První zelený webhosting má Zoner

První zelený webhosting má Zoner

Společnost ZONER software jako první český poskytovatel webhostingových služeb využívá energii z obnovitelných zdrojů. Díky této elektřině mohou servery společnosti i firemních zákazníků využít zelenou energii a šetřit tak životní prostředí.

ZONER se rozhodl udělat významný krok v ochraně životního prostředí a investoval do tzv. ekologického certifikátu. Energie z obnovitelných zdrojů zajistí každodenní operace serverů, které běží 24 hodin denně a vyžadují proto velké množství energie. Díky tomu může společnost ZONER software svá datacentra provozovat ekologičtěji.

„Jsme prvním poskytovatelem webhostingu v České republice, který přišel s konceptem zeleného hostingu.Aktivně chráníme přírodu a rozhodli jsme se tímto krokem získávat čistší energii i pro své zákazníky. Změna se totiž pozitivně dotkne i našich firemních zákazníků, kteří využívají služeb serverhosting či serverhousing,“ říká Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Energií z obnovitelných zdrojů pokrývá ZONER aktuálně 30 % spotřeby svých serverů. V rámci plánovaného nového datového centra chce využívat až 70 % energie z obnovitelných zdrojů.

Informace najdete také na https://www.czechia.com/.

Další článek: Foursquare jak ho neznáte: v HTML 5 skoro jako Simcity

Témata článku: Firemní zákazník, Zdroje energie, Obnovitelné zdroje energie, První krok, První hodina, Obnovitelný zdroj, Obnovitelné zdroje


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky