QMS představuje novou síťovou tiskárnu QMS 3260 Print System

19. listopadu 1998
Iomega představila 250 MB Zip mechaniku
Tato tiskárna tiskne az do formatu A3 rychlosti 32 stran/min, je vybavena Ethernetem a dalsimi prvky.
QMS představuje novou síťovou tiskárnu QMS 3260 Print System
Hlavní rysy
  • Pro rychlé zpracování dokumentů a jejich tisk, je tiskárna vybavena 150 Mhz procesorem a QMS Crown technologií.
  • Tiskárna je standardně vybavena 10BaseT/100BaseTX Ethernet rozhraním kvůli podpoře tradičních i Fast Ethernet sítí.
  • QMS 3260 nabízí širokou škálu podavačů a finišovacích možností včetně kopírování, sešívání, offsetu a oboustranného tisku.
  • Automatická instalace softwarových nástrojů - včetně nástrojů na sledování a správu tiskárny a ovladačů - činí instalaci tiskárny velmi snadnou.
  • Síťoví administrátoři a uživatelé mohou sledovat tiskárnu jak pomocí svého WWW browseru, tak i pomocí software na správu tiskárny .
  • S novým pagingem pomocí e-mailu se tiskárna spravuje prakticky sama a upozorňuje uživatele ve chvíli, kdy tiskárna potřebuje servisní zásah.
  • QMS 3260 používá jedno-komponentovou tonerovou cartridge, díky níž dosahuje nákladů na tisk 0,36 Kč na stránku.
QMS EMEA, vůdčí firma na trhu síťových tiskových řešení, dnes oznámila uvedení QMS 3260 - tiskové řešení kombinující výjimečný výkon s novinkami v tiskových technologiích umožňující jednoduchý síťový tisk.

S QMS 3260 Print System nabízí QMS uživatelům možnosti a výkon velké síťové tiskárny za cenu malé síťové tiskárny.

Jednoduchá integrace a správa
Tiskárna QMS 3260 byla navržena k maximálnímu zjednodušení síťového tisku. Tiskárna je dodávána s kompletním balíkem software na správu tiskárny, které se jednoduše instalují a snadno používají. Tyto příslušenství včetně administrativního software a tiskových ovladačů jsou dodávány na CD-ROM s automatickou instalací.

Software na správu tiskáren QMS CrownAdmin® 3 ulehčuje jeden z nejtěžších úkolů dnešních síťových administrátorů - správu síťových periferií. Tento výkonný nástroj může ušetřit velkou část času a zdokonalit procesy zjednodušením síťové administrace. QMS CrownAdmin 3 nabízí stejnou funkčnost nezávisle na operačním systému. Administrátoři mohou konfigurovat tiskárnu, měnit nastavení a sledovat stav jakékoliv QMS Crown tiskárny z jakékoliv stanice v síti. S rozšířenými MIB možnostmi jsou funkce na správu dostupné pro jakékoliv síťové zařízení podporující SNMP- nejen QMS tiskárny, ale i ostatní- díky čemuž poskytuje administrátorům řešení na kompletní správu síťových tiskáren ve firmě. Znamená to, že zákazník může spravovat tiskárny jiných výrobců pomocí software dodávaného QMS.

Další část dodávanou s tiskárnou QMS 3260 tvoří QMS CrownView™. Pomocí rezidentní WWW stránky tiskárny, QMS CrownView nabízí okamžitý přehled veškerých aktivit tiskárny. Kdokoliv s přístupem na INTERNET a Web browserem může využít CrownView pro kontrolu tiskových úloh, zjistit okamžité nastavení tiskárny, stav spotřebního materiálu. Navíc se dá CrownView nakonfigurovat k posílání mailů určeným osobám v případech, kdy tiskárna potřebuje zásah operátora. Například, jestliže tiskárna potřebuje vyměnit toner nebo doplnit papír, pošle e-mail uživatelům, nebo přesměruje zprávu na pager síťovému administrátorovi. Díky využití Internetu, e-mailu, pagerů, lokálních a rozsáhlých sítí, mohou zákazníci QMS sledovat a spravovat tiskárny odkudkoliv v místnosti nebo ve světě.

Výjimečný výkon při tisku
QMS 3260 se může jevit jako každá jiná tiskárna tisknoucí 32 stran za minutu. Tiskárna je nicméně vybavena síťovou architekturou, podporující multitasking, která výrazně zvyšuje výkon tiskárny. Kontroler je navíc založen na 64-bitovém 150 Mhz RISC procesoru, takže tiskárna exceluje při zpracování tiskových úloh a jejich následném tisku. QMS Crown technologie nabízí mnoho "vylepšovačů" výkonu jako "job spooling" a multiprotokolová podpora.

QMS 3260 je standardně vybavena QMS CrownNet® for Ethernet rozhraním (10BaseT/100BaseTX).

Všestrannost
QMS 3260 podporuje velikosti papíru do formátu A3 a tiskne na rozličná média od běžného kancelářského papíru, přes tuhý papír, obálky až po průsvitné folie. Standardní vstupní kapacita tiskárny je 1050 listů a lze ji rozšířit až na 2550 listů. Tiskárna má také výstup s kapacitou 500 listů, kde jsou úlohy jednotlivých uživatelů tříděny tak, aby byly snadno přehledné. Výstupní kapacita může být rozšířena na 2300 listů pomocí QMS Stacker/stapler jednotky. Tato může shromáždit a sešít dokumenty na délku do tloušťky 50 listů - tím tak uživatel získá přímo dokumenty připravené k distribuci.

Jednotlivé modely QMS 3260 Print System
Tato rodina zahrnuje celkem 5 modelů, přizpůsobených dle potřeb různých skupin uživatelů.
Model Konfigurace
QMS 3260 Print System 16 MB RAM

600 x 600 dpi až do formátu A3

QMS CrownNet for Ethernet® (10BaseT/100BaseTX) rozhraní

NEC VR4310™ 150 Mhz RISC procesor

QMS 3260 ImageServer® Print System 32 MB RAM

1200 x 600 dpi až do formátu A3

Podpora obrazových formátů včetně TIFF & CALS Raster

Interní harddisk

Hodiny

QMS CrownNet for Ethernet® (10BaseT/100BaseTX) rozhraní

NEC VR4310™ 150 Mhz RISC procesor

QMS 3260 EX Print System 32 MB RAM

1200 x 600 dpi až do formátu A3

1200 x 1200 dpi A4

Interní harddisk

Duplexor

Hodiny

QMS CrownNet for Ethernet® (10BaseT/100BaseTX) rozhraní

NEC VR4310™ 150 Mhz RISC procesor

Vysokokapacitní podavač

QMS 3260 EXS Print System Jako 3260 EX plusVysokokapacitní Stacker/Stapler
QMS 3260 Multi-PACS Print System Jako 3260 EX plusVysokokapacitní Stacker/Stapler

CrownCopy pro běžné kopírování

Cenová politika a dostupnost
Tiskárny budou uvedeny na trh v polovině prosince 1998. Jejich cena bude začínat na hranici 100.000 Kč za základní model.

Pokud máte jakékoliv otázky týkající se této tiskárny resp. jakékoliv jiné tiskárny QMS, kontaktujte prosím Conquest a.s. na tel: 02 - 6719 3100, fax: 02 - 6719 3101, e-mail info@qms.cz. Zodpovědná osoba: Martin Tunys

Váš názor Další článek: Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Témata článku: Software, System, Print, Síťový nástroj, Pager, Job, Automatický nástroj, Ethernet, Cartridge, A3, Crown


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu