Quentin uvádí iPod nano na český trh

Praha, 27. září - Společnost Quentin uvádí na český trh nejnovější digitální hudební přehrávač firmy Apple, vyznačující se kombinací malých rozměrů, velké kapacity a elegantního designu - iPod nano. Přehrávač byl uveden počátkem září v USA, spolu s novou verzí programu iTunes.
Quentin uvádí  iPod nano na český trh

iPod nano na první pohled zaujme elegantním designem, charakteristickým pro všechny výrobky Apple, který kombinuje kovové a plastové části, přičemž k dispozici jsou dvě barevné varianty, kromě tradiční bílé rovněž černá. Hlavním ovládacím prvkem je oblíbený Click Wheel, dotykové kolečko, umožňující snadné a rychlé ovládání všech funkcí iPodu nano. O zobrazení rozhraní či fotografií se stará jasný barevný LCD displej s úhlopříčkou 3,81 cm a rozlišením 176 x 132 bodů. Příjemnou novinkou je rozhraní iPodu nano plně lokalizované do češtiny.

Pro uložení skladeb, fotografií či libovolných jiných dat slouží flash paměť s kapacitou 2 GB (500 skladeb) nebo 4 GB (1000 skladeb), přehrávač tak neobsahuje žádné pohyblivé elektronické součástky. Vestavěný li-ion akumulátor zajišťuje až 14 hodin přehrávání hudby, dobití na plnou kapacitu trvá asi 3 hodiny. Pro připojení příslušenství a komunikaci s počítačem slouží dokový konektor, který je využíván i u iPodů a iPodů mini. Všechny funkce iPodu nano se skrývají  v překvapivě malém balení, přehrávač je tenčí než krabička od CD disku a lehčí než mobilní telefony: rozměry jsou 9 x 4 x 0,86 cm (VxŠxH), váha je pouhých  42 g. iPod nano tak nabízí bezkonkurenční kombinaci rozměrů, kapacity a ceny.

Nedílným doplňkem iPod nano je populární “jukebox”, multimediální přehrávač iTunes, mezi jehož nejnovější funkce patří podpora pro “podcasty”, novodobý internetový “rozhlas”, který dovoluje každému vyslat do světa vlastní pořady ze svého počítače. iTunes umožňují jak kompletní správu hudební knihovny na iPodu,  tak využití všech dalších funkcí. iPod nano lze používat i jako osobní diář - kontakty a záznamy z kalendáře lze snadno přenést z počítače do iPodu nano (podporované jak v Mac OS X, tak ve Windows). Mezi další funkce patří zobrazování fotografií, propracované stopky, hodiny s budíkem, podporující časová pásma, několik her či zámek ovládání na heslo. iPod nano podporuje řadu zvukových formátů, konkrétně MP3 (16-320 kbps), MP3 VBR, AAC, chráněné AAC, Audible, Apple Losseless, AIFF a WAV. iPod nano vyžaduje Mac OS X 10.3.4 a novější, nebo Windows 2000 SP 4 a novější.

Součástí dodávky jsou kromě přehrávače iPod mini tradiční bílá sluchátka a kabel pro USB (iPod nano podporuje pro přenos dat rozhraní USB 1.1 a USB 2.0, nabíjet lze i přes FireWire). Společnost Quentin nabízí širokou řadu doplňků pro všechny členy rodiny iPod, například univerzální cestovní USB zdroj, umožňující nabití iPodu bez počítače, či doplňky pro použití iPodu v automobilu.

Cena a dostupnost

iPod nano 2 GB v bílé nebo černé barvě stojí 7 021 Kč (5 900 Kč bez DPH), iPod nano 4 GB v bílém nebo černém provedení se prodává za 8 484 Kč (7 130 Kč bez DPH). Všechny modely přehrávačů jsou dostupné ihned v dealerské síti společnosti Quentin a na internetovém obchodě DTPobchod.cz.

Témata článku: Apple, iPod, Diáře, Geneva, Plné nabití, Osobní váha, Nano, Starý pořad, Mac Mini, iPod Nano, Elektronická sluchátka, Chráněné přehrávání, Mini počítač, Mini USB, Tradiční uložení

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje