První zelený webhosting má Zoner

První zelený webhosting má Zoner

Společnost ZONER software jako první český poskytovatel webhostingových služeb využívá energii z obnovitelných zdrojů. Díky této elektřině mohou servery společnosti i firemních zákazníků využít zelenou energii a šetřit tak životní prostředí.

ZONER se rozhodl udělat významný krok v ochraně životního prostředí a investoval do tzv. ekologického certifikátu. Energie z obnovitelných zdrojů zajistí každodenní operace serverů, které běží 24 hodin denně a vyžadují proto velké množství energie. Díky tomu může společnost ZONER software svá datacentra provozovat ekologičtěji.

„Jsme prvním poskytovatelem webhostingu v České republice, který přišel s konceptem zeleného hostingu.Aktivně chráníme přírodu a rozhodli jsme se tímto krokem získávat čistší energii i pro své zákazníky. Změna se totiž pozitivně dotkne i našich firemních zákazníků, kteří využívají služeb serverhosting či serverhousing,“ říká Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Energií z obnovitelných zdrojů pokrývá ZONER aktuálně 30 % spotřeby svých serverů. V rámci plánovaného nového datového centra chce využívat až 70 % energie z obnovitelných zdrojů.

Informace najdete také na https://www.czechia.com/.

Další článek: Foursquare jak ho neznáte: v HTML 5 skoro jako Simcity

Témata článku: Obnovitelné zdroje energie, První hodina, Zdroje energie, První krok, Obnovitelné zdroje, Firemní zákazník, Obnovitelný zdroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší