První zelený webhosting má Zoner

První zelený webhosting má Zoner

Společnost ZONER software jako první český poskytovatel webhostingových služeb využívá energii z obnovitelných zdrojů. Díky této elektřině mohou servery společnosti i firemních zákazníků využít zelenou energii a šetřit tak životní prostředí.

ZONER se rozhodl udělat významný krok v ochraně životního prostředí a investoval do tzv. ekologického certifikátu. Energie z obnovitelných zdrojů zajistí každodenní operace serverů, které běží 24 hodin denně a vyžadují proto velké množství energie. Díky tomu může společnost ZONER software svá datacentra provozovat ekologičtěji.

„Jsme prvním poskytovatelem webhostingu v České republice, který přišel s konceptem zeleného hostingu.Aktivně chráníme přírodu a rozhodli jsme se tímto krokem získávat čistší energii i pro své zákazníky. Změna se totiž pozitivně dotkne i našich firemních zákazníků, kteří využívají služeb serverhosting či serverhousing,“ říká Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Energií z obnovitelných zdrojů pokrývá ZONER aktuálně 30 % spotřeby svých serverů. V rámci plánovaného nového datového centra chce využívat až 70 % energie z obnovitelných zdrojů.

Informace najdete také na https://www.czechia.com/.

Témata článku: Obnovitelné zdroje, Obnovitelné zdroje energie, Zdroje energie, Obnovitelný zdroj, Firemní zákazník, První krok, První hodina

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí