RAD propojí města na Ukrajině pomocí Ethernetu

RAD propojí města na Ukrajině pomocí Ethernetu

Státem ovládaný ukrajinský operátor Ukrtelecom použil zařízení společnost RAD Data Communicationsm, aby na své stávající síti SDH mohl poslytovat ethernetové služby. Podstatné na tom ale je, že zákazníci vůbec nepoznají, že služby poskytované tímto operátorem prochází přes síť SDH, která byla vybudována v minulosti, dostanou k dispozici nejmodernější služby.

RAD tak umožnil operátorovi na Ukrajině využít dřívější investice do sítě SDH a nabídnout zákazníkům moderní a populární ethernetové připojení. Vše se děje připojením pouze jediného zařízení do centrálního místa, kde se sbíhají všechna spojení operátora. Spojení s Ethernetem tak dostalo 26 měst na Ukrajině.

Díky zařízením RAD nemusel Ukrtelecom investovat do nové sítě, ale využitil infrastrukturu stávající, založenou na PDH/SDH. Instalací jediného zařízení do centrály dokázal ušetřit pochopitelně provozní náklady a kapitálové náklady, ale také zvýšit svou konkurenceschopnost, přitom zachovat svou dříve vybudovanou síť.

Konkrétně o zařízeních. Ukrtelecom použil zařízení RAD RICi-8E1 jako terminační jednotku, kterou instaloval u každého zákazníka. Toto zařízení se ze strany zákazníka připojuje do tradiční ethernetové sítě, případně do DSLAMu a datový provoz přenáší osmi linkami E1 do páteřní sítě SDH. Celá síť SDH pak pokrývá 26 regionů v zemi. Dále se použilo zařízení Optimux-1551, které několik linek E1 sdružilo do jediného toku STM-1, použila se také ethernetová brána Egate-100  propojující gigabitový Ethernet se sítí MPLS.

Témata článku: Stávající zákazník, Ukrajina, Rado, Jediná síť, Gigabitový ethernet

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje