébka, WM5


Acer – profil společnosti
Společnost Acer patří mezi pět největších dodavatelů značkových osobních počítačů na světě. Navrhuje a nabízí snadno ovladatelná a spolehlivá IT řešení, která umožňují uživatelům dosáhnout jejich cílů a obohacují jejich život V roce 2000 společnost Acer osamostatnila výrobní činnosti, aby se mohla v celosvětovém měřítku lépe orientovat na prodej svých značkových výrobků, stolních a mobilních osobních počítačů, serverů, paměťových jednotek, displejů, periferních zařízení a komplexních řešení pro elektronický obchod, vládní instituce, školství a domácí uživatele. Společnost Acer, která byla založena v roce 1976,  má v současné době 5600 zaměstnanců a a síť dealerů a distributorů ve více než 100 zemích světa. Tržby za rok 2004 jsou odhadovány na 6,8 miliard US$. Pro více informací prosím navštivte stránky www.acer.cz.

Acer a logo Acer jsou registrované obchodní značky společnosti Acer Incorporated. Microsoft a Windows jsou registrované obchodní značky společnosti Microsoft Corporation. Intel a Pentium jsou registrované obchodní značky společnosti Intel Corporation. AMD, logo AMD se šípem, AMD Athlon, AMD Sempron, AMD PowerNow! a jejich kombinace jsou obchodní známky společnosti Advanced Micro Devices, Inc. HyperTransport je licencovaná obchodní známka konsorcia HyperTransport Technology. Ostatní obchodní značky, registrované obchodní značky a/nebo servisní značky, které jsou vytištěny nebo uvedeny jiným způsobem, jsou majetkem příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Internet zdarma chce také Praha 13

Témata článku: Microsoft, Afrika, Satelitní karty, Snadná cesta, Navigační software, Dokonalé rozhraní, Registrovaná karta, Osobní profil, Spolehlivý způsob, IO, Wi-fi a Bluetooth, Micro SD


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky