Quantum oznamuje první dodávky Super DLTtape

Jednotky Super DLTtape začínají do svých produktů integrovat přední výrobci automatizovaných páskových knihoven a také Compaq, který získal dodávky v rámci programu Quantum CEP.
Quantum oznamuje první dodávky Super DLTtape
Praha, 2. 10. 2000 – Divize DLT & Storage Systems Group (NYSE: DSS) společnosti Quantum dnes oznámila, že zahájila dodávky páskových jednotek Super DLTtape výrobcům automatizovaných páskových knihoven. Nová generace jednotek Super DLTtape navazuje na ověřenou platformu DLTtape, která si již získala vedoucí postavení na trhu, a přináší zákazníkům vyšší výkon a spolehlivost. Mezi prvními odběrateli, které nové jednotky Super DLTtape pro své automatizované zálohovací knihovny obdrželi, jsou takové špičkové firmy v oboru jako ADIC, Overland Data, StorageTek a samozřejmě i hospodářská jednotka Quantum ATL.

„Sektor tyto první dodávky jednotek Quantum Super DLTtape už nedočkavě očekával,“ prohlásil Robert Abraham, president výzkumné společnosti Freeman Reports. „Za velmi významné považuji skutečnost, že společnost Quantum tohoto milníku dosáhla právě ve spolupráci s předními výrobci automatizovaných páskových knihoven jako jsou ADIC, ATL, Overland Data a StorageTek.“

První jednotky Super DLTtape obdržela také firma Compaq Computer Corporation. Dodávky pro klíčové zákazníky společnosti Compaq jsou součástí programu Quantum Customer Engagement Program (CEP), který do výrobního cyklu od vývoje produktu až po jeho finální dodávky zapojuje výrobce výpočetní techniky a páskových knihoven. Tento úspěšný program je koncipován tak, aby společnost Quantum mohla svým zákazníkům nejen nabízet zálohovací produkty nejvyšší kvality, ale poskytovat také integrovaná zálohovací řešení již s první dodanou páskovou jednotkou.

Po první dodávce páskových jednotek Super DLTtape pracujících s přirozenou kapacitou 110 GB a nekomprimovanou přenosovou rychlostí 11 MB/s výrobcům automatizovaných knihoven budou následovat dodávky jednotek se stejnými parametry i koncovým uživatelů z řad podniků. Quantum dále nabídne 80 GB model s přenosovou rychlostí 8 MB/s určený pro oblast pracovních skupin a rovněž nejvýkonnější řadu s nekomprimovanou přenosovou rychlostí přesahující 16 MB/s, která je určena pro velké podniky a korporace.

Super DLTtape navazuje na úspěch technologie DLTtape, která se s více než 1,4 miliony instalovaných jednotek a 50 miliony prodaných páskových kazet stala neoficiálním standardem pro zálohování a archivaci dat.

Technologie Super DLTtape je zpětně kompatibilní při čtení DLTtape a DLT1, tzn. že jednotky Super DLTtape jsou schopné číst pásky pořízené na zařízeních DLTtape a Benchmark DLT1. Podobně jako předchozí generace páskových jednotek DLT, i nové jednotky Super DLT podporují všechny hlavní systémy a platformy včetně UNIX, Linux, Netware, Windows NT, Windows 98, Windows 2000 a Macintosh. Ovladače pro nové výrobky Super DLTtape zahrnou do svých počítačových programů i přední producenti softwaru.

Další informace o platformách DLTtape a Super DLTtape lze najít na internetových adresách www.dlttape.com a www.dlttape.com/super.

Společnost Quantum Corporation založená v roce 1980 má na trhu ukládání dat dominantní postavení celkem v šesti ze sedmi oblastí, v nichž je činná. Těmito oblastmi jsou dodávky pevných disků pro kancelářské počítače, dodávky páskových jednotek, síťových zařízení pro ukládání dat (NAS), statických pevných disků, pevných disků pro nově vzniklý trh osobních videorekordérů a automatických páskových knihoven na bázi DLTtape. Quantum je zároveň předním dodavatelem vysoce výkonných pevných disků. Společnost prodává své výrobky po celém světě jak prostřednictvím partnerů OEM, tak prostřednictvím distribučních kanálů. Obrat ve fiskálním roce končícím v březnu 2000 v případě divize DLT & Storage Systems Group činil 1,4 miliard USD, v případě divize Hard Disk Drive Group to bylo 3,3 miliard USD.

Váš názor Další článek: SGI má nejrychlejší stanici pro NTčka

Témata článku: Windows, Linux, První zákazník, První generace, Quantum, Instalovaný ovladač, První Macintosh, Hard Disk, Hard, První společnost, První dodávka, Osobní klíč, Knihovna, Nový milník


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu