QuarkXPress – možnost upgradů z verzí 3, 4 a 5 končí 30. září 2009!

QuarkXPress – možnost upgradů z verzí 3, 4 a 5 končí 30. září 2009!

Až do 30. září mohou uživatelé starších verzí aplikace QuarkXPress 3.x, 4.x nebo 5.x upgradovat na nejnovější verzi 8. Společnost Quark oznámila, že po tomto datu již nebude upgrade z uvedených verzí nabízet.

Sluší se zde zmínit několik faktů, a sice že není zcela běžné, aby softwarová firma umožňovala upgradovat software až o 5 verzí zpátky (z 3.x na 8.1), a také skutečnost, že stále používaná verze 4.1 byla na trh uvedenav roce 1999. Poslední varianta verze 3 (3.32) je dokonce ještě o tři roky starší, přesto se i s ní můžete v praxi dodnes setkat.

Je zcela zřejmé, že 10, respektive 13 let starý software nemůže zcela splňovat aktuální nároky kladené na sazbu a zlom. V následujících bodech se pokusíme vyjmenovat 6 hlavních důvodů pro upgrade na QuarkXPress 8:

  1. Podpora Unicode® a OpenType® a výstupní styly pro PDF workflow, včetně standardů PDF/X a PDF/X PLUS.
  2. Moderní, intuitivní a efektivní uživatelské rozhraní, funkce „Drag and Drop“.
  3. Efektivní a přesná práce i pro nejnáročnější: Styly objektů, styly účaří, zavěšené znaky, sdílené objekty, vícestránkové tabulky, aktuální Pantone knihovny a mnoho dalších.
  4. Snadný import souborů grafických aplikací Adobe Photoshop a Illustrator, nových formátů PDF, textových dokumentů Office 2007/2008 a OpenOffice, či strukturovaných XML dokumentů.
  5. Globální publikování - podpora více než 30 jazyků, jednotný formát souborů pro celý svět, přidána východoasijská typografie.
  6. Vícekanálové publikování – můžete pracovat v jediném dokumentu na tiskové podobě, html verzi a flash animaci. Jedno nastavení, tři možné výstupy.
  7. Podpora aktuálních i přicházejících operačních systémů: WINDOWS XP a Vista (32/64) i Windows 7, MAC OS X 10.4.x Tiger , 10.5.x Leopard a také 10.6 Snow Leopard.

A navíc rozšířený XT Set – doplňky pro QuarkXPress 8 od společnosti Quentin

Kromě populárních „Pevných mezer“ rozšiřujeme stávající XT Set pro QuarkXPress 8 o tři zbrusu nové doplňky: importní filtry pro MS WORD 2007/2008 a Open Office a doplněk pro snadné vkládání textu do aktuálního stylu odstavce Paste and Match Style.

Témata článku: Adobe Illustrator, Drop, Leopard, Match, Open Office, PDF, Snow, Workflow, Snadný upgrade

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí