RAD umožňuje jako jeden z pětice nejlepších přechod mobilních operátorů na Ethernet

RAD umožňuje jako jeden z pětice nejlepších přechod mobilních operátorů na Ethernet

Společnost RAD Data Communications byla označena jako jedna z pěti nejvýznamnějších firem na trhu umožňujících mobilním operátorům přejít na používání levnějšího Ethernetu v jejich sítích. Rozhodla o tom čtenářská anketa „Ethernet Backhaul Tracker“ prováděná průzkumnou společností Heavy Reading (www.heavyreading.com). O výsledcích této ankety psala také agentura Reuters na tomto místě.

Společnost RAD Data Communications je předním dodavatelem širokopásmových řešení pro operátory pevných linek a mobilní operátory. Jelikož stávající infrastruktura operátorů není schopná pojmout enormní nárůst provozu při přechodu zákazníků na služby moderních mobilních sítí 3G HSPA, musí se operátoři rozhodnout jak stávající síť převést na významně levnější ethernetovou infrastrukturu. Hovoříme zde zejména o části sítě označované jako „backhaul“, tedy té části mezi základnovou stanicí a páteřní sítí operátora. Tam je v současnosti úzké místo.

Společnost RAD byla v anketě označena jako jeden z pěti hlavních lídrů mezi dodavateli řešení pro operátory, které tento problém umí vyřešit přechodem na ethernetovou technologii. Řešení RAD již používá T-Mobile International a japonský eMobile.

Společnost Radware jako první na trhu představila SIP Director - Intelligent Application Delivery Controller (ADC), doplňuje tak svou řadu produktů pro řízení aplikací. SIP Director je založený na produktu AppDirector a je navržen speciálně pro aplikace založené na SIPu. Radware je přední poskytovatel integrovaných řešení na řízení aplikací.

Používání protokolu SIP je stále více časté díky konvergovaným webovým a VoIP aplikacím jako jsou: aplikační servery, VoiceMail, IVR, messaging servery, konferenční aplikace, media servery, call centra s služby na číslech integrovaného systému 112. Protože se SIP stále více využíván, stává se více kritičtějším.

Nový SIP Director garantuje dostupnost SIP služeb. Produkt vychází z 10leté zkušenosti s návrhem inovativních produktů ADC s kompletním zajištěním vysoké dostupnosti, optimalizovaného výkonu a bezpečnosti. SIP Director byl vyvinut společně s výrobci, NEPy, systémovými integrátory a operátory. Byl vyvinut v reakci na potřebu ošetřit operátorské a bezpečnostní potřeby v souvislosti s protokolem SIP a vyřešit problémy při spolupráci aplikací pro konvergované prostředí webu a aplikací VoIP.

Váš názor Další článek: Nová zpráva o stavu internetu: Budoucnost hledejte na východě

Témata článku: Ankety, Heavy, Reading, Přední část, Sip, Rado, Nejvýznamnější dodavatel

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší