RAD představuje přístupová řešení nové generace – Multi-Vendor Carrier Ethernet

Společnost RAD Data Communications, na úplně první veřejné prezentaci, která se konala na kongresu Carrier Ethernet World v Berlíně, úspěšně předvedla tři řešení pro přístup do sítí Ethernet.
RAD představuje přístupová řešení nové generace – Multi-Vendor Carrier Ethernet

Stejně jako roste složitost a vyspělost ethernetových služeb s požadavky na zajištění SLA, roste také poptávka po inteligentním zařízení (přístupové jednotce), které operátorům zajistí možnost poskytovat rozsáhlé služby koncovým zákazníkům. Společnost RAD na letošním kongresu Carrier Ethernet World ukázala, jak lze s ethernetovým přístupem díky tomuto zařízení poskytovat VoIP, video a data, přičemž každá služba má odlišnou prioritu umožňující nabízet garance služeb SLA. Informovala také, že tyto služby lze poskytovat přes různé přístupové technologie, jako jsou optická vlákna (Fiber Ethernet) a PDH/SDH, a přitom sdílejí stejnou síť VPN.

 

V jednom řešení je integrováno šest různých produktů RAD: koncové jednotky ethernetové sítě (E-NTU) ETX-102 a ETX-202, brány Egate-100 Ethernet-over-STM-1/OC-3, Gmux-2000 Central Office TDM-over-IP (TDMoIP), IPmux-14 TDMoIP a inteligentní konvertor RICi-8E1/8T1. 

Dvanáct dodavatelů, včetně společnosti RAD, demonstrovalo interoperabilitu a škálovatelnost řešení pro operátory Carrier Ethernet, včetně podnikových aplikací E-Line (point-to-point) a E-LAN (multipoint) plus aplikace pro residenční řešení zahrnující přenos zvuku a obrazu přes IP. Dalšími účastníky akce byly Actelis, Agilent Technologies, Alcatel, Cisco Systems, Ixia, Riverstone Networks, Shenick, Siemens, Spirent Communications, Stratex Networks a T-Pack.

 

Prezentaci organizovalo centrum EANTC (European Advanced Networking Test Center) za podpory T-Systems a za sponzorství sdružení Metro Ethernet Forum.

 

 

Metro Ethernet Forum

Metro Ethernet Forum (MEF) je globální oborové sdružení zahrnující přibližně 70 organizací, včetně poskytovatelů telekomunikačních služeb, výrobců síťových zařízení/softwaru, dodavatelů polovodičů a testovacích organizací. Posláním MEF je urychlit celosvětové přijetí sítí a služeb Carrier-class Ethernet. MEF vyvíjí technické specifikace Carrier Ethernetu a implementační dohody zajišťující celosvětovou propojitelnost řešení Carrier Ethernet.

 

Více informací o tomto fóru, včetně úplného seznamu všech současných členů MEF, najdete na webových stránkách MEF: www.MetroEthernetForum.org

 

EANTC

Testovací centrum EANTC (European Advanced Networking Test Center) nabízí své nezávislé testovací kapacity výrobcům, poskytovatelům služeb a podnikům. Centrum testuje propojitelnost, vzájemnou spolupráci řešení pro Ethernet, IP, ATM, MPLS a širokopásmové hlasové síťové technologie a aplikace. EANTC poskytuje konzultační služby v oblasti sítí a semináře pro ATM, MPLS a další síťové technologie.

 

Více informací o EANTC najdete na adrese www.eantc.com

Váš názor Další článek: Windows čtyřikrát bezpečnější než Linux?

Témata článku: Carrier, Ethernet, Síťová jednotka, Networking

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší