Quark spustil Amnesty program

Quark spustil Amnesty program

10. srpna 2007 – Společnost Quark oznámila spuštění časově omezené amnestie, jejímž cílem je povzbudit zákazníky z České a Slovenské republiky k legalizaci programu QuarkXPress tak, aby mohli využívat výhod licencovaných programů. Tento krok úzce souvisí s nedávným rozhodnutím společnosti Quark vstoupit do BSA (Business Software Alliance) a deklarovat tak své úsilí o snížení softwarového pirátství.

Uživatelé mají nyní možnost během časově omezeného období upgradovat své neoficiální kopie QuarkXPress na novou verzi QuarkXPress 7. Cena amnesty licence činí pouze cenu za upgrade a lze ji uplatnit do 28. září. Na jejím základě pak uživatelé obdrží nové legitimní sériové číslo a validační kód.

„Quark podporuje výhody z užívání legálních licencí software, zvláště na trhu, kde softwarové pirátství převažuje. Věříme, že omezení pirátství nepřinese výhody jen prodejcům software, ale také místní ekonomice.” řekl Matthew Wallis, Quark senior víceprezident prodeje.

„Amnesty program dává uživatelům jedinečnou příležitost cenově výhodně legalizovat software a možnost využít výhod, které společnost Quark poskytuje svým zákazníkům.”

BSA nedávno zveřejnila svou studii ‘BSA-IDC Global Software Piracy’, která zjistila, že  instalovaný software v České republice v roce 2006 byl z více jak 39% nelegální. Softwarové pirátství sebou nese negativní ekonomické důsledky, místní softwarové společnosti jsou znevýhodněny v soutěži s pirátským softwarem ze zahraničí, dochází ke ztrátě na daních, na legitimním trhu software ubývá pracovních míst a užívání nepodporovaných starých verzí vede k snížení obchodní produktivity.

Váš názor Další článek: Vydání Windows Server 2008 odloženo

Témata článku: Software, Neoficiální verze, Omezená možnost, Pirátská verze, Matthew

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší