První tiskárna EPSON s technologií přímého tisku USB

Tiskárnou EPSON Stylus Photo 935 představuje společnost EPSON Deutschland GmbH svou první šestibarevnou fototiskárnu s technologií přímého tisku USB *.
První tiskárna EPSON s technologií přímého tisku USB

Praha, 8/4/2003 - Nástupce tiskárny EPSON Stylus Photo 925 umožňuje profesionálům a ambiciózním amatérským fotografům tisknout fotografie z odpovídajícího digitálního fotoaparátu nejen bez použití počítače, ale také bez výměny paměťové karty. EPSON Stylus Photo 935 dosahuje optimální rozlišení 5760 dpi a tiskne až 8,5 stránek za minutu jak při černobílém, tak při barevném tisku. Od května je k dostání za cenu** 9 490 Kč bez DPH.

 

Nová externí rozhraní

 

Díky novým externím rozhraním nabízí EPSON Stylus Photo 935 uživateli možnost tisknout své fotografie přímo z různých paměťových médií. Volitelně je nová inkoustová trysková tiskárna k dostání také s technologií Bluetooth***. Kromě toho má EPSON Stylus Photo 935 druhé externí rozhraní USB. Fotografie lze v díky tomu tisknout prostřednictvím externě připojené jednotky CD-ROM nebo přehrávat z paměťové karty přímo na CD-ROM.

 

Volitelně s 2,5-palcovou obrazovkou

 

Volitelně může být EPSON Stylus Photo 935 vybaven doplňkovou 2,5-palcovou obrazovkou. Umožňuje uživatelům náhled a přesnější výběr svých fotografií ještě před vytisknutím. Pomocí integrované uživatelské plochy LCD lze rychle a jednoduše obsluhovat mnoho funkcí. Uživatelská nabídka vede uživatele krok po kroku výběrem obrazu a jeho zpracováním.

 

Vysoké obrazové rozlišení

 

Na vhodných médiích může EPSON Stylus Photo 935 tisknou s optimalizovaným rozlišením až 5760 dpi a zaručuje tak vysokou kvalitu obrazu s ostrými obrysy. Díky technologii Variable-Sized-Droplet dosahuje šestibarevná tiskárna navíc vysoké přesnosti detailů a jemných přechodů barev. Díky použití originálních fotografických médií EPSON**** životnost výtisků může být až 25 let. S tiskárnou EPSON Stylus Photo 935 lze vytisknout až 8,5 stránek za minutu jak v černobílém, tak v barevném tisku.

 

Standardní tisk bez okrajů

 

Tisk bez okrajů na papír v rolích je u modelu EPSON Stylus Photo 935 standardem. Integrovaná automatická řezačka pro papír v rolích činí dodatečné ořezávání nadbytečným.

 

Důležité charakteristiky EPSON Stylus Photo 935

 

·         Tisk Standalone díky integrovaným slotům pro paměťová média Compact Flash (I & II), Smart Media, Memory Stick, SD, MultiMedia a MicroDrive

·         Přímý tisk USB-Direct Print z odpovídajících digitálních fotoaparátů pro rychlé fotografické výtisky bez počítače

·         Volitelné rozhraní Bluetooth*** pro připojení k podporovaným přístrojům

·         Optimalizované rozlišení až 5 760 dpi s Foto RPM (Resolution Performance Management)

·         Zálohování paměťových karet prostřednictvím externího rozhraní USB přímo na CD-R

·         Volitelná 2,5-palcová obrazovka pro prohlédnutí obrázků před vytištěním

·         Tisk bez okrajů pro rychlé výstupy jako z fotolaboratoře

·         Automatické zařízení na řezání papíru v rolích

·         Standardní šestibarevný inkoustový systém pro fotografické výtisky ve špičkové kvalitě

·         Optimální kvalita a rychlost díky technologii Variable-Sized-Droplet

·         Software EPSON PhotoQuicker 3.4 zjednodušuje rozvržení tisku a následné zpracování obrazu

·         EPSON PRINT Image Framer pro kreativní fotografický tisk

·         EPSON PRINT Image Matching II pro věrnou reprodukci digitálních fotografií

·         Tisk s vysokou rychlostí – až 8,5 stránek za minutu v černobílém a barevném režimu

·         Čip Intellidge pro kontrolu spotřeby inkoustu

·         Ventil s možností opětovného zavření umožňující opětovné nasazení použitých cartridgí k pozdějšímu použití

·         Při použití fotografických médií firmy EPSON **** výtisky se světelnou stálostí až 25 let (podle testovacích podmínek EPSON)

·         Kompatibilita se systémy Windows a Macintosh díky rozhraní USB

·         EPSON Stylus Photo 935 je k dostání od května 2003 za prodejní cenu 9.490 Kč (bez DPH)

 

* Výrobci, kteří v současné době v Evropě podporují technologii přímého tisku USB:

Nikon Corporation

Casio Computer Co. Ltd

Minolta Co. Ltd

Matsushita Electric Industrial Co. Ltd (Panasonic)

Asahi Optical Co. Ltd (Pentax)

Kyocera Corporation

 

** nezávazné cenové doporučení

 

*** EPSON Stylus Photo 935 s podporou Bluetooth je k dostání tam, kde se prodávají přístroje kompatibilní s Bluetooth: Belgie, Dánsko, Německo, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Velká Británie, Irsko, Island, Itálie, Lichtenštejnsko, Luxemburg, Nizozemí, Norsko, Rakousko, Portugalsko, Švédsko, Švýcarsko, Španělsko, Austrálie, Nový Zéland a Hongkong.

 

**** Podle testovacích podmínek EPSON

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

 

intent s.r.o.

Jana Fábryová, Public Relations manager

Barrandova 1920, 143 00 Praha 4 – Modřany

Tel.: +420 – 225 273 863

Fax: +420 – 241 769 923

Mobil: +420 – 732 461 880

e-mail: Jana.Fabryova@intent.cz

 

Informace o společnosti EPSON

www.epson.cz

 

EPSON Deutschland GmbH se sídlem v Düsseldorfu a obratem více než 500 miliónů euro je jednou     z nejvýznamnějších obchodních společností nabízejících výrobky a řešení v oblasti tisku a digitálního zpracování obrazu. Do sortimentu výrobků patří inkoustové, laserové a jehličkové tiskárny, skenery, multifunkční přístroje a multimediální projektory. Obory Retail Systems & Devices a Factory Automation Division tento sortiment ještě rozšiřují o pokladní tiskárny a pokladní systémy a o precizní roboty. EPSON Deutschland s přibližně 300 zaměstnanci patří k Seiko EPSON a zodpovídá za odbytovou siť    v Německu, zemích Beneluxu, Švýcarsku, Rakousku a dalších oblastech střední a východní Evropy.

 

EPSON Europe B.V., Amsterdam / Holandsko, dosáhl v roce 2001 obratu 2,2 miliard euro, celkový počet pracovníků činí 2 600.

 

Inovační a kreativní kultura mateřského koncernu SEIKO EPSON CORPORATION značnou měrou přispívá k jeho renomé na trhu. K hlavním oborům výroby patří přístroje orientované na zpracování informací jako jsou tiskárny a projektory, elektronická zařízení jako např. polovodiče, LCD a další výrobky na bázi křemíku, přesné přístroje jako např. hodinky atd. SEIKO EPSON je světoznámý výrobce, který zaujímá vedoucí postavení v oblasti špičkových technologií. Vychází vstříc vzrůstajícím požadavkům zákazníků na větší funkčnost, kompaktnost a lepší využití energie. V obchodním roce 2001 činil obrat  této společnosti 10,5 miliard euro a počet zaměstnanců se pohyboval kolem 68 800.

 

 

 

Váš názor Další článek: Český Telecom zvyšuje garantovanou rychlost dial-upu

Témata článku: USB, Pentax, Luxemburg, List, Symbol, Deutschland, Epson Stylus, Text, Projektory epson, Kyocera, Seiko, Photo, Epson, Pokladní tiskárny, Cartridge, Rozlišení, Body


Určitě si přečtěte

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky